Ana Sayfa Hakkımızda Foto Galeri Video Galeri Z.Defteri İletişim
KARS VE ARDAHANLILARIN BÜYÜK BULUŞMASI
* KAI Serhatlılar Birliği Genel Başkanı Yavuz Eger'in Keçiören'deki Ihlamur Kasrı tesislerinde düzenlediği organizasyon tek kelime ile muhteşemdi.
31-10-2019 11:03

 * Serhat Kars ilinin kuruluşunun 99.Yıl dönümü münasebetiyle düzenlenen geceye Kars ve Ardahanlılar büyük ilgi gösterdi. Salonu dolduran yüzlerce davetli hoş bir gecede buluşmanın mutluluğunu yaşarken, uzun zamandır görüşme fırsatı  hemşeriler hasret giderdi, yörenin türküleri ve folklarik özellikli kültür faaliyetleri ile neşe buldular.

        Gecenin açış konuşmasını yapan Serhat Kars ve Ardahanlılar Birlik Başkanı Yavuz Eger gönülleri süsleyen , kalplere huzur veren bir konuşma yaptı. “ Tam kırk yıl düşman işgali altında kaldıktan sonra hürriyetine kavuşan Serhat şehrimiz Kars ve Ardahan’ın bu gece aynı zamanda özgürlüğüne kavuşmasının 40.yılını kutlamak üzere bu organizasyonu düzenlemiş ve bu çatı alında buluşmuş bulunuyoruz.  Böylesine mutlu bir günde bizleri yalnız bırakmayan, davetimize katılan tüm hemşerilerimizi ve değerli katılımcıları selamlıyor hoşgeldiniz diyorum. “ dedi. Konuşmasını yöreye münhasır tarihi bir şiiri ile renklendiren Yavuz Eger’in konuşması büyük alkış aldı.

Bir süre önce şehit olan Tufan Kansuva’nın babası Necati Kansuva’ya günün anısına plaket verildi.                   

Serhatlılar Birliginin duzenlemis oldugu Kars’ın Kurtulusunun yıl dönümü ve Cumhuriyet törenleri etkinliğine katılanlar arasında Eski Ulaştırma Bakanı ve Kars milletvekili Ahmet Arslan, Eski Kars Milletvekili Selahattin Beyribey, Kecioren Belediye Baskani Turgut Altinok, Kars Belediye Baskan adaylarından Cetin Nazik, AK Parti ve MHP'den milletvekilleri, Sivil Toplum kuruluşlarının genel başkan ve temsilcileri, çok sayıda gönül adamı, ilim ve irfan adamları, muhtarlar ve yüzlerce bürokrat ve iş adamı yer aldı.Sanatçı Mine Kus, birbirinden kıymetli  Asıklar, Ankara Kafkas Dans Ekibi geceye renk kattılar.

Geceye özel olarak davet edilip katılan Ankara Meclisi Başkanı, BAŞKON Onursal Başkanı Gazeteci-Yazar Mehmet Akyol etkinlikle ilgili olarak şu değerlendirmeyi yaptı:  “ Ezelden beri Ankara’daki Karslıların etkinliklerini takip ediyorum. Bunda iki unsur var, birincisi benim Başkentimiz Ankara’da olup biten etkinliklere yakıynen ilgi göstermem, ikincisi de kayınvalidemin Kars’ın merkeze bağlı Boğaz köyden olması.  Ancak daha önemli bir unsur daha var ki benim için çok önemli o da şu: “ Devletini ve milletini seven ve her vesile ile bağlı kalan, Kars Ardahan Birlik Başkanı sayın Yavuz Eger’in müstesna bir insan olması... Özellikle hoşgörülü ve bir vefa adamı olması benim ona olan sevgimi ciddi manada artırmıştır. Bu nedenlerle geceye katıldım ve çok mutlu oldum. Şimdiye kadar katıldığım organizasyonların en iyilerinden birine özel olarak katılmam ve özel muamele görmem beni şahsen çok mutlu etti. Kardeşlik ve arkadaşlığın, hemşericiliğin doruk noktasına ulaştığı, iyilik ve güzellik timsali insanların mevcutiyeti beni son derece  mutlu etti. Cenab-ı Hakk millet olarak birlik ve dirliğimizi bozmasın, politika uğruna dostluklarımıza leke gelmesin. “

MEHMET AKYOL 

Görüntünün olası içeriği: Yavuz Eger, ayakta ve takım elbise

 

 

 

 

BAŞKAN YAVUZ EGER TOPLANTIDAN SONRA YAPTIĞI YAZILI AÇIKLAMADA İSE ŞUNLARI SÖYLEDİ: 

" 100. YIL DAHA FARKLI OLACAK"
Başkent Ankara'mızda, Cumhuriyet Bayramımızın 96. ve Serhat KARS İlimizin 99. Yıl dönümü gecesinde coşkulu anlar yaşandı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra, yapmış olduğum açılış konuşmasının akabinde, Anlamlı bir günde anlam ifade eden duygular yaşanmalıydı.
Bu nedenle, yakın zamanda hakkın rahmetine kavuşan Şehidimiz Mardin Özel Hareket Şube Müdürümüz Sn. Tufan KANSUVA'NIN Babası Sn. Necati KANSUVA Babamıza Hemşehrilerimiz adına büyük bir katılım huzurunda, ŞİLT takdimi KARS Milletvekilimiz ve Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sn. Ahmet ARSLAN, MHP Genel Başkan Başdanışmanı ve Ankara Milletvekili Sn. Nevin Taşlıçay ve AK Parti Ankara Milletvekili TBMM İdare Amiri Sn. Orhan YEGİN Bey tarafından yapıldı.
Gecenin anlamı ve önemi ile ilgili şahsıma takdim edilen TÜRK Bayrağımız ise, Şehidimizin Babası Sn. Necati KANSUVA Babamıza tarafımdan teslim edilmiştir.
Gecemize, Sn. Ahmet ARSLAN, Sn. Nevin TAŞLIÇAY, Sn. Orhan YEGİN, Sn. Yusuf Selahattin BEYRİBEY, Keçiören Belediye Başkanımız Sn. Turgut ALTINOK, Siyasi Partilerimizin İlçe Başkanları ve Temsilcileri, Basınımızın Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşlarımızın Federasyon ve Platform Başkanları, İl Derneklerimizin Federasyon Başkanları, Ardahan Dernekler Federasyonunun Kadın Kolları Başkanı ve yönetimi, İlçe ve Köy Dernekleri Başkanlarımız, Muhtarlarımız, Profösörlerimiz, Dekan ve Dekan Yardımcılarımız, Kamuda görevli üst düzey bürokratlarımız, İş Adamlarımız, Kadınlarımız, Gençlerimiz ve Saygın bir Hemşehri Topluluğu katılmıştır.
Gecemize teşrif eden ve bizlerle birlikte aynı duyguyu ve coşkuyu yaşayan herkese tek tek teşekkür ediyorum ve minnettarım.
Gecemize,
İstanbul'dan gelerek etkinliğimize renk katan Mahalli Sanatçımız Sn. Metin GÜNGÖR ve ekip arkadaşlarına,
Türk Halk Müziği Sanatçımız Sn. Mine KUŞ ve saz grubuna,
Halk Ozanlarımıza,
Kafkas Halk Dansları Topluluğuna,
Program sunucumuz Sn. İlkay Beye,
Keçiören IHLAMUR KASRI Salonunun sahibine ve çalışanlarına,
Öykü Gayrimenkul ve Ega Emlak Personelime ,
Teşekkür ediyorum.
Ayrıca, Birliğimizde BİR olduğumuz DERNEK Başkanlarını, Yönetim ve Denetim Kurulumu, Danışma Kurulumuzun saygın üyelerini, Başarı, Katkı ve Desteklerinden dolayı tek tek tebrik ediyorum, kutluyorum ve teşekkürlerimi sunuyorum.
Saygılarımla
Yavuz EGER
KAI Serhatlılar
Genel Başkanı


250 defa okunmuştur.
Etiketler : -
Yorumlar..
Henüz Yorum Yapılmamış
 
İSMAİL UÇAKÇI

Oğuz Türkmen Şehri Çorum İlinin adının menşei ve kısa tarihçesi
İSTENİŞ HAKAN TÜPLEK

LİYAKAT
Gürhan GÜRSES

KALPTEKİ SİYAH LEKE
CEVDET SEZGİN

BİR YOL HİKAYESİ 2.
KAMİLE ÖZDEMİR

Yaşama kaynağımız olan suyun ve toprağın kıymetini bilelim.
HASAN KAYA

KÖYSEL DÖNÜŞÜM / TERSİNE GÖÇ
HATİCE KÜBRA BİLİŞ ( Yazar )

ATAM İZİNDEYİZ!
HÜSNÜ EKİZCELİ

KIZILIRMAK İLÇESİNE SERA KURULUMUNUN TARİHÇESİ
ABDULLAH ŞENOL

ENERJİ VE TÜRKİYE
DERYA FİLİZ KORKMAZ

KORANA GÜNLERİNDE MARKALAR NASIL İLETİŞİM KURMALI?
Avusturyalı şampiyon ve nişanlısı Müslüman o
ANKARA MECLİSİ HEDEF ÇİZGİSİNİ AŞTI
Hafter Türk gemilerine saldırmaları karşılığı
SAĞLIK BAKANI : Ölü sayısı 30, vaka sayısı 11
ŞEREFSİZ 27 MAYIS İHTİLALİ
GÖRENLER HAYRETLER İÇİNDE KALDI.. !.
SPOR CAMİASINDA HER KAFADAN BİRSES ÇIKIYOR
MİLLİ ELEKTRİKLİ TREN RAYLARA İNİYOR
ANKARA MECLİSİ BAYRAM MESAJI
Fahrettin Altun, ABD’ye Türkiye’nin başarı s
Hafter Türk gemilerine saldırmaları karşılığı
SPOR CAMİASINDA HER KAFADAN BİRSES ÇIKIYOR
MİLLİ ELEKTRİKLİ TREN RAYLARA İNİYOR
SAĞLIK BAKANI : Ölü sayısı 30, vaka sayısı 11
ŞEREFSİZ 27 MAYIS İHTİLALİ
GÖRENLER HAYRETLER İÇİNDE KALDI.. !.
ANKARA MECLİSİ HEDEF ÇİZGİSİNİ AŞTI
Avusturyalı şampiyon ve nişanlısı Müslüman o
ANKARA
Yazılım : Networkbil.net
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim
 
Tüm hakları saklıdır 2012 ® www.turkiye anadoluhaberleri.com