Ana Sayfa Hakkımızda Foto Galeri Video Galeri Z.Defteri İletişim
SİYASİLER ''MERKEZ''DE YOĞUNLAŞMAYA BAŞLADILAR
* Nasıl ve neden olduğu belli değil ancak yerden mantar biter gibi parti kurulmaya başlandı. Son olarak da liderliğini Rıfat Serdaroğlu’nun yaptığı Çoban Ateşi Hareketi ile, Doğru Parti’yi hayata geçirdiler.
28-08-2020 01:03

Daha ziyade DYP’lilerin yer aldığı partinin kuruluşu bazı çevrelerden büyük tepki gördü. DP, AP ve DYP’liler,  aynı düşüncenin ürünü olan mevcut partiler varken yeni bir partinin hayata geçirilmiş olmasını Demokrat düşünceyi baltalamak olarak nitelendirdiler.

    

Bununla birlikte, Rıfat Serdaroğlu’nun hırçın davranışları ve eleştirilerinin dozunu kaçırmasını yorumlayan camia, “ Milletin kavga ve kargaşadan bıktığı bir dönemde sayın Serdaroğlu gibi ölçüsüz konuşmaları ve yazılar yazan bir ismin ortamı daha da gereceğini ve aradığını bulamayacağını düşünüyoruz“ ifadesini kullandılar.

                 

 

MERKEZDE BULUŞMA YOĞUNLUK KAZANIYOR

Bu arada siyaset piyasasında her alanda önemli hareketlilik sezinlenmeye başlandı. Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’nun partilerinin beklenilen performansı gösterememiş olmaları siyaset yolu ile halka hizmet etme düşüncesinde olanları değişik arayışlara sevk etmeye başladı. Bu bağlamda hizmetleri, siyasi tecrübeleri ve hatta kültür alanında gösterdikleri çalışmaları ile bilinen idealist dava adamlarının Merkez Parti’de buluşmaya başladıkları görüldü.

     Önceki gün Merkez Parti Genel Merkezinde yapılan istişari toplantıya birçok önemli isim katıldı. Bunlar arasında AK Parti Kurucular Kurulu Üyesi, iki dönem Kırıkkale’den milletvekili seçilen Kemal Albayrak, AK Parti Ankara Kurucu İl Başkanı Ersönmez Yarbay, İki dönem Türk İdareciler Derneği Genel Başkanlığı yapan, Van, Hatay, Bingöl valiliklerinde bulunan ve bu arada Türkiye Partisi Teşkilat İşleri Başkanlığı yapan Abdulkadir Sarı, Prof.Dr. Hayrettin İvgin, Prof.Dr. Turan Uslu, Doç.Dr. Şeref Kavak, Av.Hatice Fidan, Av.Yusuf Ziya Kıvanç, Dünya Türk Birliği Teşkilat Başkanı Erkin Sabit, Eğitimci-İletişimci ve Strateji belirleme kurulu üyesi Fuat Turgut, Bilim Adamı , Yazar- Edebiyatçı Tarık Sezai Karatepe başta olmak üzere önemli isimler katıldı.

Toplantının açış konuşmasını yapan Merkez Parti Genel Başkanı Prof.Dr. Abdurrahim Karslı, “ Bizim hedefimiz tüm Türkiye, tüm insanlıktır “ dedi.  Bütün hayatların insan hayatına hizmet ettiğini söyleyen Karslı konuşmasını şöyle sürdürdü: 

 Bizim koşullarımız arasında az konuşmak çok iş yapmak vardır. Bu buluşmaya katılmakla bizim ailemizi şenlendirdiniz; bu demektir ki memleketin yönetimine talipsiniz. Böyle bir taleple bizimle beraber olduğunuz için hepinize bin defa teşekkür ederim Allah sizden razı olsun. Hatırlatmak isterim ki, bu birlikteliğimiz hayırlara vesile olacaktır. İnsanın kıymeti, hedefi ve himmeti nisbetindedir. Sizlerin konuşmalarınızdan anlıyorum ki;

''Sizin hedefiniz tüm Türkiye, tüm İnsanlıktır''. İnşallah maksadınız hasıl olur.

ÖZAL’DAN SONRA İYİ YÖNETİCİ GELMEDİ

Konuşmasında Gazeteci-Yazar Taha Akyol ile bir süre önce görüştüğünü kaydeden Merkez Parti Genel Başkanı Abdurrahim Karslı Taha Akyol’un kendisine şu ifadelerde bulunduğunu söyledi:  “ Merkez Parti ülkesini severlerin ve birlik-beraberlikten yana olanların partisidir. Geleceğin Türkiye’sinin inşasında harcının bulunmasını isteyen herkes bu çatı atında buluşmalıdır. Rahmetli Özal’dan sonra bu ülkenin başına iyi bir yönetici gelmedi. Dolayısıyla ANAP’ın siyasi varisleri Özal’ın gerçekleştirmek istediği, ancak ömrü vefa etmediği için yarım bıraktığı ideallerini Merkez Parti’de buluşarak gerçekleştirmelidirler. Benim yaşımın icabı siyasi manada bilfiil çalışma imkanım yok, ancak gerekirse rahmetli Özal’ın etrafını oluşturan arkadaşlarla bizzat veya telefonla görüşerek harekete geçmelerini söylerim.”

   ANAVATAN PARTİLİLERE ÇAĞRI YAPTI

 Anavatan Partili ve hatta diğer partilere mensup idealist insanları Merkez Parti çatısı altında buluşmaya davet eden Prof.Dr. Abdurrahim Karslı, “Takip edebildiğim kadarıyla Anavatan Parti’de görev yapmış, rahmetli Özal’ın dava arkadaşlarının birçoğunun siyasetten başka partilerle bağı yok. Bu memleketin, bu milletin sorunlarını en iyi bilen onlar, en iyi gözlemcilerin onlar olduğunu herkes biliyor.  O halde tecrübelerinden-birikimlerinden milletimizin istifade etmesi için aynı çatı altında, bu Merkez’de buluşalım ve ne yapılması gerekiyorsa birlikte yapalım“ ifadesinde bulundu.

     

252 defa okunmuştur.
Etiketler : -
Yorumlar..
Henüz Yorum Yapılmamış
 
İSMAİL UÇAKÇI

YESEVİ, BEKTAŞ-İ OĞUZ OCAKLARI AÇILMIŞ…!!!"
Prof.Dr. ANIL ÇEÇEN

DAĞ BAŞI TOPLANTISINDA KONUŞAN Prof.Dr. ANIL ÇEÇEN ÖNEMLİ MESAJLAR VERDİ . ÇEÇEN ŞUNLARI SÖYLEDİ:
Prf. Dr.TURAN USLU

KIYI KUMULLARI VE KORUNMASI ( 6 )
Prof.Dr.HAYRETTİN İVGİN

EN İYİSİ DEMOKRASİ VE PARLAMENTER SİSTEMDİR
Gürhan GÜRSES

NAKKAŞIM RABBİMDİR
CEVDET SEZGİN

BİR YOL HİKAYESİ 2.
HASAN KAYA

KÖYSEL DÖNÜŞÜM / TERSİNE GÖÇ
KAMİLE ÖZDEMİR

BELEDİYELERİN İŞ İSTİHDAMI
YASEMİN AKYOL

TEK GERÇEK HAZİNE: AİLE
SAİME HALAÇ

ÖLDÜREN SEVGİYİ KADINLAR OLARAK ASLA İSTEMİYORUZ
DERYA FİLİZ KORKMAZ

KORANA GÜNLERİNDE MARKALAR NASIL İLETİŞİM KURMALI?
AYSEL RAİFE AKKANAT

BİZ SENİN YAŞINDAYKEN
HASANKEYF’TE TARİH SULARA GÖMÜLDÜ
BİZANS DÖNEMİNDEN KALAN KİLİSEYİ AHIRA ÇEVİRD
‘KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ’NDE AŞI YAPILAN GÖNÜLLÜ
SAKARYA GAZ SAHASI İÇİN 40 KUYU AÇILACAK
ERMENİSTAN ORDUSU AZERBAYCAN’I VURDU
ANTALYA’YI FIRTINA VURDU: 1 ÖLÜ
KANUN DEĞİŞTİ, YARIM MİLYON GENÇ ASKER KAÇAĞI
MERKEZ PARTİ'DE HAREKETLİ GÜNLER... PARTİ TÜR
LÖSEMİYİ YENEN GENÇ HEMŞİRE CORONAYA YENİK DÜ
TÜRK DÜNYASI SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI KIBRIS
TÜRK DÜNYASI SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI KIBRIS
EKMEK FİYATINA ZAM KARARI
FET֒DEN TUTUKLANAN AKP’Lİ ESKİ BELEDİYE BAŞK
MERKEZ PARTİ'DE HAREKETLİ GÜNLER... PARTİ TÜR
ESKİ BELEDİYE BAŞKANI KENDİ TARLASINDA ÖLDÜRÜ
İYİ PARTİLİLERE POLİS ENGELİ
TESTİ POZİTİF ÇIKAN BAŞKAN YÜKSEL İSTANBUL’A
İMAMOĞLU: YOL KENARI DİKEY BAHÇELERE İHTİYAÇ
MASKE TAKMAYANLARA KARANTİNA UYGULANACAK
TEM OTOYOLU BOLU DAĞI ANKARA YÖNÜ BİR AY KAPA
ANKARA
Yazılım : Networkbil.net
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim
 
Tüm hakları saklıdır 2012 ® www.turkiyeanadoluhaberleri.com