Ana Sayfa Hakkımızda Foto Galeri Video Galeri Z.Defteri İletişim
ÖLDÜREN SEVGİYİ KADINLAR OLARAK ASLA İSTEMİYORUZ
KADINLAR ÖLÜYOR SADECE İSİMLERİ YAŞLARI DEĞİŞİYOR…
26/07/2020 - 17:17
SAİME HALAÇ

Kadın artık güçlü ve reddetmeyi biliyor. Tek başına her şeyin üstesinden gelebileceğinin farkında. Bir erkeğe mecbur kalmadan da hayatlarını devam ettirebilirler. Hemen hemen tüm işlerini kendileri yaparlar. Hatta etrafındaki insanların yükünü de üstlenirler. Özgürlüğü severler, dik durmayı da, güçlüdürler çünkü...

Erkeklerin kadınlara, kadın olmalarIndan mütevellit gerek gördükleri şart koştukları gibi yaşamıyor, kadın gibi davranmıyor, kadın gibi gülmüyor, haddini bilmiyor, sınırı aşıyorlar. bu hadler, bu sınırlar neden konuyor? Çünkü kadınlar işte, kadın yani, öyle giyinmeli, böyle gülmeli, şöyle konuşmalılar. işte bu yüzden, bu cinayetler ‘kadın cinayetleri’

Eğitimli, eğitimsiz, kıskanç, çalışmayan, madde bağımlısı veya kendi ailelerinde yaşadığı kavga ve şiddeti , hayatlarına giren kadınlara yaşatmaları erkek için güç gösterisi. Aşk, namus, kıskançlık diye kadına yapılan şiddet normalize haline geldi. Bir kadın, kocası veya aile fertlerinden bir erkek tarafından öldürüldüğünde, kolayca namus cinayeti, cinnet yaftalarını yapıştıran ve ceza indirimi sağlayan, ataerkil adalet sistemimiz olduğu sürece daha çok kadının öleceği kesindir.

Yetiştiğiniz aile fertlerinde kadına saygı var. Hepsi  modern insanlar. Kız çocuklarını da seviyorlar. Size verilen değeri eşinizden, sevgilinizden, babanızdan, dedenizden görüp korkulacak bir şey olmayacağını düşünebilirsiniz ama yanlış çünkü sokakta yürürken,  işden gelirken, taksiye bindiğinizde , arkadaşlarınızla yemek sonrası eve dönüşte, bir erkek çıkıp  sırf canı istediği için sizi taciz edebilir, tecavüz edebilir hatta  öldürebilir. Hakkınız olan yaşamınızı kolaylıkla elinizden alabilir.

Korona Pandemi sürecinde bile kadınlar silahlı ateşlerin, bıçakların, dayağın hedefleri haline geldiler. Hastalık ile mücadele edilen bu durumda evler adeta kabusa dönüştü. Ne şiddet bitti ne cinayet nede psikolojik baskılar. Erkeklerin kendilerine olan güvensizlikleri, acizlikleri, oturmamış karakterleri, kendilerine olan saygısızlıkları, şiddet eğilimi bu süreçte de kendini gösterdi. Kadın, çocuk doğuran hizmet eden, gülmeyen, yaşamayan bir araç değildir. Kadın evlattır, annedir, eştir, arkadaştır. Ve içinde hiç büyümeyecek çocuktur.

Şule cet(23)  davasında, kadınların intihar ettiğini, Ayşe Tuba Arslan’da(44)  istemeyen koca tarafından öldürüldüğünü ,Selma Civek ‘in koruma kanunu varken veya Ceren Özdemir’in(21) bıçaklı saldırı sonucu sokak ortasında öldürülmeleri gibi…Pınar Gültekin(27) ise önce öldürüldü,  yetmedi varile konularak yakıldı.  Göz göre göre gelen cinayetler! Sadece izliyoruz ve acılarını paylaşmaya çalışıyoruz. Bir ailenin acısını, kayıplarının vahşice ölümlerini gerçekten paylaşabilir miyiz ? Annesiz kalan çocuğun, evlatsız kalan anne babanın acısı nasıl paylaşılabilir? Cinayette vahşette din, dil, ırk farkeder mi ? En ağır şekilde cezalandırılmalarını istiyoruz. Ataerkil aileler siteminin bitmesini istiyoruz. Kadın cinayetlerini duymak istemiyoruz. Çözüm istiyoruz, acıların  paylaşılmasını değil.  Emine Bulut’un (38) son sözü gibi ‘Ben ölmek istemiyorum’ Artık Kadınların ölmesini istemiyoruz. Öldüren sevgiyi hiç istemiyoruz !!!

Şiddet cahillik göstergesinin en süt sınırıdır. Olmaz de, dur de, kadına şiddeti engelle’’

1200 defa okunmuştur.
Yorumlar..
Henüz Yorum Yapılmamış
Diğer Yazıları..
ÖLDÜREN SEVGİYİ KADINLAR OLARAK ASLA İSTEMİYORUZ
İSMAİL UÇAKÇI

YESEVİ, BEKTAŞ-İ OĞUZ OCAKLARI AÇILMIŞ…!!!"
Prof.Dr. ANIL ÇEÇEN

DAĞ BAŞI TOPLANTISINDA KONUŞAN Prof.Dr. ANIL ÇEÇEN ÖNEMLİ MESAJLAR VERDİ . ÇEÇEN ŞUNLARI SÖYLEDİ:
Prf. Dr.TURAN USLU

KIYI KUMULLARI VE KORUNMASI ( 6 )
Prof.Dr.HAYRETTİN İVGİN

EN İYİSİ DEMOKRASİ VE PARLAMENTER SİSTEMDİR
Gürhan GÜRSES

NAKKAŞIM RABBİMDİR
CEVDET SEZGİN

BİR YOL HİKAYESİ 2.
HASAN KAYA

KÖYSEL DÖNÜŞÜM / TERSİNE GÖÇ
KAMİLE ÖZDEMİR

BELEDİYELERİN İŞ İSTİHDAMI
YASEMİN AKYOL

TEK GERÇEK HAZİNE: AİLE
SAİME HALAÇ

ÖLDÜREN SEVGİYİ KADINLAR OLARAK ASLA İSTEMİYORUZ
DERYA FİLİZ KORKMAZ

KORANA GÜNLERİNDE MARKALAR NASIL İLETİŞİM KURMALI?
AYSEL RAİFE AKKANAT

BİZ SENİN YAŞINDAYKEN
HASANKEYF’TE TARİH SULARA GÖMÜLDÜ
BİZANS DÖNEMİNDEN KALAN KİLİSEYİ AHIRA ÇEVİRD
‘KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ’NDE AŞI YAPILAN GÖNÜLLÜ
SAKARYA GAZ SAHASI İÇİN 40 KUYU AÇILACAK
ERMENİSTAN ORDUSU AZERBAYCAN’I VURDU
ANTALYA’YI FIRTINA VURDU: 1 ÖLÜ
KANUN DEĞİŞTİ, YARIM MİLYON GENÇ ASKER KAÇAĞI
MERKEZ PARTİ'DE HAREKETLİ GÜNLER... PARTİ TÜR
LÖSEMİYİ YENEN GENÇ HEMŞİRE CORONAYA YENİK DÜ
TÜRK DÜNYASI SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI KIBRIS
TÜRK DÜNYASI SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI KIBRIS
EKMEK FİYATINA ZAM KARARI
FET֒DEN TUTUKLANAN AKP’Lİ ESKİ BELEDİYE BAŞK
MERKEZ PARTİ'DE HAREKETLİ GÜNLER... PARTİ TÜR
ESKİ BELEDİYE BAŞKANI KENDİ TARLASINDA ÖLDÜRÜ
İYİ PARTİLİLERE POLİS ENGELİ
TESTİ POZİTİF ÇIKAN BAŞKAN YÜKSEL İSTANBUL’A
İMAMOĞLU: YOL KENARI DİKEY BAHÇELERE İHTİYAÇ
MASKE TAKMAYANLARA KARANTİNA UYGULANACAK
TEM OTOYOLU BOLU DAĞI ANKARA YÖNÜ BİR AY KAPA
ANKARA
Yazılım : Networkbil.net
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim
 
Tüm hakları saklıdır 2012 ® www.turkiyeanadoluhaberleri.com