Ana Sayfa Hakkımızda Foto Galeri Video Galeri Z.Defteri İletişim
MEHMET AKYOL’UN BAYRAM MESAJI
Ankara Meclisi Başkanı, Gazeteci-Yazar Mehmet Akyol bir Bayram Mesajı yayınladı. Akyol mesajında geleceğe dair önemli mesajlar verdi. Mehmet Akyol’un Bayram Tebriği mesajı şöyle:
30-07-2020 21:26

   " Bugün itibariyle Anadolu Hareketini Merkez'den başlatmış bulunuyoruz;  artık bundan böyle Anadolu insanı ne derse o olacak. "  Liderlik sultasının yerini Anadolu halkının arzu ve istekleri alacak. Misaki Milli Hudutlarımız çerçevesinde, bütün ülkeyi kucaklayacağız.

                                    *

İdari mekanizmanın başında Anadolu insanının düşünce yapısını benimseyenler, hak, hukuk, adalet kavramının değer bulduğu, Anadolu kültürü ile yeni bir nizamın hayata geçirilmesinin gerekli olduğuna inananların, milletimizin her kesimine hitap edebilen yöneticilerin iş başında olacağı bir düzen kuracağız.

                                     *

Bundan böyle hırçınlık yapmayacak, kem söz söylemeyecek, kimse ile hesaplaşmaya kalkışmayacağız. İktidar veya muhalefetle asla çatışmaya girmeyeceğiz. Eleştirilerimizi ahlak ve edep kuralları içerisinde yapacak, kavganın-kargaşanın, bağırıp-çağırmanın, ayrıcalığın, kin-intikam duygularının hayatımızda yeri olmayacak. Bu anlamda milletimizin moralinin bozulmaması, birlik-beraberliğimizin, hoşgörünün tesisi, huzur ve refahın sağlanması, okumak, çalışmak, üretim ve verimliliği artırmak için varlığımızı, mücadele gücümüzü ortaya koyacağız.

                                      *

Takdir edersiniz ki şimdiye kadar ülkemiz İstanbul zihniyeti ile idare edildiği için ülke bu hale geldi. Bu düşünceden hareketle (Allah nasip ederse) Anadolu insanının duygu ve düşüncelerini ön plana çıkaracak, keşmekeşlik ve kargaşa ortamı bertaraf edilecektir.

                                       *

Büyük bir sorumsuzlukla tarihi özellik ve güzelliklerini kaybeden, gökleri döven beton yığını yüksek binalarla özelliğini yitiren İstanbul'u bile Anadolu düşüncesiyle kurtaracak, eski “ Canım İstanbul “ konumuna getireceğiz.

        Senelerdir kendi kafa yapıları ile onlar yaptı biz seyrettik. Çeşitli nedenlerden ötürü kabullenmek zorunda kaldık. Modernleşme düşüncesi altında taklitçi Batı politikalarının esiri olduk.  Onların arzu ettiği koşullarda ülkenin bin-bir çilelerle, onca olumsuzluklarla karşılaştık.

                                         *

Kibir, azamet, israf, istismar, haram, yalan, talan, adam kayırma, zengini daha zengin etme, esnaf-sanatkarı, çiftçi ve köylüyü mağdur etme, üretimi bitirme, orta direği çökertme, insanların büyük bir bölümünü çileleri ile baş başa bırakmalarına son vereceğiz.

       Büyükşehir Belediye Yasasını değiştireceğiz, mahalle yaptıkları köylerimizi yeniden köy yapıp hürriyetlerine kavuşturacağız.  Orman arazilerini ve ormanları ( şartlı olarak-Anayasa değişikliği yaparak ) orman köylülerine vereceğiz.

Köylerimizde Çiftçilik ve Hayvancılık yapan (üreten ve yetiştiren ) vatandaşlarımızın suyu ücretsiz olacak, elektrik giderlerini devlet karşılayacak. Çiftçinin zirai ürünlerine, tohum, gübre vs ihtiyaçlarına % 50 sübvansiyon uygulanacak. Meralaşmış tarlalar yeniden ekilir-biçilir hale getirilecek.

                                         *

Köy okullarını açacak, Şehirden köye dönüş yapan veya  üretme zamanında köylerinde bulunan, köylerde sürekli  yaşayan, yetiştiren, ekip-biçen, üreten vatandaşlarımızın çocuklarını ilköğretim okulundan sonra devletin okutmasını sağlayacağız.

 - Köyüne ev yapmak isteyenlere kolaylık sağlayacağız. Belediyelerin sultasından kurtaracak, devlete hiçbir ödeme yapmadan evini yapmalarına her türlü katkıyı sağlayacağız.

     Ev yapmak için yeri olmayanlara devlet arazilerinden yer tahsis edecek, hiç faizsiz kredilendirme işlemi yapacağız.

                                          *

İşsizliğe çözüm yolu bulmak, gençlerimize iş, mağdurlara aş bulmak, başka bir ifade ile, söz hakkının gençlerimizde, kadınlarımızda, orta yaşlılarda, idari ve siyasi manada tecrübe sahibi olan fedakar insanlarda olabilmesi için " Ya Allah Bismillah" diyerek yola çıkıyoruz.

Unutulmasın ki Hakk için halka hizmeti ibadet kabul ediyor saygı, sevgi ve başarı dileklerimi sunuyor; bu vesile şahsım ve birlikte çalıştığımız değerli dava arkadaşlarımız adına, Mübarek Kurban Bayramınızı tebrik ediyor, tüm insanlığa sağlık, barış ve huzur getirmesi dileği ile saygı, sevgi ve başarı dileklerimi sunuyorum.  

" Başkent Ankara’dan Doğan Güneş Türkiye'yi Aydınlatacaktır."

Mehmet Akyol

90 defa okunmuştur.
Etiketler : -
Yorumlar..
Henüz Yorum Yapılmamış
 
İSMAİL UÇAKÇI

YESEVİ, BEKTAŞ-İ OĞUZ OCAKLARI AÇILMIŞ…!!!"
Prof.Dr. ANIL ÇEÇEN

DAĞ BAŞI TOPLANTISINDA KONUŞAN Prof.Dr. ANIL ÇEÇEN ÖNEMLİ MESAJLAR VERDİ . ÇEÇEN ŞUNLARI SÖYLEDİ:
Prf. Dr.TURAN USLU

KIYI KUMULLARI VE KORUNMASI ( 6 )
Prof.Dr.HAYRETTİN İVGİN

EN İYİSİ DEMOKRASİ VE PARLAMENTER SİSTEMDİR
Gürhan GÜRSES

NAKKAŞIM RABBİMDİR
CEVDET SEZGİN

BİR YOL HİKAYESİ 2.
HASAN KAYA

KÖYSEL DÖNÜŞÜM / TERSİNE GÖÇ
KAMİLE ÖZDEMİR

BELEDİYELERİN İŞ İSTİHDAMI
YASEMİN AKYOL

TEK GERÇEK HAZİNE: AİLE
SAİME HALAÇ

ÖLDÜREN SEVGİYİ KADINLAR OLARAK ASLA İSTEMİYORUZ
DERYA FİLİZ KORKMAZ

KORANA GÜNLERİNDE MARKALAR NASIL İLETİŞİM KURMALI?
AYSEL RAİFE AKKANAT

BİZ SENİN YAŞINDAYKEN
ANTALYA VALİLİĞİ’NDEN FIRTINA UYARISI
KARGOYLA UYUŞTURUCU GÖNDERECEKLERDİ
ELAZIĞ ECZACILAR ODASI BAŞKANI GÜLER: GRİP AŞ
CEZAEVİNE OPERASYON: BİRİ DOKTOR 12 KİŞİ GÖZA
BEYAZ MASA’YA BİR AYDA 891 BİN BAŞVURU
AYM, OSMAN KAVALA’NIN BAŞVURUSUNU KARARA BAĞL
POZİTİF VAKALARA BİLEKLİK TAKILACAK
İHTİYAÇ KREDİSİNE TALEP DURDU
BÖREKÇİDE SİLAHLI ÇATIŞMA: MERMİ YAĞDIRDILAR
PKK’LI 5 TERÖRİST TESLİM OLDU
KÖY ENSTİTÜLERİ YENİDEN AÇILMALI
İSTANBUL’DA TAKSİ VE SERVİSÇİLER İÇİN YENİ DÖ
AKP’LİLERİN DÜĞÜNÜNDE SALGIN UYARISI YAPAN PO
MESLEKTAŞINI ÖLDÜREN DOKTOR: SÖZLERİNİ ERKEKL
BAŞSAVCILIK: 7 HDP’Lİ VEKİL HAKKINDA FEZLEKE
GİDELİ 8 YIL OLDU: NEŞET ERTAŞ MEZARI BAŞINDA
BDDK SWAPTA LİMİTİ YÜZDE 1’DEN YÜZDE 10’A YÜK
KAVGAYA MÜDAHALE EDEN POLİS VE BEKÇİLERE SALD
AYASOFYA’DA YER ALTI YAPILARI KEŞFEDİLDİ
İBB’DEN ÖZEL TİYATROLARA DESTEK
ANKARA
Yazılım : Networkbil.net
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim
 
Tüm hakları saklıdır 2012 ® www.turkiyeanadoluhaberleri.com