Ana Sayfa Hakkımızda Foto Galeri Video Galeri Z.Defteri İletişim
AKYOL'A TÜRK KÜLTÜRÜNE VERDİĞİ HİZMETLER, OKUMAYI YAYGINLAŞTIRMA,ÜRETİM VE VERİMLİLİĞİ ARTIRMA ÇALIŞMALARINDAN DOLAYI ŞÜKRAN PLAKETİ VERİLDİ
Gazeteci-Yazar Mehmet AKYOL'a 74.ÖDÜL ÇORUM DERNEKLER PLATFORMU BAŞKANLAR KURULUNDAN GELDİ * Platform Genel Başkanı İsmail Uçakçı plaket töreninde yaptığı açıklamada şunları söyledi:
02-05-2019 14:20
   " Unutulmak ve yok olmak üzere olan Türk Milli Kültür unsurlarımızın tekrar kazandırılmasına ilişkin yaptığı çalışmalarından dolayı; siyaset, cemiyet, basın ve düşünce adamı, Gazeteci-Yazar, saygı değer Türk aydını Mehmet Akyol’a Başkent Ankara’daki Çorum Dernekler Platformu Başkanlar Kurulu olarak takdirlerimizi bildiriyor, bu şükran plaketimizin kabulünü arz ediyoruz. “
 
* Oğuz Boyları, Aşiret, Oymak, Cemaatler adlı eserin bir tablo haline getirilip Gazeteci-Yazar Mehmet Akyol'a verilmesi Halka hizmeti Hakk’a hizmet olarak kabul eden camia tarafından memnuniyetle karşılandı. Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan Gazeteci-Yazar Mehmet Akyol, " Bu eserin bana verilmiş olması beni son derece duygulandırdı. Daha açık bir ifade ile, Tarih ve Türklük gururumun yeniden yeşermesine vesile oldu. Bu şâhaser eseri başta Başkon Genel Başkanı Vekili sayın Nurettin Doğan olmak üzere BAŞKON camiası ve Türk-İslam felsefesi ile mücehhez tüm insanlar adına alıyorum. Bu ödül benim 74.Ödülüm. Bu ödülü bana layık gören başta, araştırmacı, tarihçi-Yazar sayın İsmail Uçakçı ve Çorum Dernekler Platformu Başkanlar Kuruluna ve hatta Vatansever-Milliyetçi tüm Çorumlulara minnet ve şükranlarımı sunuyorum  " ifadesini kullandı. 
 
   Çorum Dernekler Platformu Başkanlar Kurulu adına bir konuşma yapan Platform Genel Başkanı, Araştırmacı-Yazar İsmail Uçakçı ise şunları söyledi:
 
“ Biz Çorumlular her zaman olduğu gibi Devletimizin devamını, Yüce Milletimizin geleceğini yakinen ilgilendiren böylesi milli konularda karınca kararınca düsturu içerisinde, destek olmaya çalıştık. Unutulmak ve yok olmak üzere olan böylesi '  Eğitim ve Okumayı Yaygınlaştırma Projesi, Üretim ve Verimliliği Arttırmak, Şehirden Köye Dönüş ' gibi devlet ve millet yararına olan milli projeleri hazırlayan, bu projelerin hayata geçirilmesi amacıyla siyasi, içtimai alanları harekete geçirip, halkı bilgilendirmiş Konfederasyonun Kurucu Genel Başkanı Gazeteci Yazar Mehmet Akyol Beyefendiye…    “ Sağ olasınız, var olasınız, eksik olmayın” gibi soyut takdir ve tebrik söylemleri yerine,   “ söz unutulur yazı kalır” düşüncesinden hareketle somut hale getirdik.
 
     Bu bağlamda kendi tarlamızda ürettiğimiz, harmanımızda sürdüğümüz, değirmenimizde öğütüp, mutfağımızda pişirdiğimiz Oğuz Boyları, Aşiret, Oymak, Cemaatler adlı eserimizi Platform Yönetim Kurulu Üyelerimizin ve bu toplantıda hazır bulunan aziz insanların huzurunda Başkent Çorumlularının memnuniyetini, diğer bir anlatımla şükran plaketimizi sayın Akyol’a takdim etmeyi bir vazife telakki ettik.
 
    Unutulmak ve yok olmak üzere olan Türk Milli Kültür unsurlarımızın tekrar kazandırılmasına ilişkin yaptığı çalışmalarından dolayı; siyaset, cemiyet, basın ve düşünce adamı; Gazeteci-Yazar, saygı değer Türk Aydını Mehmet Akyol’a Başkent Ankara’daki Dernekler Platformu Başkanlar kurulu olarak takdirlerimizi bildiriyor, bu şükran plaketini kabulünü arz ediyoruz. “
409 defa okunmuştur.
Etiketler : -
Yorumlar..
Henüz Yorum Yapılmamış
 
Mehmet Akyol

CUMHURBAŞKANIMIZA ETRAFI İLE İLGİLİ TAVSİYEM
CEVDET SEZGİN

PKK BELASINDAN KURTULMANIN ÇARESİ VARDIR
Gürhan GÜRSES

GECENİN SÜTÜNÜ RUHUN AVLUSUNA SAĞMAK "DEF"
NURETTİN DOĞAN

AH ŞU PARTİCİLİK VE MEZHEPÇİLİK!
NEVİN BALTA

Orta Doğu’nun Türkçesi
REŞİT YILMAZ

Türkçe giderse ne Türkiye kalır, ne Türk kalır
EGİAD, Uluslararası İlişkiler Atağında
TABİAT PARKI PROJESİ İLE ÜRETİM VE VERİMLİL
ERDOĞAN, GIDA VE TARIM MİLLİ GÜVENLİK KADAR Ö
CHP GRUP BAŞKAN VEKİLİNDEN AK PARTİLİ BAŞÖRTÜ
KÖYÜNE DÖNMEK VE KENDİNE YENİ BİR HAYAT KURMA
Ankara Kulübü, Kırgızistan'da Dans ve Müzik Y
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN; HARF DEVRİMİ İLE HER Ş
ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HER MAĞDURUN ÇAR
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, " DİK DURMAYA DEVAM ED
KADINLAR KARMA SERGİSİNE ÜÇ ESERLE KATILAN ME
EGİAD, Uluslararası İlişkiler Atağında
ANKARA
Yazılım : Networkbil.net
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim
 
Tüm hakları saklıdır 2012 ® www.turkiye anadoluhaberleri.com