Ana Sayfa Hakkımızda Foto Galeri Video Galeri Z.Defteri İletişim
EL ELE VERİP MEHMET ÖZHASEKİ'YE KAYBETTİRDİLER
* Başkent Ankara ve Anadolu Konfederasyonu (BAŞKON) Genel Başkanı Mehmet Akyol, " Yerel seçimler ve sonrası " konulu değerlendirme toplantısında yaptığı konuşmada bazı sivil toplum kuruluşlarının siyaset yapacağız -menfaat temin edeceğiz derken Cumhur İttifakının Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki'ye kaybettirdiler " dedi.
02-05-2019 21:34
      Sivil toplum kuruluşu olmanın menfaat temin etmek olmadığını, devletimiz ve milletimiz için sunacakları projelerle halka hizmet etmek olduğunu ifade eden Akyol konuşmasında şunları söyledi:
     " Siyaset o kadar ayağa düştü ki ' politika ' madrabazlarının , menfaat çetelerinin menfaat temin etme noktasına geldi. Maalesef siyasetten iyi anladıklarını iddia eden bazı üst düzey parti yetkilileri ise, siyasetin S sinden bîhaber olan menfaat çetelerinin girdabına düştüler. 
Sivil toplum kuruluşu olmaktan daha ziyade siyasi ve maddi menfaat temin etme becerisini gösterebilen kuruluşlar Ankara'da birleşik basın toplantısı yaparak Cumhur İttifakı'nın sayın adayı Mehmet Özhabeki'ye destek verdiklerini deklare ettiler. Bazı pazarlıkların yapıldığı, belediye meclisi üyeliklerinin alındığı gerçeği ortaya çıktıktan sonra ister istemez ' El ele verip sayın Mehmet Özhaseki'ye birlikte kaybettirdiler ' diyen çok sayıda siyaset bilimcisi oldu.
Sayın Özhasek ile ilk sivil toplum kuruluşu toplantısını BAŞKON olarak AK Parti Genel merkezinde biz yaptık. Zat-ı âlileri gerçekten mükemmel bir insan. Biz, sayın Özhaseki'ye başarılar dileyip devlet ve milletimiz adına hayırlı olacağına kanaat getirdiğimiz projelerimizi zat-ı âlilerine sunduk. Kendilerinden ne şahsımıza, ne de kuruluşumuza münhasır olarak her hangi bir talepte bulunmadık. O da memnuniyetini ifade ettiler. 
Bununla birlikte, yıllardır Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde belediye meclisi üyeliklerinin dışında aynı zamanda önemli görevlerde de bulunan, ancık adları bir sürü olumsuzluklarla anılan bu isimlerin belediye meclisi üyeleri listesinin doruk noktasında yer alması Ankara kamuoyunda olumlu karşılanmamıştır. 
Şunu söylemek istiyorum; özellikle 31 Mart seçimlerinde siyaset de (politika da) ayağa düştü. Umarız değerli büyüklerimiz, kendilerini bezirgan başı olarak gösteren bu menfaat çetelerini iyi tanımışlar ve anlamışlardır. Daha net bir ifade etmek isterim ki, listelerin ilk sıralarını işgal eden bazı isimler ve söz konusu sivil toplum kuruluşlarının yöneticilerini kendi teşkilatları bile samimi itibara almamışlar, dolayısıyla beklenilen oyu vermemişlerdir. 
Netice olarak, hep birlikte el ele vererek sayın Özhaseki'ye kaybettirmişlerdir. "
391 defa okunmuştur.
Etiketler : -
Yorumlar..
Henüz Yorum Yapılmamış
 
Mehmet Akyol

CUMHURBAŞKANIMIZA ETRAFI İLE İLGİLİ TAVSİYEM
CEVDET SEZGİN

PKK BELASINDAN KURTULMANIN ÇARESİ VARDIR
Gürhan GÜRSES

GECENİN SÜTÜNÜ RUHUN AVLUSUNA SAĞMAK "DEF"
NURETTİN DOĞAN

AH ŞU PARTİCİLİK VE MEZHEPÇİLİK!
NEVİN BALTA

Orta Doğu’nun Türkçesi
REŞİT YILMAZ

Türkçe giderse ne Türkiye kalır, ne Türk kalır
EGİAD, Uluslararası İlişkiler Atağında
TABİAT PARKI PROJESİ İLE ÜRETİM VE VERİMLİL
ERDOĞAN, GIDA VE TARIM MİLLİ GÜVENLİK KADAR Ö
CHP GRUP BAŞKAN VEKİLİNDEN AK PARTİLİ BAŞÖRTÜ
KÖYÜNE DÖNMEK VE KENDİNE YENİ BİR HAYAT KURMA
Ankara Kulübü, Kırgızistan'da Dans ve Müzik Y
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN; HARF DEVRİMİ İLE HER Ş
ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HER MAĞDURUN ÇAR
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, " DİK DURMAYA DEVAM ED
KADINLAR KARMA SERGİSİNE ÜÇ ESERLE KATILAN ME
EGİAD, Uluslararası İlişkiler Atağında
ANKARA
Yazılım : Networkbil.net
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim
 
Tüm hakları saklıdır 2012 ® www.turkiye anadoluhaberleri.com