Ana Sayfa Hakkımızda Foto Galeri Video Galeri Z.Defteri İletişim
SİYASETÇİLERİN MERKEZ’DE BULUŞMA ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR
* Bir taraftan yeni parti kuruluş çalışmaları yapılırken diğer taraftan daha önce kurulan bazı partilerde birleşme hareketliliği dikkat çekmeye başladı. Bu partilerin başında da Merkez Parti geliyor.
28-08-2020 23:57

* Aralarında siyaset sahnesinde yer almış olmasına rağmen yıpranmamış, saygınlığını yitirmemiş ve tecrübelerinden yararlanmaya değer bazı isimlerle birlikte, geçmişinde siyasi kariyeri olmamasına rağmen memleket ve millet sevdalısı bazı ilim ve irfan adamları Merkez Parti’de yerlerini almaya başladı.

     Rahmetli Özal’ın rahle-i tedrisatından geçmiş, Doğu ve Güneydoğu başta olmak üzere yurt genelinde büyük saygınlığı olan iki dönem Muş milletvekilliği yapan, Doç.Dr. Alaattin Fırat da Merkez Parti saflarında yerini aldı.

  Merkez Parti Genel Başkanı Prof.Dr.Abdurrahim Karslı’yı parti merkezinde ziyaret eden Fırat burada yaptığı konuşmada, “ Son günlerde kurulan ve kurulmakta olan partilerin faaliyetlerini yakinen takip ediyorum. Parti kurmanın fevkalade siyasi israf olduğu kanaatine vardım. Kaldı ki kurulduğu günden itibaren Merkez Parti’ye bir sempatim vardı. Bu düşünceler ışığı altında merkez partide bulunmayı münasip gördüm. Ümit ediyorum ki memleketimizin birlik ve dirliği, huzur ve refahı için hayırlı çalışmalarda bulunuruz” dedi.  

    Merkez Parti Genel Başkanı Prof.Dr.Abdurrahim Karslı ise buluşmada şunları söyledi: “ Bu gün itibarı ile birlik-beraberliğe en fazla ihtiyaç duyulan bir dönemden geçiyoruz. Türkiye büyük sıkıntılarla karşı karşıyadır.  Ortada büyük anlaşmazlıklar var. Bu ihtilafların bir an önce bertaraf edilmesi lazım. Cehalet ve fakirliği ortadan kaldıramadığımız müddetçe mutlu bir millet topluluğu meydana getirmiş olamayız. Başını alıp giden israf, haksız rekabet, kayırmalar ve yanlış alınan kararlar, siyasi mülahazalarla çıkarılıp yürürlüğe konulan bazı kanunlar maalesef ülkemizi çıkmaza sokup vatandaşımızın belini bükmüştür. Bunlardan birisi de Büyükşehir Belediye Yasasıdır. Bu kanunun çıkması ile birlikte köyler ve köylüler büyük haksızlıklarla karşı karşıya kalmıştır. Köylünün suyu köylüye satılmakta ve daha benzeri birçok olumsuzlukla karşılaşan köylülerimizin moralleri bozulmuş, bunun sonucudur ki üretim ve verimlilik azaldı, bir tarım ülkesi olmamıza rağmen birçok tarım ürününü ithal etmek durumunda kaldık. 

   Bütün bu olumsuzluklardan kurtulmak için acilen bir araya gelmek ve bir çatı altında toplanmak zorundayız. Merkez Parti olarak biz tüm imkanlarımızı seferber ederek Hakk ve halkımız için her türlü fedakarlığı yapmaya hazırız. Biz parti olarak, Akıl, Bilim, Adalet ve Demokrasi kavramlarını ön planda tutan bir teşkilatız. Bu bağlamda halkımızın anlayabileceği, güven duyacağı ve çare olarak göreceği yeni açılımlar ve yeni söylemlerle milletimizin güvenine layık olacağız. Birimiz değil hepimiz bir tarağın dişleri gibi olalım. Adaleti, Hürriyeti, Serbest müzakere zeminini hayata geçirelim. Gelin birlikte olalım,bir olalım ki güçlü olalım.  ”

    Görüşmede AK Parti kurucular Kurulu Üyesi  Kırıkkale Eski Milletvekili Kemal Albayrak, Demokratik Değişim Hareketi Sözcüsü Avukat Rubil Gökdemir, Merkez Parti Genel Başkan Yadımcısı Hüsnü Döğer ve Avukat Yusuf Ziya Kıvanç da hazır bulundular.

 

243 defa okunmuştur.
Etiketler : -
Yorumlar..
Henüz Yorum Yapılmamış
 
MEHMET AKYOL

SİYASİ İSRAF VE KAMUOYUNDA GARNİTÜR OLARAK DEĞERLENDİRİLEN PARTİLER
Prf. Dr.TURAN USLU

KIYI KUMULLARI VE KORUNMASI ( 6 )
İSMAİL UÇAKÇI

YESEVİ, BEKTAŞ-İ OĞUZ OCAKLARI AÇILMIŞ…!!!"
Prof.Dr.HAYRETTİN İVGİN

EN İYİSİ DEMOKRASİ VE PARLAMENTER SİSTEMDİR
Gürhan GÜRSES

NAKKAŞIM RABBİMDİR
CEVDET SEZGİN

BİR YOL HİKAYESİ 2.
HASAN KAYA

KÖYSEL DÖNÜŞÜM / TERSİNE GÖÇ
Prof.Dr. ANIL ÇEÇEN

DAĞ BAŞI TOPLANTISINDA KONUŞAN Prof.Dr. ANIL ÇEÇEN ÖNEMLİ MESAJLAR VERDİ . ÇEÇEN ŞUNLARI SÖYLEDİ:
KAMİLE ÖZDEMİR

BELEDİYELERİN İŞ İSTİHDAMI
DERYA FİLİZ KORKMAZ

KORANA GÜNLERİNDE MARKALAR NASIL İLETİŞİM KURMALI?
YASEMİN AKYOL

TEK GERÇEK HAZİNE: AİLE
SAİME HALAÇ

ÖLDÜREN SEVGİYİ KADINLAR OLARAK ASLA İSTEMİYORUZ
AYSEL RAİFE AKKANAT

BİZ SENİN YAŞINDAYKEN
BU DA PROMOSYONLU BARO: İŞ VAADİYLE ÜYE TOPLU
CORONA BULAŞTIRMADA YENİ TREND: YUMRUK TOKUŞT
BİNGÖL’DE 4.1 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM
TURİZM GELİRLERİ YÜZDE 71 AZALDI
MESUT YILMAZ HAYATINI KAYBETTİ
MERKEZ PARTİ’DEN CUMHURİYET’İN 97.YIL KUTLAM
SİYASET KULVARINDA MEMLEKET VE MİLLET SORUNLA
İSKENDERUN’DAKİ YANGIN FARKLI NOKTALARDAN ÇIK
ERZİNCAN’DA 4.3 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM
İMAMOĞLU’NA HAKARET EDEN İKİ ÜNLÜ İSME CEZA
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN ‘100’ÜNCÜ YIL’ GENE
VAKA SAYILARI ARTTI, PANDEMİ HASTANESİNDE YOĞ
İÇİŞLERİ ESKİ BAKANI MEHMET GAZİOĞLU : SON S
BAĞCILAR’DA BAŞINDAN VURULMUŞ ERKEK CESEDİ BU
PANDEMİ SEBEBİYLE CEZAEVİNDEN ÇIKTILAR, SİLAH
OTOBÜS SAPIĞINI ŞOFÖR YAKALAYIP POLİSE TESLİM
MERKEZ PARTİ’DEN CUMHURİYET’İN 97.YIL KUTLAM
İSTANBUL’DA PATİNAJLI VE MAKASLI DÜĞÜN KONVOY
MECİDİYEKÖY-MAHMUTBEY METROSU AÇILIYOR
SİYASET KULVARINDA MEMLEKET VE MİLLET SORUNLA
ANKARA
Yazılım : Networkbil.net
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim
 
Tüm hakları saklıdır 2012 ® www.turkiyeanadoluhaberleri.com