Ana Sayfa Hakkımızda Foto Galeri Video Galeri Z.Defteri İletişim
İZMİR’ DEN YUSUF YURT HEM ELEŞTİRİ YAPTI HEM DE TAKDİR ETTİ !
Türk milleti vefâkardır, devletine ve milletine bağlıdır. Takdir etmesini de bilir, gerektiğinde tenkit etmesini de... Nitekim İzmir’den iş adamı Yusuf Yurt hem Ankara Meclisi’nin hedefleri arasında yer alan hedefleri eleştirmiş, hem de hükümetin…
01-05-2020 20:23

     Aslen Çankırı’nın Çerkeş ilçesinin Yumaklı köyünden olan Yusuf Yurt, doğduğu yerde değil de doyduğu yerde yaşıyor. İzmir’de çalışıp-çabalayıp, sıfırdan belli bir noktaya gelen ve şimdi de büyük işlere imza atan Yusuf Yurt aynı zamanda Ankara Meclisi Kurullarında görev alan bir idealist insan.

Bakınız bize yaptığı gönderide Yusuf Yurt nelere temas etmiş, hem Ankara Meclisi’nin hedefleri üzerinde, hem de devletin tepesindekilere nasıl bir mesaj veriyor:   

“ Benim için çok değerli olan  Gazeteci-Yazar Mehmet Akyol’u uzun yıllardır kendisini sosyal medyadan takip ederim. Bu takibim neticesinde  Ankara Meclisinde her biri bir birinden özel ve müstesna insanların yer aldığını öğrenince ben de bu kadronun içinde yer alma mutluluğunu yaşadım. Kendilerine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

    Ankara Meclisinin amaçları ile ilgili tüm maddeleri tek tek okudum. Aklıma sadece 8.madde takıldı. Her konuda devlete destek vermek, devletin söküğünü dikmek yırtığını yamamak eksikliğini gidermek genel manada bir onarım yapmak elbette güzel tamam da... “ Her konuda destek vermek “ cümlesi pek kafama yatmadı.

    Devlet denilince insanların aklına hükümet gelir. Devleti yönetenler her konuda doğru işler mi yapıyor da her konuda destek vereceğiz !..

   Devleti yönetenler her konuda doğru işler yapmadığına göre her konuda destek vermek de doğru olmaz diye düşünüyorum.   

    Kaldı ki, devletin söküğünü halk mı dikecek, yoksa halkın söküğünü devlet mi? Yırtığını kim yamayacak?  İşsizlikten bunalan cebinde ekmek parası olmayan  halk mı yamayacak ?..

    Bir misal vermek istiyorum : Bir tarafta yardım kampanyaları açarken diğer yandın 14 lüks araç alım ihalesi başta olmak üzere ihaleler açmak doğru mu?

 Bu savurganlık, bu israf ve bunca aşırı masraf nasıl kabul edilebilir?    

    Belediyeler yardım kampanyaları oluşturuyor    devletimizin başındakiler  “ dur sen yapamazsın yetkin yok, ancak ben yaparım “ diyor.  Bedava ekmek bile dağıttırmıyorlar, aş evi hesaplarını bile bloke ettiler… Nedir bu ihtiras?

    Daha da ileri gidip bu belediyeleri terör örgütleri ile paralel yapı benzetmesi yaptılar. Bu partilere oy veren vatandaşa da haksızlık yapılmış olmaz mı? Ha devlet yapmış ha belediye önemli olan yardımın yapılması değil mi?.. Şu kötü günlerde, mübarek ramazanda fakir, kimsesiz,  gariban insanların sofrasında Ensar olabilmek önemli değil mi?..

   Millet olarak bunları eleştirmek en doğal hakkımız.. Bu sebeplerden dolayı eleştirilerimi yaparken destek verdiğimiz konular da oluyor tabii.

HÜKÜMETİN SAĞLIK SORUNUNU DESTEKLİYORUM

   Şu anda dünyanın en gelişmiş ülkelerinin sağlık sistemi çökmüşken hastanelerimiz, doktorlarımız hemşire ve sağlık çalışanlarımız tıkır tıkır saat gibi çalışmakta dünya bize gıpta ile bakmaktadır. Bazılarının çok sevdiği dünya devi Amerika’da bile sağlık sistemi çökmüş durumda. Sağlık sigortası parası olmayanı hastaneler kabul etmiyor. Huzur evlerinde, sokaklarda  insanları ölüme terk ediyorlar. Solunum cihazları bile yok.. Bizde ise tam tersi hastaneler 5 yıldızlı otel gibi. Yoğun bakımda dünya birincisiyiz. Hastanede para diye bir şey yok ve herkese eşit muamele..

Dünyanın bir ucundan vatandaşını ülkesine ücretsiz uçakla getiren, daha da ötesi; İsveç gibi ülkeye ambulans uçak gönderip hasta vatandaşımızı ülkemizde tedavi altına alan, Avrupa ülkelerine sağlık araç-gereç, solunum cihazı gönderen devletimi alkışlamam mı ?... Vallahi ayakta alkışlıyorum. Benim sosyal devlet anlayışım işte bu... Böyle olduğu sürece hem ben, hem de Türk halkı daima yanında olur.. Saygılarımla.. 

 

 

1494 defa okunmuştur.
Etiketler : -
Yorumlar..
Henüz Yorum Yapılmamış
 
MEHMET AKYOL

SİYASİ İSRAF VE KAMUOYUNDA GARNİTÜR OLARAK DEĞERLENDİRİLEN PARTİLER
Prf. Dr.TURAN USLU

KIYI KUMULLARI VE KORUNMASI ( 6 )
İSMAİL UÇAKÇI

YESEVİ, BEKTAŞ-İ OĞUZ OCAKLARI AÇILMIŞ…!!!"
Prof.Dr.HAYRETTİN İVGİN

EN İYİSİ DEMOKRASİ VE PARLAMENTER SİSTEMDİR
Gürhan GÜRSES

NAKKAŞIM RABBİMDİR
CEVDET SEZGİN

BİR YOL HİKAYESİ 2.
HASAN KAYA

KÖYSEL DÖNÜŞÜM / TERSİNE GÖÇ
Prof.Dr. ANIL ÇEÇEN

DAĞ BAŞI TOPLANTISINDA KONUŞAN Prof.Dr. ANIL ÇEÇEN ÖNEMLİ MESAJLAR VERDİ . ÇEÇEN ŞUNLARI SÖYLEDİ:
KAMİLE ÖZDEMİR

BELEDİYELERİN İŞ İSTİHDAMI
DERYA FİLİZ KORKMAZ

KORANA GÜNLERİNDE MARKALAR NASIL İLETİŞİM KURMALI?
YASEMİN AKYOL

TEK GERÇEK HAZİNE: AİLE
SAİME HALAÇ

ÖLDÜREN SEVGİYİ KADINLAR OLARAK ASLA İSTEMİYORUZ
AYSEL RAİFE AKKANAT

BİZ SENİN YAŞINDAYKEN
BU DA PROMOSYONLU BARO: İŞ VAADİYLE ÜYE TOPLU
CORONA BULAŞTIRMADA YENİ TREND: YUMRUK TOKUŞT
BİNGÖL’DE 4.1 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM
TURİZM GELİRLERİ YÜZDE 71 AZALDI
MESUT YILMAZ HAYATINI KAYBETTİ
MERKEZ PARTİ’DEN CUMHURİYET’İN 97.YIL KUTLAM
SİYASET KULVARINDA MEMLEKET VE MİLLET SORUNLA
İSKENDERUN’DAKİ YANGIN FARKLI NOKTALARDAN ÇIK
ERZİNCAN’DA 4.3 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM
İMAMOĞLU’NA HAKARET EDEN İKİ ÜNLÜ İSME CEZA
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN ‘100’ÜNCÜ YIL’ GENE
VAKA SAYILARI ARTTI, PANDEMİ HASTANESİNDE YOĞ
İÇİŞLERİ ESKİ BAKANI MEHMET GAZİOĞLU : SON S
BAĞCILAR’DA BAŞINDAN VURULMUŞ ERKEK CESEDİ BU
PANDEMİ SEBEBİYLE CEZAEVİNDEN ÇIKTILAR, SİLAH
MERKEZ PARTİ’DEN CUMHURİYET’İN 97.YIL KUTLAM
OTOBÜS SAPIĞINI ŞOFÖR YAKALAYIP POLİSE TESLİM
İSTANBUL’DA PATİNAJLI VE MAKASLI DÜĞÜN KONVOY
SİYASET KULVARINDA MEMLEKET VE MİLLET SORUNLA
MECİDİYEKÖY-MAHMUTBEY METROSU AÇILIYOR
ANKARA
Yazılım : Networkbil.net
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim
 
Tüm hakları saklıdır 2012 ® www.turkiyeanadoluhaberleri.com