Ana Sayfa Hakkımızda Foto Galeri Video Galeri Z.Defteri İletişim
İZMİR’ DEN YUSUF YURT HEM ELEŞTİRİ YAPTI HEM DE TAKDİR ETTİ !
Türk milleti vefâkardır, devletine ve milletine bağlıdır. Takdir etmesini de bilir, gerektiğinde tenkit etmesini de... Nitekim İzmir’den iş adamı Yusuf Yurt hem Ankara Meclisi’nin hedefleri arasında yer alan hedefleri eleştirmiş, hem de hükümetin…
01-05-2020 20:23

     Aslen Çankırı’nın Çerkeş ilçesinin Yumaklı köyünden olan Yusuf Yurt, doğduğu yerde değil de doyduğu yerde yaşıyor. İzmir’de çalışıp-çabalayıp, sıfırdan belli bir noktaya gelen ve şimdi de büyük işlere imza atan Yusuf Yurt aynı zamanda Ankara Meclisi Kurullarında görev alan bir idealist insan.

Bakınız bize yaptığı gönderide Yusuf Yurt nelere temas etmiş, hem Ankara Meclisi’nin hedefleri üzerinde, hem de devletin tepesindekilere nasıl bir mesaj veriyor:   

“ Benim için çok değerli olan  Gazeteci-Yazar Mehmet Akyol’u uzun yıllardır kendisini sosyal medyadan takip ederim. Bu takibim neticesinde  Ankara Meclisinde her biri bir birinden özel ve müstesna insanların yer aldığını öğrenince ben de bu kadronun içinde yer alma mutluluğunu yaşadım. Kendilerine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

    Ankara Meclisinin amaçları ile ilgili tüm maddeleri tek tek okudum. Aklıma sadece 8.madde takıldı. Her konuda devlete destek vermek, devletin söküğünü dikmek yırtığını yamamak eksikliğini gidermek genel manada bir onarım yapmak elbette güzel tamam da... “ Her konuda destek vermek “ cümlesi pek kafama yatmadı.

    Devlet denilince insanların aklına hükümet gelir. Devleti yönetenler her konuda doğru işler mi yapıyor da her konuda destek vereceğiz !..

   Devleti yönetenler her konuda doğru işler yapmadığına göre her konuda destek vermek de doğru olmaz diye düşünüyorum.   

    Kaldı ki, devletin söküğünü halk mı dikecek, yoksa halkın söküğünü devlet mi? Yırtığını kim yamayacak?  İşsizlikten bunalan cebinde ekmek parası olmayan  halk mı yamayacak ?..

    Bir misal vermek istiyorum : Bir tarafta yardım kampanyaları açarken diğer yandın 14 lüks araç alım ihalesi başta olmak üzere ihaleler açmak doğru mu?

 Bu savurganlık, bu israf ve bunca aşırı masraf nasıl kabul edilebilir?    

    Belediyeler yardım kampanyaları oluşturuyor    devletimizin başındakiler  “ dur sen yapamazsın yetkin yok, ancak ben yaparım “ diyor.  Bedava ekmek bile dağıttırmıyorlar, aş evi hesaplarını bile bloke ettiler… Nedir bu ihtiras?

    Daha da ileri gidip bu belediyeleri terör örgütleri ile paralel yapı benzetmesi yaptılar. Bu partilere oy veren vatandaşa da haksızlık yapılmış olmaz mı? Ha devlet yapmış ha belediye önemli olan yardımın yapılması değil mi?.. Şu kötü günlerde, mübarek ramazanda fakir, kimsesiz,  gariban insanların sofrasında Ensar olabilmek önemli değil mi?..

   Millet olarak bunları eleştirmek en doğal hakkımız.. Bu sebeplerden dolayı eleştirilerimi yaparken destek verdiğimiz konular da oluyor tabii.

HÜKÜMETİN SAĞLIK SORUNUNU DESTEKLİYORUM

   Şu anda dünyanın en gelişmiş ülkelerinin sağlık sistemi çökmüşken hastanelerimiz, doktorlarımız hemşire ve sağlık çalışanlarımız tıkır tıkır saat gibi çalışmakta dünya bize gıpta ile bakmaktadır. Bazılarının çok sevdiği dünya devi Amerika’da bile sağlık sistemi çökmüş durumda. Sağlık sigortası parası olmayanı hastaneler kabul etmiyor. Huzur evlerinde, sokaklarda  insanları ölüme terk ediyorlar. Solunum cihazları bile yok.. Bizde ise tam tersi hastaneler 5 yıldızlı otel gibi. Yoğun bakımda dünya birincisiyiz. Hastanede para diye bir şey yok ve herkese eşit muamele..

Dünyanın bir ucundan vatandaşını ülkesine ücretsiz uçakla getiren, daha da ötesi; İsveç gibi ülkeye ambulans uçak gönderip hasta vatandaşımızı ülkemizde tedavi altına alan, Avrupa ülkelerine sağlık araç-gereç, solunum cihazı gönderen devletimi alkışlamam mı ?... Vallahi ayakta alkışlıyorum. Benim sosyal devlet anlayışım işte bu... Böyle olduğu sürece hem ben, hem de Türk halkı daima yanında olur.. Saygılarımla.. 

 

 

1109 defa okunmuştur.
Etiketler : -
Yorumlar..
Henüz Yorum Yapılmamış
 
Prof.Dr. ANIL ÇEÇEN

DAĞ BAŞI TOPLANTISINDA KONUŞAN Prof.Dr. ANIL ÇEÇEN ÖNEMLİ MESAJLAR VERDİ . ÇEÇEN ŞUNLARI SÖYLEDİ:
İSMAİL UÇAKÇI

Oğuz Türkmen Şehri Çorum İlinin adının menşei ve kısa tarihçesi
Prf. Dr.TURAN USLU

KIYI KUMULLARIMIZI NASIL KULLANIYORUZ
HAYRETTİN İVGİN

TÜRK ÂŞIKLIK GELENEĞİ İÇİNDE KADIN OZANLAR
Gürhan GÜRSES

NAKKAŞIM RABBİMDİR
CEVDET SEZGİN

BİR YOL HİKAYESİ 2.
HATİCE KÜBRA BİLİŞ ( Yazar )

ATAM İZİNDEYİZ!
HASAN KAYA

KÖYSEL DÖNÜŞÜM / TERSİNE GÖÇ
KAMİLE ÖZDEMİR

Yaşama kaynağımız olan suyun ve toprağın kıymetini bilelim.
HÜSNÜ EKİZCELİ

PANDEMİ DÖNEMİNDE SOSYAL DEVLETİ ARAYANLAR
SAİME HALAÇ

ÖLDÜREN SEVGİYİ KADINLAR OLARAK ASLA İSTEMİYORUZ
DERYA FİLİZ KORKMAZ

KORANA GÜNLERİNDE MARKALAR NASIL İLETİŞİM KURMALI?
AYSEL RAİFE AKKANAT

BİZ SENİN YAŞINDAYKEN
KUYUDA CAN PAZARI: ZAMANA KARŞI YARIŞ
SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK ATAMALARI NE ZAMAN BAŞ
MEB ÇALIŞMA TAKVİMİ NE GÖRE OKULLARIN AÇILIŞ
LGS TERCİH SONUÇLARI İÇİN GERİ SAYIM
AKP’Lİ BELEDİYEDEN ARSA SATIŞI
GENÇ YAŞTA SİYASETİN DUAYENİ OLDU
DÜN GECE AÇIKLANDI: İŞTE KALEM KALEM KDV İNDİ
KURBAN PAZARI KANA BULANDI:2’Sİ AĞIR 5 YARALI
BEŞİKTAŞ 100 MİLYONU TL’Yİ ÖDEDİ, UEFA LİSANS
KREDİ İFLAS RİSKİ TEKRAR NİSAN-MAYIS DÖNEMİ S
500 MİLYON LİRALIK SAHTECİLİĞİ TAPU PERSONELİ
KREDİ İFLAS RİSKİ TEKRAR NİSAN-MAYIS DÖNEMİ S
MEHMET AKYOL’UN BAYRAM MESAJI
BARUT: UÇAN SARAYLARA BİNENLER, ASKERLERİMİZİ
DÜN GECE AÇIKLANDI: İŞTE KALEM KALEM KDV İNDİ
BEŞİKTAŞ 100 MİLYONU TL’Yİ ÖDEDİ, UEFA LİSANS
HER KURBAN BAYRAMI ÖNCESİ ET DAĞITIYOR AMA Kİ
ANNESİNİ ÖLDÜREN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNDEN İTİ
HÜKÜMETTEN KAYNAKLAR KONUŞTU: OKULLARIN AÇILM
KARAYOLLARI’NA BAĞLI KÖPRÜ VE OTOYOLLAR BAYRA
ANKARA
Yazılım : Networkbil.net
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim
 
Tüm hakları saklıdır 2012 ® www.turkiye anadoluhaberleri.com