Ana Sayfa Hakkımızda Foto Galeri Video Galeri Z.Defteri İletişim
KÜNYE

MEHMET AKYOL'UN BİYOGRAFİSİNE FOTOĞRAFLARDAN SONRA YER VERİLDİ 

 

         

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                         

 

 

 

 

 

                                    MEHMET AKYOL KİMDİR ?...

                  Kızılcahamam'ın Yukarıkese köyünde doğdu. Gazeteciliğe Adalet Gazetesinde 1970 yılında düzeltmen olarak başladı, daha sonra Barış, Sözcü, Meydan, Vakit, Anayurt gazeteleri başta olmak üzere birçok gazete ve derginin Genel Yayın Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Bilahare bazı televizyonlarda moderatörlüğünü yaptığı çeşitli  programlara imza attı.

     Daha sonra, Yeni Şafak Gazetesi’nde “Kulis Arkası Notları ve Anadolu İzlenimleri ” başlıkları altında köşe yazarlığı yaptı.

       Bir süre Anadolu Basın Birliği Genel Sekreterliği görevinde bulundu, Basın Yayın Genel Müdürlüğü Seçici Kurul Başkanlığı, Boks Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği ve Basın Sözcülüğü yaptı. Uzun yıllar TBMM'de parlamento muhabirliği yaptı.

    Kırk beş yıla yakın bir zaman içinde geçirdiği siyasi ve gazetecilik yıllarındaki gözlemlerini, Özallı yılları ihtiva eden   “ BENİ ÇOK ARARSINIZ ” adlı kitabı ve   “ Siyaset Çayırının Peşrevcileri ” "Mahalli İdarelerde Reform Hareketleri" adlı kitapları ile kamuoyuna sundu. Her üç kitap da piyasada ciddi manada okuyucu buldu ve Akçağ Kitabevi tarafından basılıp dağıtımı yapılan kitaplardan 495 sayfalık  “ Beni Çok Ararsınız ” 3. Baskısını yaparken, “ Siyaset Çayırının Peşrevcileri ” ikinci baskısını yaptı.                                             

                                ***

    Anavatan Partisi'nin kurulmasıyla birlikte iki dönem (10 yıl) Ankara İl Genel Meclisi üyeliğine seçildi. Bu yıllarda en aktif rol aldığı kurumlar arasında    “ Türkiye İl Genel Meclisi Üyeleri Birliği Genel Başkanlığı ” oldu. ( 9 yıl )

      1994 seçimlerinde Anavatan Partisi'nden milletvekilliğine aday olup listede yerini aldı ama seçilemedi.

      ANAP döneminde Ankara İl Genel Meclisinde Grup Başkan Vekilliği, Meclis Başkan Vekilliği, Bütçe Komisyonu Başkanlığı, Milli Eğitim Komisyonu Başkanlığı yaptı.

                      ÖZALLI YILLAR

       Siyasi hayatının bir bölümünü Rahmetli Turgut Özal'ın başbakanlık döneminin son günleri ile cumhurbaşkanlığı sürelerinde yanında geçirdi. Bu bağlamda Cumhurbaşkanlığı Köşkünde özel toplantılar ve organizasyonlar yaptı. Özal'ın birçok yurtdışı ve yurtiçi gezilerine katıldı. Vefatından önce rahmetli Özal'ın kurmayı planladığı parti ile ilgili olarak istişare ettiği ve özel çalışmalar yaptığı isimler arasında yer aldı. Kısa bir süre (Mesut Yılmaz'ın ANAP Genel Başkanlığı, Mehmet Keçeciler 'inTeşkilat Başkanı olduğu dönemde ) Teşkilat İşleri Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu

                 AK PARTİ’DEN DE SEÇİLDİ

          2004 yerel seçimlerinde yeniden AK Parti'den Ankara İl Genel Meclisi üyesi seçildi. Bu görevi esnasında Meclis Başkanlığı, Yüksek İstişare Kurulu Başkanlığı, Bütçe Komisyonu Başkanlığı,  Hukuk Komisyonu Başkanlığı, AR-GE Komisyonu Başkanlığı yaptı.

   HALİ HAZIRDA YAYIN HAYATINI SÜRDÜRDÜĞÜ MEDYA KURULUŞLARI

         Mehmet Akyol bu günlerde Başkent Ankara Medya Grup'a bağlı olarak, ankarameclisihaberleri.com , www.baskentlilerhaber.com, www.turkiyeanadoluhaber.com

 Haber Merkezleri ve Haber sitelerinin sahibi ve Genel Yayın Müdürlüğünü yapmaktadır.

Bununla birlikte Başkentliler Haber ANKARA Gazetesi'ni ve HASLET  Dergisi’ni yayınlamaktadır.Bu arada Mehmet Akyol'un 5 adet Facebook adresi mevcuttur. 

     SİVİL TOPLUK KURULUŞLARININ ZİRVE İSMİ

      BAŞANKADER, İç Anadolu Birliği, Ankara Dernekler Federasyonu, Başkent Ankara Meclisi'nin kurucusu ve ilk planlamasını yapan kişi olarak bilinen Mehmet Akyol ayrıca 77 dernek ve 5 federasyondan oluşan, bir vakıf, iki dernekler platformunun bağlı olduğu  Başkent Ankara ve Anadolu Konfederasyonu (BAŞKON) 'un kurucusu olup uzun yıllar Genel Başkanlığını yaptı. Hali hazırda BAŞKON'un Onursal Başkanı ve Ankara Meclisi Derneği'nin Başkanıdır.

    ANKARA MECLİSİ DERNEĞİ 4 hedef üzerine kurulmuştur 1- Okumak-okutmak, okutmayı yaygınlaştırmak 2-Çalışmak, 3- Üretim ve Verimliliği arttırmak, 5-Anadolu Düşüncesinin önemi kamuoyu ile paylaşmak ve Anadolu insanının hasletinin öneminin kavranmasını sağlamak.  Bu bağlamda bilimsel toplantılar, yatırıma ve verimliliğe yönelik organizasyonlar ve çalışmalar yapmakta olup yakın bir zaman içinde Ankara ve Anadolu’da hayırlı birçok yatırım olacağına inandığımız projelerin yapılmasına önayak olmakta ve bu vesile ile başta OKUMAK üzerine geliştirilen ( Okuma Alışkanlığını Yaygınlaştırma Projesi )  Şehirden Köye Dönüş Projesi, Üretim ve Verimliliğin arttırılması projeleri üzerinde çalışmalar yapan ve bu projeleri hazırlayıp sunan kuruluştur.

         Mehmet Akyol’a ulaşmak için ( 0530 464 63 77 ) 

    e-mail: [email protected] ,   [email protected]  - [email protected]  ,   [email protected]        

HABER SİTELERİ: ankarameclisihaberleri.com, www.baskentlilerhaber.com , www.turkiyeanadoluhaber.com,  Facebook: Mehmet Akyol ( 5 adet) Baskentliler Haber Grubu, ankarameclisihaber grubu, Kulisarkası notları,  twitter:/ kesekoy1

..................................................................................

BİZ SİZLERLE GÜÇLÜ OLDUK, BU KERVANIN YOLCUSU OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ İNŞAALLAH

        Her kurum ve kuruluşun kendine göre bir özelliği, bir güzelliği ve bir hasleti vardır. Bizim en önemli özelliğimiz ise dik duruşumuzun yanında Halk için Hakk’a bağlı kalışımız, ilkelerimizden taviz vermememizdir.

        Bizim çevremizdeki arkadaşlarımız yüksek kalite üstünlüğüne sahip, her biri ayrı bir özelliğe ve güzelliğe sahip olan, aynı zamanda hoşgörülü olmaları, vefayı İstanbul’da bir semt adı olarak görmemeleri, insanî değerlere saygı duymaları ve öncelikle birlik-beraberlik içinde olup arkadaş ve dostluklarını kendi ailelerine verdikleri değerden farksız görmeleridir.

         Biz böyle bir güzergahının yolcularıyız ve bu hasletimizi asla ve kata sinemizde barındırmayı bir hedef olarak kabul etmişizdir.

         Haber sitelerimiz ve Facebook adreslerimiz bu minval üzere sizlere hizmet etmenin gurur ve heyecanı içindedir.

         Takdir sizden, hizmet bizden. Hep birlikte doğruyu, dosdoğruyu bulmak yegane hedefimizdir.  İnşaallah meramımızı anlatır, tüm vatandaşlarımızı bu idealist çatı altında toplama imkanını sağlamış oluruz.

          İnsanın ve insanlığın kalite üstünlüğünü gösteren bazı ölçütleri vardır. Örneğin, “ sosyal medyada ” sıkça yer almak, binalardaki metal ve beton yorgunluğuna benzer bir hal alır ki bu durum insanın yüzünün eskimesine yol açar.

          İnsanın “ kalite üstünlüğünü ” ele geçirmesi ve bunu koruması ise irtibat halinde olduğu çevresindeki yol arkadaşları ile mümkün olabilir. Şayet çevrenizdeki arkadaşlarınızın veya lider görüp arkasından gittiğiniz kişinin marazî bir durumu varsa, yıpranmış ve her hangi bir vesile ile zedelenmişse bu olumsuzluk mutlaka size sirayet eder.

ETRAFINIZA VE BAŞINIZDAKİ LİDER GEÇİNENLERE DİKKAT !..

          Bu nedenle etraf oluştururken son derece dikkatli olmak lazım. Bu arada hemen belirtmeliyim ki, etrafta zaman içinde yıpranmışlık zuhur edebilir, bu durumda yapılacak iş o defolu arkadaşları bir süre dinlenmeye almak en doğru yol olur.

          Bu konuda bir örnek verecek olursak, bilindiği gibi Kanuni Sultan Süleyman'a “BÜYÜK HAKAN” denirdi. Ee tabii etrafında Barbaros Hayrettin Paşa, Sokullu Mehmet Paşa, Mimar Sinan ( Mimar başı ) Fuzuli ve ilaveten “ kalite üstünlüğü ” olan paşaların, ilim ve irfan adamlarının, kültür adamlarının halkasında yer alması hiç şüphe yok ki Kanuni’nin ününe ün katmış, başarısını artırmıştır.

           Bu itibarladır ki, çevre  inşaa edilirken “ üstün kalite ” özelliği olan arkadaşlardan mücehhez dinamik bir yapıda hayata geçirilmesi önceliğimizdir.

BİZİMLE BİRLİKTE OLMAK VE ETRAF OLUŞTURMAK ÖNCELİK ARANMAZ AMA...

           Yaşamın tabii sonucu olarak bahsi geçen özellikleri sinesinde barındıramayanlar     “ mecburen ” başka güzergâhlarda (!) kendilerine yer bulma gayreti içerisinde olacaklardır. Bu minval üzere hareket eden arkadaşlara kem gözle bakmak karakterik özelliğine sığmayan bir olgudur.  ( Ancak yüz kızartıcı haller hariç ) Zira herkes aynı istidat, aynı karakter, aynı güzellik ve özellikte olamaz. Ancak zaman içinde insanoğlu her bakımdan kendini dizayn edebilir, değişim ve dönüşüm yaşamak suretiyle beğenilen ve yeniden toplum tarafından kabul edilen bir noktaya gelebilir.

           Kültür seviyesini geliştirir, dost olabilmeyi ve sözünde durmayı öğrenir. Birlikte çıktıkları güzergahta arkadaşlarını yarı yolda bırakmak; kırgınlık, bıkkınlık ve bitkinlik, kavga etmemek- ettiği zaman dargın durmamak, çok çalışmak ve kazanmak, muhanete muhtaç olmamak, evladı ayalini korumak kollamak, zora düşene yardımcı olmak, yardımlaşmak, paylaşmak gibi haslete kavuşur ve işte o zaman toplum tarafından affedilir ve yeniden işte o zaman yeniden bizim kervanımıza katılır ve toplum tarafından kabul görür.

           Ve işte o zaman ummanlarda, okyanuslarda, berrak nehirlerde-ırmaklarda yüzmenin tadına ( zevkine ) kavuşur. Artık bu demektir ki, derelerde boğulma, bataklıklarda kuruma ve hezeyan içinde olma gafletinden kurtulmuştur.

 BEYNİN ANTRENMANA  İHTİYACI VARDIR

           Bütün bu özellik ve güzelliklere mazhar olabilmek için elbette ve öncelikle okumak, çalışmak, üretmek ve verimliliği her alanda arttırmak lazım.

           Bir insanın zihnen gelişebilmesi için öncelikle okuması lazım. Çünkü zihnin antrenmana ihtiyacı vardır. O ihtiyacı gidermenin en etkin unsuru okumaktır. İnsanoğlu ne kadar çok okursa o kadar kültürünü artırır, karizma kazanır, toplumda o kadar değer görür, aklı selim bir insan olur, kendine güveni artar, güzel oturur, güzel kalkar, güzel giyinir, güzel konuşur ve az hata yapar çünkü iyi düşünme istidadına kavuşmuştur ve bu özelliği onun mümkün olduğu kadar hata yapmasına mani olur.

           İşte biz ısrarla okumak üzerinde bunlar için duruyoruz.

           Her kesimden, her meslek dalından kim olursa olsun herkese kapımız açıktır.

           Her ne kadar ilk planda iş, güç, tahsil, karizma aranmasa da  Ancak bizimle birlikte olduktan sonra yukarıda saydığımız vasıflara haiz olacak bir yapıya sahip olması gerekmektedir.

           Herkes okumaktan maksadımızın ne olduğunu soruyor. Biz illa da üniversite mezunu olsun demiyoruz ( olsa tabii ki iyi olur ) ancak ilkokul mezunu da olsa okuyarak kendini geliştirsin ve kendini topluma kabul ettirmiş olsun.. İşte o zaman kendini bu alanda-bu yapı içinde iyileştirmiş ve mükemmelleştirmiş olur ki bundan sonra değer görür, baş tacı yapılır.

           Bizim kervanımıza katılmanızın hayırlı olacağını bir kez daha hatırlattıktan sonra, en kısa zamanda  görüşmek ve tanışmak dileği ile Başarı dileklerimizi sunuyoruz.

          'Ankara’dan Doğan Güneş Anadolu’yu Aydınlatacaktır'.

Tel: 0530 464 63 77    e-mail: [email protected]  e-mail: [email protected]

HABER SİTELERİ:  www.turkiyeahadoluhaberleri.com   /    www.baskentlilerhaber.com   / ankarameclisihaberleri.com

MEHMET AKYOL

MEHMET AKİF ERSOY İLE İLGİLİ ÇOK ÖZEL YAZI
Prof.Dr.HAYRETTİN İVGİN

NİZAMÜLMÜLK’ÜN SİYASETNÂMESİNDE DEVLETİ YÖNETME TAVSİYELERİ
Gürhan GÜRSES

NAKKAŞIM RABBİMDİR
CEVDET SEZGİN

BİR YOL HİKAYESİ 2.
İSMAİL UÇAKÇI

YESEVİ, BEKTAŞ-İ OĞUZ OCAKLARI AÇILMIŞ…!!!"
Prf. Dr.TURAN USLU

KIYI KUMULLARI VE KORUNMASI ( 6 )
KAMİLE ÖZDEMİR

TÜKENİYORUZ
Prof.Dr. ANIL ÇEÇEN

DAĞ BAŞI TOPLANTISINDA KONUŞAN Prof.Dr. ANIL ÇEÇEN ÖNEMLİ MESAJLAR VERDİ . ÇEÇEN ŞUNLARI SÖYLEDİ:
HASAN KAYA

KÖYSEL DÖNÜŞÜM / TERSİNE GÖÇ
SAİME HALAÇ

ÖLDÜREN SEVGİYİ KADINLAR OLARAK ASLA İSTEMİYORUZ
YASEMİN AKYOL

TÜKETİMDEN İSRAFA UZANAN YOL
DERYA FİLİZ KORKMAZ

KORANA GÜNLERİNDE MARKALAR NASIL İLETİŞİM KURMALI?
AYSEL RAİFE AKKANAT

DİJİTAL DÖNEMDE KİTAP OKUYUCULUĞU
TAM ANLAMI İLE BİR GURUR VESİLESİ !
Tarık Sezai Karatepe: Salgın: Bir Kainat Duya
BAŞÖRTÜSÜ KONUSUNDA ERDOĞAN KILIÇDAROĞLU’NA Ö
TURGUT ÖZAL’IN VEHBİ DİNÇERLER’E YAZDIĞI MEKT
43 ZİRVE İSİMDEN KAMUOYUNU AYDINLATICI MESAJ
BİR BAĞIMSIZLIK SAVAŞININ KALBİ: BAŞKENT ANKA
VEHBİ DİNÇERLER DENİLİNCE AKLIMA BİLGE KİŞİLİ
ÇİFTÇİNİN BORCUNUN YAPILANDIRILMAMASI UTANÇ V
ÇİFTÇİNİN BORCUNUN YAPILANDIRILMAMASI UTANÇ
ADALET ESKİ BAKANI OLTAN SURGURLU’NUN MAKALES
TAM ANLAMI İLE BİR GURUR VESİLESİ !
ANKARA
Yazılım : Networkbil.net
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim
 
Tüm hakları saklıdır 2012 ® www.turkiyeanadoluhaberleri.com