Ana Sayfa Hakkımızda Foto Galeri Video Galeri Z.Defteri İletişim
Türkçe giderse ne Türkiye kalır, ne Türk kalır
Değerli dostlarım bugün sizlerin karşısına ülkemin eğitim ,milli hedeflerimiz ve küresel batının hedefleri konusunda değerli bilim adamının yazdığı eserinden bir çalışmamı sunacağım.
14/08/2018 - 23:00
 Türk ve Türkiye sevdalısı dünyanın  en genç yaşta profesörü olmuş nobel adayı, kimyacı bilim adamı,ODTÜ sinde eğitimin Türkçe olması için savaşmış dava adamı Oktay Sininoğlu’nun Hedef Türkiye kitabından esinlendiğim ve ülkem için çok önemli bulduğum  bazı konuları sizinle paylaşacağım.
      Kişilerin,kurumların,Devletlerin hedefleri vardır buna göre plan yapar uygulamaya koyar ve onlara ulaşmaya çalışırlar.   Sayın hocamız belirttiğimiz konularda dünyanın neresinde Türk varsa onlara gitmiş yaptığı toplantılarla bizleri aydınlatmaya çalışmıştır. Devletler belirledikleri  hedeflere doğru yürünmesinde öncülük ederler. Ülküler bir yıldıza benzer belki o yıldızı tutamazsın ama oraya doğru yürürsün. Aklı başında her ülkenin milli hedefleri vardır, her sahada siyaseti vardır,milli siyaseti vardır. Aziz Atatürk milli hedeflere ulaşmada bilmin rehber edinilmesini hedef olarak göstermiştir.
       Kenedi ABD de aya gitme hedefini ortaya koyduktan  on yıl sonra bu iş tahakkuk etti. Buna paralel olarak iletişim, enformasyon, telekominikasyon , bilgisyar, otomasyon sistemlerindeki gelişmeler  arka arkaya geldi.
Küresel Kraliyet Para  Fonu  Küreselleşme siyaseti ile  yeni dünya düzenini oluşturmayı  kendine hedef olarak seçmiştir.  Ülkeleri kendi pazarları haline getirmiş o ülkelerin kaynaklarını sömürmekte ve kendi dışındaki ülkeleri küresel siyaseti haline getirmişlerdir. Ülkemizde yıllardır uygulanan  özelleştirme safsatası ile üretim müesseselerimizi tüketim müesseseleri haline dönüştürmüşlerdir. Koloni ülkelerinin siyasetinin bir parçası haline dönüştürmüşlerdir. Halbuki küreselleşme olacaksa eşitler arasında olmalıdır.
    Türkiye 200 senedir eğitim düzeyi ile ayarlı basın yayın la körüklenen  aşağılık duygusunu kılcal damarlarına kadar zerk etmiştir. Kendine güvenen şahsiyetli, üretici özgüvenli insanlar bu sarmalı kırmalıdırlar.
     Bizde çok iyi bir eğitim sistemi vardı, bunu kasıtlı olarak bozdular. Atatürk  Türk demek Türkçe demektir,bunun için ne mutlu Türküm diyene demiştir. Türkçe ortadan kaldırılırsa  Türk Kültürünü, Türk ün bugününü,yarınını ortadan kaldırırsın. Kendi kimliğini kaybeden bir milleti kısa sürede ortadan  kaldırırsın.
    Küresel olgu ingilizceyi ülkemizde ana  okullarına kadar indirgemiştir,eğitim zıvanadan çıkmıştır.
 ingilizce bir eğitim dikli değildir. ilim dili değildir. Eğitimi kendi dilinle yap  gerekirse her dili ayrı bir eğitimle öğrenebilirsin. İngiliz ve Fransız okulları bu ülkede  misyoner faaliyetleri ile başladı,ama şimdi kanun olmadan ve Anayasaya aykırı olarak  orta öğretim ve üniversitelerimizde zorunluluk haline konuldu.İngilizce eğitim  yapmayanlarda sıradışı olarak görüldü.İngilizce İmam Hatip liseleri ile mi dinimizi öğreneceğiz. 
     Talim Terbiye Kurulu denilen  sekiz kişilik bir kurul milletten gizleyerek ingilizce eğitimi zorunlu hala getirmişlerdir. Aanayasaya aykırı olarak. Bu  anlayışla ilim adamı yetişmez ancak köle ruhlu nesiller ortaya koyarız. Bir millete yapılacak en büyük kötülük onun diliyle oynamaktır merhum Necip Fazıl Kısakürek demiştir.
     1947 yılında İsmet İnönü nün ABD ile yapmış olduğu ikili anlaşma ile eğitim sistemi bebek bezi molfix bozulmaya başlamıştır. Oluşturulan 8 kişilik heyetin  yarısı Türk yarısı ABD’lidir ama ABD büyükelçisinin oyu iki sayılmıştır. Bu komisyonun aldığı kararlarla  Türk Eğitim sistemini  bozmuştur. Komisyonun yurt dışına seçerek gönderiği kişilerin birinci vasfı Türk Kültüründen ve bilincinden yoksun olmalarıdır,yani biyolojik olarak Türk ama kimlik olarak bozulmuş  ne olduğu belli olmayan kişilerdir. Bu kişiler ilim irfan adına bu ülkeye hiçbir şey kazandırmamışlardır. Bu günde kadar yurt dışına gönderilen 200 bin kişinin ülkemize maliyeti yıllık  altı milyar dolaradır. Bu para İMF den alınmış faiz ödemeleri bile İMF den alınan borçlarla ödenmiştir.   
   Düşünün bir kere bu parala tarım sanayi ekonomik sosyal hacklink hizmeti kalkınma adına bu ülkede neler yapılırdı. YÖK kurulduktan sonra ülkemizde araştırma geliştirme adına hiç bir şey yapılmamıştır  yüksek öğrenimin kalitesi bozulmuştu.
      Türkiye’mizin kurtuluşu  Türkçe nin kurtuluşuna bağlıdır. Türkçe giderse  ne Türkiye kalır, ne Türk kalır ne  Türk dünyası nede Türkiye. Tabiki  kültürde kimlikte yok olur gider.
    Değerli dostlarım bugünlerde  küresel sermayenin oyunları her gün bir başka şekilde karşımıza çıkmaktadır. Bu ülkeye onlar bozmaya çalıştıkça milli seferberlik ilan ederek  ülkemize, toprağımıza dilimize kültürümüze dinimize  ilim rehberliğinde sahip çıkalım. Sevgi ve saygılarımla efendim.    www.baskentlilerhaber.com
862 defa okunmuştur.
Yorumlar..
Henüz Yorum Yapılmamış
Diğer Yazıları..
Türkçe giderse ne Türkiye kalır, ne Türk kalır
ANKARA MAZLUM MİLLETLERİN UMUT KAPISIDIR
OKUMAK YETMEZ YAZMAK DA LAZIM
AZİZ ATATÜRK’ÜN DİN E BAKIŞI ÜZERİNE
KEŞKE YAPTIĞI YENİLİKLERİ UNUTMAYIP, BELİRLEDİĞİ İSTİKAMETİ TAKİP ETSEYDİK
İSMAİL UÇAKÇI

YESEVİ, BEKTAŞ-İ OĞUZ OCAKLARI AÇILMIŞ…!!!"
Prof.Dr. ANIL ÇEÇEN

DAĞ BAŞI TOPLANTISINDA KONUŞAN Prof.Dr. ANIL ÇEÇEN ÖNEMLİ MESAJLAR VERDİ . ÇEÇEN ŞUNLARI SÖYLEDİ:
Prf. Dr.TURAN USLU

KIYI KUMULLARI VE KORUNMASI ( 6 )
Prof.Dr.HAYRETTİN İVGİN

EN İYİSİ DEMOKRASİ VE PARLAMENTER SİSTEMDİR
Gürhan GÜRSES

NAKKAŞIM RABBİMDİR
CEVDET SEZGİN

BİR YOL HİKAYESİ 2.
HASAN KAYA

KÖYSEL DÖNÜŞÜM / TERSİNE GÖÇ
KAMİLE ÖZDEMİR

BELEDİYELERİN İŞ İSTİHDAMI
YASEMİN AKYOL

TEK GERÇEK HAZİNE: AİLE
SAİME HALAÇ

ÖLDÜREN SEVGİYİ KADINLAR OLARAK ASLA İSTEMİYORUZ
DERYA FİLİZ KORKMAZ

KORANA GÜNLERİNDE MARKALAR NASIL İLETİŞİM KURMALI?
AYSEL RAİFE AKKANAT

BİZ SENİN YAŞINDAYKEN
ANTALYA VALİLİĞİ’NDEN FIRTINA UYARISI
KARGOYLA UYUŞTURUCU GÖNDERECEKLERDİ
ELAZIĞ ECZACILAR ODASI BAŞKANI GÜLER: GRİP AŞ
CEZAEVİNE OPERASYON: BİRİ DOKTOR 12 KİŞİ GÖZA
BEYAZ MASA’YA BİR AYDA 891 BİN BAŞVURU
AYM, OSMAN KAVALA’NIN BAŞVURUSUNU KARARA BAĞL
POZİTİF VAKALARA BİLEKLİK TAKILACAK
İHTİYAÇ KREDİSİNE TALEP DURDU
BÖREKÇİDE SİLAHLI ÇATIŞMA: MERMİ YAĞDIRDILAR
PKK’LI 5 TERÖRİST TESLİM OLDU
KÖY ENSTİTÜLERİ YENİDEN AÇILMALI
İSTANBUL’DA TAKSİ VE SERVİSÇİLER İÇİN YENİ DÖ
AKP’LİLERİN DÜĞÜNÜNDE SALGIN UYARISI YAPAN PO
MESLEKTAŞINI ÖLDÜREN DOKTOR: SÖZLERİNİ ERKEKL
BAŞSAVCILIK: 7 HDP’Lİ VEKİL HAKKINDA FEZLEKE
GİDELİ 8 YIL OLDU: NEŞET ERTAŞ MEZARI BAŞINDA
METROBÜSTE HEM MASKE TAKMADI HEM DE SİGARA İÇ
BDDK SWAPTA LİMİTİ YÜZDE 1’DEN YÜZDE 10’A YÜK
KAVGAYA MÜDAHALE EDEN POLİS VE BEKÇİLERE SALD
AYASOFYA’DA YER ALTI YAPILARI KEŞFEDİLDİ
ANKARA
Yazılım : Networkbil.net
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim
 
Tüm hakları saklıdır 2012 ® www.turkiyeanadoluhaberleri.com