Ana Sayfa Hakkımızda Foto Galeri Video Galeri Z.Defteri İletişim
DİN GÖREVLİLERİNDEN NE İSTİYORSUNUZ?
Daha önceleri de din görevlileri üzerinden prim yapmaya çalışan ve olumsuz yönde algı oluşturmaya çalışan Diyanet düşmanı azınlık bir gurup, korona tedbirleri çıktı çıkalı iyice ateşlerinin yükselmeye başladıklarını çeşitli platformlarda müşahade ediyoruz.
02-05-2020 20:59
Son zamanlarda da Diyanet İşleri Başkanının okuduğu hutbede, eşcinselliğin Kur'an'da yasak olduğunu ifade eden ayeti okunmasıyla bu daha da ayyuka çıkan konu oldu. 
Avukatların odası konumundaki Ankara barosu da İslamın emri olan bu ayeti okudu diye dava açmış. Yüzde 99'u Müslüman olan ülkemizde şikayet Diyanet İşleri başkanını değil, dolaylı olarak ayeti hedef almaktadır. Bu yetmiyormuş gibi işin içine bir de bir siyasi partinin Genel Başkanı ve partinin diğer sözcüleri giriyor ki doğrusu fevkalade yadırgadım.
Zaten oldum olası bu siyasi partinin din adamları ve dindarlara karşı öyle bir damarları var ki bir türlü bu kötü huylarından vazgeçemiyorlar. 
 Şimdi sırası gelmişken seslenmek istiyorum…
Baro başkanları siz kim oluyorsunuz da sizi ilgilendirmeyen konularda avaz avaz bağırıyorsunuz. !... 
Ve siz siyasetçiler, siz bu dinimizi siyasetlerinize alet etme huyunuzdan ne zaman vazgeçeceksiniz?... 
Aynı şekilde görevleri başındayken siyaset yapan din adamları da kendilerine çeki düzen vermeliler artık. 
Tam da yeri gelmişken konu ile ilgili olarak din adamları adına Türk Diyanet Vakıf Sen Ankara 2. Şube Yönetim Kurulu Üyesi ve Din görevlisi Kenan Elma'nın Ankara Meclisi Haberleri ve Türkiye Anadolu Haber muhabiriyle kendi düşüncelerini paylaştığı yazıyı yayınlamak elzem oldu. 
 Temennim, dua ve niyazım odur ki, inşaallah her şey Müslüman Türk Milletinin arzuları istikametinde olur.
MEHMET AKYOL
 
 
TÜRK DİYANET VAKIF SEN ANKARA 2. ŞUBE YÖNETİM KURULU ÜYESİ KENAN ELMA'NIN DİN GÖREVLİLERİYLE İLGİLİ YAZISI.
 
Bu imamlar ne iş yapar...! 
Bu günlerde sosyal medyada imamlar üzerinden olumsuz, lüzumsuz algı oluşturacak, bilmeden, araştırmadan, cahilce paylaşımlar dolaşıyor.
Önce imamlarla doktorları kıyas yaptılar. 120 bin imam bir doktor etmiyormuş. Ne yapsın imamlar. Ameliyathaneye girip hastayı ameliyat mı yapsınlar. Acil servis girişinde bekleyip nabız kontrolü mü yapsınlar. 120 bin doktor bir imamın işini yapabilir mi. Şimdilerde de imam-polis-bekçi kıyaslaması hit yapmış durumda. Oysa her kurum ve personeli kendi mecrasında görevlerini icra eder. Bir kurum diğer bir kurumun alternatifi değildir. Her kurum Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bekası ve varlığı için varlıkları elzem ve zaruridir. 
 
"Bu imamlar ne iş yapar" diyenlere benim de diyeceklerim var elbette;
Büyük Atatürk Ankara'ya ilk gelişinde Dikmen sırtlarında Ankaralıları motive ederek Ata'yı karşılamaya çağıran ve Ankara halkından topladığı yardımları takdim eden Mehmet Rıfat Börekçi de bir din adamıydı. Türkiye Cumhuriyeti Devleti kurulurken, Türkiye Büyük Millet Meclisi açılışında büyük Atatürk'ün yanında yine din adamları, imamlar vardı. Büyük Ata'nın da en çok saygı gösterdiği kişiler de din adamlarıydı. 
Güzel ülkemin en ücra köşelerine, mezralarına kadar devletin ulaştığı kolu bir imamdır. Hâlbuki ibadetleri ve camiyi yönetmekten başka daha neler neler yapmıştır o imamlar. Meselâ bu sözü söyleyen kişinin kulağına ilk ezanı bir imam okumuştur. Sünnetinde, nişanında ve düğününde duayı da bir imam yapmıştır. Vatani görev asker uğurlama kına duasını yine bir imam yapmıştır. Çocukken dini bilgileri ve Kur’an eğitimini de ona yine bir imam vermiştir. Babası veya annesi hastalandığında ve ölüm döşeğinde onların yanında bir imam bulunmuş, Kur’an okumuş ve dînî telkinde bulunmuştur. Onların cenazeleri ile ilgili bütün işleri de yine bir imam yapmıştır. 
Yine bu günlerde Dünyanın ve ülkemizin vatandaşlarının da maruz kaldığı korona salgınına karşı ilanlar ve uyarılarıyla halkımızı bilgilendiren, dualarla manevi anlamda destek olan yine imamlardır. Ayrıca Valilikler ve Kaymakamlık bünyelerinde oluşturulan Ahde Vefa görevleri dahilinde gece gündüz demeden kimisi çağrı merkezinde gelen telefonlara bakıp yönlendirme yapan, kimisi şehir meydanlarında uyarılarla birlikte maske dağıtımı yapan, kimisi sokağa çıkamayan 65 yaş üstü değerli büyüklerimizin ihtiyaçlarına koşan, kimisi çeşitli platformlarda manevi destek görevi yapan, kimisi de mahalle muhtarı, karakol, sağlık ocağıyla irtibat halinde olup, yine o mahallenin durumuyla ilgili bilgilendirme koordinasyonunu sağlayan bir imamdır. Çoklarının abartarak maksatlı sekile yüksek göstermeye çalıştığı maaşının, yarısını devletin ilan ettiği Sosyal Vefa Destek fonuna bağış yapan da yine imamdır. 
Bütün bunları görmezden gelerek, klavye başında ahkam kesip, kendisinin hiç bişey yapmayıp canı sıkıldıkça imamlara saldıran ve imamların ne yaptıklarını sorgulama cüretini gösterebilmektedir ne yazık ki. Durup dururken imamlara saldıran kesim, aslında İslam dinine saldırmak istiyor, ama doğrudan İslama saldıramadığı için imamlar üzerinden duygularını tatmin ediyorlar. 
"İmamlar ne iş yapar." cümlesinde gerizekalılık bir tarafa din düşmanlığından kaynaklanan söylemleri. İmam burada sadece isimdir asıl hedef İslamdır. Tesettürlüye hakaret ediyorsa, Nisa süresine hakaret edemediğindendir. Hedefte sadece islam vardır
Sosyal Vefa görevi sırasında virüs kapan ve tedavi süreçleri devam eden imam ve diğer kurumların mensubu kardeşlerimize, şifa bekleyen bütün vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Virüslü günlerimizin tez zamanda bitmesi ve normal hayatlarımıza dönmeyi dua ve niyaz ediyorum. 
Kenan Elma
İmam-Hatip
Türk Diyanet Vakıf Sen
Ankara 2. Şube Yönetim Kurulu Üyesi
 
 
 
 
611 defa okunmuştur.
Etiketler : -
Yorumlar..
Henüz Yorum Yapılmamış
 
MEHMET AKYOL

SİYASİ İSRAF VE KAMUOYUNDA GARNİTÜR OLARAK DEĞERLENDİRİLEN PARTİLER
Prf. Dr.TURAN USLU

KIYI KUMULLARI VE KORUNMASI ( 6 )
İSMAİL UÇAKÇI

YESEVİ, BEKTAŞ-İ OĞUZ OCAKLARI AÇILMIŞ…!!!"
Prof.Dr.HAYRETTİN İVGİN

EN İYİSİ DEMOKRASİ VE PARLAMENTER SİSTEMDİR
Gürhan GÜRSES

NAKKAŞIM RABBİMDİR
CEVDET SEZGİN

BİR YOL HİKAYESİ 2.
HASAN KAYA

KÖYSEL DÖNÜŞÜM / TERSİNE GÖÇ
Prof.Dr. ANIL ÇEÇEN

DAĞ BAŞI TOPLANTISINDA KONUŞAN Prof.Dr. ANIL ÇEÇEN ÖNEMLİ MESAJLAR VERDİ . ÇEÇEN ŞUNLARI SÖYLEDİ:
KAMİLE ÖZDEMİR

BELEDİYELERİN İŞ İSTİHDAMI
DERYA FİLİZ KORKMAZ

KORANA GÜNLERİNDE MARKALAR NASIL İLETİŞİM KURMALI?
YASEMİN AKYOL

TEK GERÇEK HAZİNE: AİLE
SAİME HALAÇ

ÖLDÜREN SEVGİYİ KADINLAR OLARAK ASLA İSTEMİYORUZ
AYSEL RAİFE AKKANAT

BİZ SENİN YAŞINDAYKEN
BU DA PROMOSYONLU BARO: İŞ VAADİYLE ÜYE TOPLU
CORONA BULAŞTIRMADA YENİ TREND: YUMRUK TOKUŞT
BİNGÖL’DE 4.1 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM
TURİZM GELİRLERİ YÜZDE 71 AZALDI
MESUT YILMAZ HAYATINI KAYBETTİ
MERKEZ PARTİ’DEN CUMHURİYET’İN 97.YIL KUTLAM
SİYASET KULVARINDA MEMLEKET VE MİLLET SORUNLA
İSKENDERUN’DAKİ YANGIN FARKLI NOKTALARDAN ÇIK
ERZİNCAN’DA 4.3 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM
İMAMOĞLU’NA HAKARET EDEN İKİ ÜNLÜ İSME CEZA
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN ‘100’ÜNCÜ YIL’ GENE
VAKA SAYILARI ARTTI, PANDEMİ HASTANESİNDE YOĞ
İÇİŞLERİ ESKİ BAKANI MEHMET GAZİOĞLU : SON S
BAĞCILAR’DA BAŞINDAN VURULMUŞ ERKEK CESEDİ BU
PANDEMİ SEBEBİYLE CEZAEVİNDEN ÇIKTILAR, SİLAH
MERKEZ PARTİ’DEN CUMHURİYET’İN 97.YIL KUTLAM
OTOBÜS SAPIĞINI ŞOFÖR YAKALAYIP POLİSE TESLİM
İSTANBUL’DA PATİNAJLI VE MAKASLI DÜĞÜN KONVOY
SİYASET KULVARINDA MEMLEKET VE MİLLET SORUNLA
MECİDİYEKÖY-MAHMUTBEY METROSU AÇILIYOR
ANKARA
Yazılım : Networkbil.net
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim
 
Tüm hakları saklıdır 2012 ® www.turkiyeanadoluhaberleri.com