Ana Sayfa Hakkımızda Foto Galeri Video Galeri Z.Defteri İletişim
KÜNYE

BİZ SİZLERLE GÜÇLÜ OLDUK, BU KERVANIN YOLCUSU OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ İNŞAALLAH

        Her kurum ve kuruluşun kendine göre bir özelliği, bir güzelliği ve bir hasleti vardır. Bizim en önemli özelliğimiz ise dik duruşumuzun yanında Halk için Hakk’a bağlı kalışımız, ilkelerimizden taviz vermememizdir.

     Bizim çevremizdeki arkadaşlarımız yüksek kalite üstünlüğüne sahip, her biri ayrı bir özelliğe ve güzelliğe sahip olan, aynı zamanda hoşgörülü olmaları, vefayı İstanbul’da bir semt adı olarak görmemeleri, insanî değerlere saygı duymaları ve öncelikle birlik-beraberlik içinde olup arkadaş ve dostluklarını kendi ailelerine verdikleri değerden farksız görmeleridir.

     Biz böyle bir güzergahının yolcularıyız ve bu hasletimizi asla ve kata sinemizde barındırmayı bir hedef olarak kabul etmişizdir.

Haber sitelerimiz ve Facebook adreslerimiz bu minval üzere sizlere hizmet etmenin gurur ve heyecanı içindedir.

Takdir sizden, hizmet bizden. Hep birlikte doğruyu, dosdoğruyu bulmak yegane hedefimizdir.  

     İnşaallah meramımızı anlatır, tüm vatandaşlarımızı bu idealist çatı altında toplama imkanını sağlamış oluruz.

      İnsanın ve insanlığın kalite üstünlüğünü gösteren bazı ölçütleri vardır. Örneğin, “ sosyal medyada ” sıkça yer almak, binalardaki metal ve beton yorgunluğuna benzer bir hal alır ki bu durum insanın yüzünün eskimesine yol açar.

      İnsanın “ kalite üstünlüğünü ” ele geçirmesi ve bunu koruması ise irtibat halinde olduğu çevresindeki yol arkadaşları ile mümkün olabilir. Şayet çevrenizdeki arkadaşlarınızın veya lider görüp arkasından gittiğiniz kişinin marazî bir durumu varsa, yıpranmış ve her hangi bir vesile ile zedelenmişse bu olumsuzluk mutlaka size sirayet eder.

ETRAFINIZA VE BAŞINIZDAKİ LİDER GEÇİNENLERE DİKKAT !..

     Bu nedenle etraf oluştururken son derece dikkatli olmak lazım. Bu arada hemen belirtmeliyim ki, etrafta zaman içinde yıpranmışlık zuhur edebilir, bu durumda yapılacak iş o defolu arkadaşları bir süre dinlenmeye almak en doğru yol olur.

Bu konuda bir örnek verecek olursak, bilindiği gibi Kanuni Sultan Süleyman'a “BÜYÜK HAKAN” denirdi. Ee tabii etrafında Barbaros Hayrettin Paşa, Sokullu Mehmet Paşa, Mimar Sinan ( Mimar başı ) Fuzuli ve ilaveten “ kalite üstünlüğü ” olan paşaların, ilim ve irfan adamlarının, kültür adamlarının halkasında yer alması hiç şüphe yok ki Kanuni’nin ününe ün katmış, başarısını artırmıştır.

     Bu itibarladır ki, çevre  inşaa edilirken “ üstün kalite ” özelliği olan arkadaşlardan mücehhez dinamik bir yapıda hayata geçirilmesi önceliğimizdir.

BİZİMLE BİRLİKTE OLMAK VE ETRAF OLUŞTURMAK ÖNCELİK ARANMAZ AMA...

    Yaşamın tabii sonucu olarak bahsi geçen özellikleri sinesinde barındıramayanlar     “ mecburen ” başka güzergâhlarda (!) kendilerine yer bulma gayreti içerisinde olacaklardır. Bu minval üzere hareket eden arkadaşlara kem gözle bakmak karakterik özelliğine sığmayan bir olgudur.  ( Ancak yüz kızartıcı haller hariç ) Zira herkes aynı istidat, aynı karakter, aynı güzellik ve özellikte olamaz. Ancak zaman içinde insanoğlu her bakımdan kendini dizayn edebilir, değişim ve dönüşüm yaşamak suretiyle beğenilen ve yeniden toplum tarafından kabul edilen bir noktaya gelebilir.

    Kültür seviyesini geliştirir, dost olabilmeyi ve sözünde durmayı öğrenir. Birlikte çıktıkları güzergahta arkadaşlarını yarı yolda bırakmak; kırgınlık, bıkkınlık ve bitkinlik, kavga etmemek- ettiği zaman dargın durmamak, çok çalışmak ve kazanmak, muhanete muhtaç olmamak, evladı ayalini korumak kollamak, zora düşene yardımcı olmak, yardımlaşmak, paylaşmak gibi haslete kavuşur ve işte o zaman toplum tarafından affedilir ve yeniden işte o zaman yeniden bizim kervanımıza katılır ve toplum tarafından kabul görür.

    Ve işte o zaman ummanlarda, okyanuslarda, berrak nehirlerde-ırmaklarda yüzmenin tadına                        ( zevkine ) kavuşur. Artık bu demektir ki, derelerde boğulma, bataklıklarda kuruma ve hezeyan içinde olma gafletinden kurtulmuştur.

                         BEYNİN ANTRENMANA  İHTİYACI VARDIR

    Bütün bu özellik ve güzelliklere mazhar olabilmek için elbette ve öncelikle okumak, çalışmak, üretmek ve verimliliği her alanda arttırmak lazım.

     Bir insanın zihnen gelişebilmesi için öncelikle okuması lazım. Çünkü zihnin antrenmana ihtiyacı vardır. O ihtiyacı gidermenin en etkin unsuru okumaktır. İnsanoğlu ne kadar çok okursa o kadar kültürünü artırır, karizma kazanır, toplumda o kadar değer görür, aklı selim bir insan olur, kendine güveni artar, güzel oturur, güzel kalkar, güzel giyinir, güzel konuşur ve az hata yapar çünkü iyi düşünme istidadına kavuşmuştur ve bu özelliği onun mümkün olduğu kadar hata yapmasına mani olur.

       İşte biz ısrarla okumak üzerinde bunlar için duruyoruz.

Her kesimden, her meslek dalından kim olursa olsun herkese kapımız açıktır.

   Her ne kadar ilk planda iş, güç, tahsil, karizma aranmasa da  Ancak bizimle birlikte olduktan sonra yukarıda saydığımız vasıflara haiz olacak bir yapıya sahip olması gerekmektedir.

   Herkes okumaktan maksadımızın ne olduğunu soruyor. Biz illa da üniversite mezunu olsun demiyoruz ( olsa tabii ki iyi olur ) ancak ilkokul mezunu da olsa okuyarak kendini geliştirsin ve kendini topluma kabul ettirmiş olsun.. İşte o zaman kendini bu alanda-bu yapı içinde iyileştirmiş ve mükemmelleştirmiş olur ki bundan sonra değer görür, baş tacı yapılır.

    Bizim kervanımıza katılmanızın hayırlı olacağını bir kez daha hatırlattıktan sonra, en kısa zamanda  görüşmek ve tanışmak dileği ile Başarı dileklerimizi sunuyoruz.

  Ankara’dan Doğan Güneş Anadolu’yu Aydınlatacaktır.

Tel: 0530 464 63 77    e-mail: [email protected]lisihaberleri.com  e-mail: [email protected]

HABER SİTELERİ:  www.turkiyeahadoluhaberleri.com   /    www.baskentlilerhaber.com   / ankarameclisihaberleri.com

Prof.Dr. ANIL ÇEÇEN

DAĞ BAŞI TOPLANTISINDA KONUŞAN Prof.Dr. ANIL ÇEÇEN ÖNEMLİ MESAJLAR VERDİ . ÇEÇEN ŞUNLARI SÖYLEDİ:
İSMAİL UÇAKÇI

Oğuz Türkmen Şehri Çorum İlinin adının menşei ve kısa tarihçesi
Prf. Dr.TURAN USLU

KIYI KUMULLARIMIZI NASIL KULLANIYORUZ
HAYRETTİN İVGİN

TÜRK ÂŞIKLIK GELENEĞİ İÇİNDE KADIN OZANLAR
Gürhan GÜRSES

NAKKAŞIM RABBİMDİR
CEVDET SEZGİN

BİR YOL HİKAYESİ 2.
HATİCE KÜBRA BİLİŞ ( Yazar )

ATAM İZİNDEYİZ!
HASAN KAYA

KÖYSEL DÖNÜŞÜM / TERSİNE GÖÇ
KAMİLE ÖZDEMİR

Yaşama kaynağımız olan suyun ve toprağın kıymetini bilelim.
HÜSNÜ EKİZCELİ

PANDEMİ DÖNEMİNDE SOSYAL DEVLETİ ARAYANLAR
SAİME HALAÇ

ÖLDÜREN SEVGİYİ KADINLAR OLARAK ASLA İSTEMİYORUZ
DERYA FİLİZ KORKMAZ

KORANA GÜNLERİNDE MARKALAR NASIL İLETİŞİM KURMALI?
AYSEL RAİFE AKKANAT

BİZ SENİN YAŞINDAYKEN
KUYUDA CAN PAZARI: ZAMANA KARŞI YARIŞ
SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK ATAMALARI NE ZAMAN BAŞ
MEB ÇALIŞMA TAKVİMİ NE GÖRE OKULLARIN AÇILIŞ
LGS TERCİH SONUÇLARI İÇİN GERİ SAYIM
AKP’Lİ BELEDİYEDEN ARSA SATIŞI
GENÇ YAŞTA SİYASETİN DUAYENİ OLDU
DÜN GECE AÇIKLANDI: İŞTE KALEM KALEM KDV İNDİ
KURBAN PAZARI KANA BULANDI:2’Sİ AĞIR 5 YARALI
BEŞİKTAŞ 100 MİLYONU TL’Yİ ÖDEDİ, UEFA LİSANS
KREDİ İFLAS RİSKİ TEKRAR NİSAN-MAYIS DÖNEMİ S
500 MİLYON LİRALIK SAHTECİLİĞİ TAPU PERSONELİ
KREDİ İFLAS RİSKİ TEKRAR NİSAN-MAYIS DÖNEMİ S
MEHMET AKYOL’UN BAYRAM MESAJI
BARUT: UÇAN SARAYLARA BİNENLER, ASKERLERİMİZİ
DÜN GECE AÇIKLANDI: İŞTE KALEM KALEM KDV İNDİ
BEŞİKTAŞ 100 MİLYONU TL’Yİ ÖDEDİ, UEFA LİSANS
HER KURBAN BAYRAMI ÖNCESİ ET DAĞITIYOR AMA Kİ
ANNESİNİ ÖLDÜREN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNDEN İTİ
HÜKÜMETTEN KAYNAKLAR KONUŞTU: OKULLARIN AÇILM
KARAYOLLARI’NA BAĞLI KÖPRÜ VE OTOYOLLAR BAYRA
ANKARA
Yazılım : Networkbil.net
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim
 
Tüm hakları saklıdır 2012 ® www.turkiye anadoluhaberleri.com