Ana Sayfa Hakkımızda Foto Galeri Video Galeri Z.Defteri İletişim
BARLAS DOĞU: HİÇBİR HÜKÜMET TENCERE-TAVA TIKIRTILARINA DAYANAMAZ
Ankara Meclisi ile Milli Mutabakat Hareketi Platformu’nun düzenlediği toplantıda konuşan Milli Savunma Eski Bakanı, Anavatan Partisi’nin ilk Ankara il başkanı ve Ankara Eski Milletvekili Barlas Doğu yaptığı konuşma ile önemli mesajlar verdi.
03-03-2020 08:07

 * Türkiye’nin önemli virajdan geçtiğini, sıkıntıların doruk noktasına geldiğini, basının büyük bir bölümünün ülkemizde cereyan eden olumsuzlukları kamuoyuna yansıtmadığını dile getirdi. Barlas Doğu şunları söyledi

  ( Haber Hüsnü Ekizceli, Fotoğraflar İbrahim Şahin )

     “ Ben sözüme, siyasete başlarken ilk defa tanıdığım bir gazeteciyi, önemli ve güvenilir bir dostu size lanse ederek başlamak isterim.

Mehmet Akyol, benim hayatımda tanıdığım ilk gazetecidir ve benimle ilk röportajı yapandır. Ben de ona göre giyinmişim, lacivertleri çekmişim, bir ciddi toplantı için Ankara il kuruluşunda basının karşısına çıkıyorum işte Mehmet Akyol’u öyle tanıdım. Ona  gösterdiğim itinayı bugün dahi iyice hatırlıyorum.

   Bir basın toplantısı yapıyoruz. Ben bu toplantıya fevkalade heyecanlı hazırlandım, ne söylediğimi de bilmiyorum ama ilk defa bir siyasinin bir basın toplantısı yapmasının heyecanını bugün dahi aynen hatırlıyor ve heyecanını yaşıyorum.

   Şimdi aradan seneler geçti, ben il başkanı idim, sonra milletvekili oldum, sonra TBMM’nin aktivitelerine katıldım. Sonra dışişleri komisyonunda önemli bir dış komisyonda 8 sene görev yaptım. TBMM’nde tek dereceli seçilerek millet vekillerini ve Türkiye Büyük Millet Meclisini-milletimizi, devletimizi yurt dışında temsil ettim. Ama bunların hepsinde o ilk günkü siyasi heyecanım devam etti. Bu nedenledir ki,  Mehmet Akyol benim için çok önemli böylesine bir değerdir.

     

     Efendim, Mehmet Akyol’u bu kadar methederken, biraz da basın yönünden bahsetmek istiyorum. Şimdi sizlere gördüğüm, son haftalarda yaşadığım iki önemli konuyu aktaracağım. İki önemli konuda da basının suskunluğuna hayretler içinde kaldım.

Birincisi Mecliste Sayın Cumhurbaşkanının yer aldığı bir platformda ( AKP Grup toplantısında) arkalardan bir vatandaş, “Açız, açız, sayın Cumhurbaşkanım açız!” diye bağırdı. Duymuşunuzdur, çoğumuz sosyal medyadan takip ettik. Hemen o vatandaşı karga-tulumba polisler alıp götürdüler.

N’oldu bu arkadaşa, kim ne yaptı,derdine derman olan oldu mu?..  Meçhul! Kimse söylemiyor ve bir açıklama yapan yok.

    Kardeşim, burada basın görev yapmayacak mı, bunu söylemeyecek mi? Hepimiz bu konuda hassasiyetle bekledik… Anlı şanlı, önemli gazeteciler bu konuyu sütunlarına alırlar diye düşündük ama hiç birinden “tık!” yok.

     Aynı hafta Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin önünde bir vatandaşımız o kadar bunalmış olmalı ki, o kadar sıkışmış olmalı ki bu ülkenin konularına dayanamadı, bir bidon benzini üzerine döktü… Çakmağı da çaktı. Bu meclisin önünde yanan vatandaşımız kimdi, ne oldu bu çocukcağıza?  Polisler parkalarını çıkarttılar üstüne örttüler, adamcağızı kurtardılar. Peki, ne oldu bu arkadaşa? Basın ne dedi?.. Bunu dile getirdi mi, duyurdu mu? Milletvekilleri konuşmaları esnasında çıkıp bu arkadaşa-polislerin kurtardığı vatandaşa- ne oldu? Hiç kimsenin bir şey söylediği yok.

    İşte böyle bir dönem geçiriyoruz ve bu sorumluluğu basınımızın gerektiği şekilde îfa edemediğini görüyoruz.

Şimdi ben soruyorum; yakıynen tanıdığım basın mensubu arkadaşımız sayın Bülent Erandaç başta olmak üzere bu salonda çok ciddi ve değerli basın mensupları televizyon kameraları ve mahabirlerine soruyorum. Tabi bunlara duayen gazeteci Mehmet Akyol’da dâhil, hepsine soruyorum: “Kardeşim, BASIN demokrasinin, hürriyetin, adaletin neresinde? ” Nasıl yapacağız, nasıl bir çare bulacağız buyursunlar cevap versinler...

   Lütfen evlerinize gittiğinizde sizler de bu suali  eşinize, evlatlarınıza, dostlarınıza, konu komşunuza sorunuza sorunuz.

    Rahmetli Süleyman Demirel’in bir sözü vardı;  “ Mutfaktan tencere, tava sesleri (tıkırtılar) gelmeye başladığı zaman sıkıntı zirveye doğru ilerliyor demektir. “ Ve sayın Demirel ilaveten şöyle demişti: “Hiçbir hükümet, bu tencere, tava takırtılarına dayanamaz!...”

   Rahmetli Demirel’in mutlaka çok tecrübesi ve bilgisi vardı.

Bende şimdi size soruyorum, bu tencere tava takırtıları Ankara’yı, bütün Türkiye’yi sardı, sanki uluslararası platformlara yayıldı. Buna cevap verecek bir değer arıyorum. Bu platformu öylesine değerlendiriyorum. İşte burada çıkacak, bu salonda söylenecek sözler Türkiye’nin geleceğine de yön verecektir. İnancım budur. Bu toplantıya katılan devlet tecrübesi olan, siyasi ve içtimai konularda tecrübesi bulunan sizler gibi değerlerle birlikte olmak, benim için mutluluk oldu. Şu gerçeği hatırlatmayı yarar görüyorum, böylesine toplantılar o kadar önemli ki, en azından hasret gideriyoruz, yeni yeri dostlar-arkadaşlar ediniyoruz, bilgileniyoruz ve bundan şahsen ben çok mutlu oluyorum, umarım sizler de memnun kalıyorsunuzdur. Konuşmama burada son verirken hepinize sevgilerimi, saygılarımı sunuyor ve hepinizi selamlıyorum."

 

 

 

 

611 defa okunmuştur.
Etiketler : -
Yorumlar..
Henüz Yorum Yapılmamış
 
İSMAİL UÇAKÇI

YESEVİ, BEKTAŞ-İ OĞUZ OCAKLARI AÇILMIŞ…!!!"
Prof.Dr. ANIL ÇEÇEN

DAĞ BAŞI TOPLANTISINDA KONUŞAN Prof.Dr. ANIL ÇEÇEN ÖNEMLİ MESAJLAR VERDİ . ÇEÇEN ŞUNLARI SÖYLEDİ:
Prf. Dr.TURAN USLU

KIYI KUMULLARI VE KORUNMASI ( 6 )
Prof.Dr.HAYRETTİN İVGİN

EN İYİSİ DEMOKRASİ VE PARLAMENTER SİSTEMDİR
Gürhan GÜRSES

NAKKAŞIM RABBİMDİR
CEVDET SEZGİN

BİR YOL HİKAYESİ 2.
HASAN KAYA

KÖYSEL DÖNÜŞÜM / TERSİNE GÖÇ
KAMİLE ÖZDEMİR

BELEDİYELERİN İŞ İSTİHDAMI
YASEMİN AKYOL

TEK GERÇEK HAZİNE: AİLE
SAİME HALAÇ

ÖLDÜREN SEVGİYİ KADINLAR OLARAK ASLA İSTEMİYORUZ
DERYA FİLİZ KORKMAZ

KORANA GÜNLERİNDE MARKALAR NASIL İLETİŞİM KURMALI?
AYSEL RAİFE AKKANAT

BİZ SENİN YAŞINDAYKEN
ANTALYA VALİLİĞİ’NDEN FIRTINA UYARISI
KARGOYLA UYUŞTURUCU GÖNDERECEKLERDİ
ELAZIĞ ECZACILAR ODASI BAŞKANI GÜLER: GRİP AŞ
CEZAEVİNE OPERASYON: BİRİ DOKTOR 12 KİŞİ GÖZA
BEYAZ MASA’YA BİR AYDA 891 BİN BAŞVURU
AYM, OSMAN KAVALA’NIN BAŞVURUSUNU KARARA BAĞL
POZİTİF VAKALARA BİLEKLİK TAKILACAK
İHTİYAÇ KREDİSİNE TALEP DURDU
BÖREKÇİDE SİLAHLI ÇATIŞMA: MERMİ YAĞDIRDILAR
PKK’LI 5 TERÖRİST TESLİM OLDU
KÖY ENSTİTÜLERİ YENİDEN AÇILMALI
İSTANBUL’DA TAKSİ VE SERVİSÇİLER İÇİN YENİ DÖ
AKP’LİLERİN DÜĞÜNÜNDE SALGIN UYARISI YAPAN PO
MESLEKTAŞINI ÖLDÜREN DOKTOR: SÖZLERİNİ ERKEKL
BAŞSAVCILIK: 7 HDP’Lİ VEKİL HAKKINDA FEZLEKE
GİDELİ 8 YIL OLDU: NEŞET ERTAŞ MEZARI BAŞINDA
BDDK SWAPTA LİMİTİ YÜZDE 1’DEN YÜZDE 10’A YÜK
KAVGAYA MÜDAHALE EDEN POLİS VE BEKÇİLERE SALD
AYASOFYA’DA YER ALTI YAPILARI KEŞFEDİLDİ
İBB’DEN ÖZEL TİYATROLARA DESTEK
ANKARA
Yazılım : Networkbil.net
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim
 
Tüm hakları saklıdır 2012 ® www.turkiyeanadoluhaberleri.com