BAŞKON'LULAR YÖNETİM KURULU ÜYELERİ, EĞİTİMCİ-YAZAR VE RESSAM MERAL OTAN'I YALNIZ BIRAKMADILAR. * Eğitim, Sanat, Kültür ve Edebiyat alanında yaptığı çalışmalarına bir ömür veren Meral Otan Cumhuriyet Bayramı nedeniyle düzünlenen KADIN RESSAMLAR KARMA RESİM SERGİSİNE üç eseri ile katıldı.

* Ziyaretçiler arasında yer alan Öğretmen. Ressam ve Eleştirmen Ali Çağlayan sergi ile ilgili olarak şunları söyledi: “ Mekan biraz dardı ama bunun dışında her şey güzeldi. Özellikle katılım fevkalade ve ressamların eserleri  arasında şahane diyebileceğimiz resimler vardı. Madem Başkentimizde böyle organizasyonlara ilgi büyük oluyor o halde  mekan olarak daha mükemmel ve geniş alanların tercih edilmesi lazım .”

* Meral Otan'ın tabloları davetliler ve sanat severler tarafından büyük ilgi gördü. Şimdiye kadar bu manada yapılan organizasyonların katılım ve resimler bakımından en verimlisi yaşanırken yönetim kurulu üyesi olduğu Başkent Ankara ve Anadolu Konfederasyonu ( BAŞKON ) Başkan ve diğer mensupları tarafından yalnız bırakılmadı.

Konu ile ilgili olarak görüş ve düşüncelerini aldığımız Meral Otan şu açıklamayı yaptı:

" Ömrümü başta eğitim olmak üzere kültür, sanat, edebiyat ve sosyal aktivitelere tahsis ettiğimi söyleyebilirim. Uzun yıllara dayalı bu çalışmalarım benim hayatımı renklendirmekte, yaşam kalitemi artırmaktadır. Bugünkü karma sergiye de üç tablo katıldım. Ümit ediyorum sanat severleri, katılımcıları mutlu etmişizdir. Cenab-ı Hakk nasip eder, sağlığım da elverirse bundan sonra da ömrümü toplumumuza yararlı olma, eğitim, kültür ve sanata tahsis etme bakımından hiç taviz vermeden çalışmalarımı sürdüreceğim.

Bu vesile ile sergimize teşrif eden tüm davetliler-sanat severler ve tabii en başta da beni yalnız bırakmayan BAŞKON'lu arkadaşlarıma minnet ve şükranlarımı sunuyorum. "