Ana Sayfa Hakkımızda Foto Galeri Video Galeri Z.Defteri İletişim
ATO BAŞKANI GÜRSEL BARAN ÇOK, AMA ÇOK AYIP ETTİ
• Millet İttifakının Ankara Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, gündemdeki son gelişmeler üzerine konuşma yaparken ATO Başkanı Gürsel Baran salonu terk etti. Baran’ın salondan ayrılmakta olduğunu gören ATO yönetim kurulu üyeleri tezahürat yaparak Mansur Yavaş’ı desteklediler.
28-03-2019 20:49
    Ev sahibi olmanın vecibesini yerine getiremedi, kaba davrandı ve kuralları çiğnedi Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran. 28 Mart Perşembe günü Ankara belediye başkan adayları ile toplantı yapmak istedi. Önce AK Parti’nin adayı Mehmet Özhaseki gelip bir konuşma yaptı.
 
Konuşmasında Millet İttifakı Adayı Mansur Yavaş ile ilgili bazı olumsuz cümleler sarfetti ve salondan ayrıldı. 
Daha sonra Mansur Yavaş çıktı kürsüye. Konuşmasında Ankara’nın sorunlarını ve çözüm yollarını anlattıktan sonra Mehmet Özhaseki’nin kendisine atfen yaptığı eleştirilere cevap verdi. Tam bu sırada ATO Başkanı Gürsel Baran tek başına salonu terk etti. Bu durumu gören ATO yönetim kurulu üyelerinden hiçbir yönetim kurulu üyesinin başkan Baran’a refakat etmemesi dikkatlerden kaçmazken, salonda bulunan ATO üyelerinin Mansur Yavaş’ı hararetle alkışlamaları dikkate şayan bir tercih olarak nitelendirildi.           (Mehmet Akyol ) 
__________________________________________
 
    Millet İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, 31 Mart’ta yapılacak Mahalli İdare Seçimleri öncesinde Ankaralı vatandaşlar ve iş adamlarıyla buluşmaya devam ediyor. Yavaş, Ankara Ticaret Odası (ATO)’nun 28. Dönem 12. Meclis Toplantısına katıldı. 
“PROJELERİMİZ, ANKARA’DAKİ EKONOMİK SIKINTIYA YÖNELİK”
Yavaş, burada yaptığı konuşmada, ”Ben üçüncü kez adayım. Ankaralılara Ankara’daki eksiklikleri sorduk. Üç dönemdir aynı şeyler eksik. Ulaşım sıkıntılı, musluktan su içilemiyor, trafik sıkıntılı, insanların aileleri ile gidebileceği yeşil alanlar yok. Aday olduktan sonra ‘Ankaralı belediye olarak bizden ne bekliyor?’ diye sorduğumuzda, Ankaralı ekonomik kalkınmanın Ankara’da gerçekleşmesini istiyor. Hayat kalitesinin yükselmesini istiyor. Ankara’da işsizlik var. Biz de projelerimizi Ankara’daki ekonomik sıkıntıya yönelik yaptık” ifadelerini kullandı. Yavaş, projelerini ise şöyle sıraladı:
“Fuar alanını tamamlayacağız. Bu fuar alanı tamamlandığında Akyurt ve Çubuk etrafında oteller açılmak durumunda kalacak. Fuar alanında da insanlar ürettikleri malları pazarlayacak, satacak. Orada ürünler satıldıkça daha çok istihdam imkanı doğacak. Organize sanayilerimizin eksikliklerini tamamlayacağız. Meslek gruplarımız, odalarımız var. Oto sanayilerimiz var. Onlardan çok şikayet geliyor. Termal sağlık turizmini çok çabuk hayata geçirebiliriz. Belediye dışarıdan ağaç getiriyordu, çok yüksek bedellerle. Ankara’nın iklimine uygun değildi. Artık biz bu ağaçları Ankara’nın çevresindeki ilçelerden, köylerden alacağız. Sözleşmeli üretim yapacağız. Köylerimize güneş enerjisi taktırarak, elektrik harcamalarını önleyeceğiz. En önemlisi Gerede suyu verilecek artık ve Kızılırmak boşa çıkacak. Kızılırmak suyuyla da Gölbaşı ile Bala arasında sulu tarım yapılacak.”
“BU SUÇLAMALARI NEYE DAYANARAK, NASIL YAPIYORSUNUZ?”
Rakibi Mehmet Özhaseki’nin kendisi hakkında sarf ettiği “Sokağa çıkmaması gerekiyor“ sözlerine de cevap veren Yavaş, “Benim için, sokağa çıkmaması gerek demiş. Ama sokağa çıkmaması gereken insan konusunda konuşmak istemiyorum. Bunlar çok ayıp şeyler. Benim hakkımda ne açılmış bir vergi davası, ne bir suç, ne bir soruşturma var. Ama rakibim Ankara siyasetine çabuk alışmış, kendisi hakkında hiçbir yerde konuşmamama rağmen kalkıp bu şekilde konuşması çok yanlış. Ama minibüsüne binenlere bakarsanız, tahsilatçı falan lafı ediliyor, mafyaya tahsilat yaptırmak isterken gözaltına alınan, denetimli serbestlikle gezen insanla beraber geziyor. Bunları mı konuşturacaksınız? Çok özür dilerim bunları söylediğim için. Biz projelerimizi konuşuruz. Bunlar konuşulmasaydı ben yine konuşmayacaktım. Onun için bunlar konuşulacaksa herkes için malzeme çok. Ama ben en azından Anayası’nın emrettiği gibi mahkum olmadan kimseye suçlu denemez ilkesini, Kuran–ı Kerim’in hükmü gereğince iftira atmama, kaç tane ayet var bununla ilgili. İftiraya da inanmamak gerekiyor aynı zamanda. Mecelle’ye baktığınız zamanda da beraat-i zimmet asıldır. Bu suçlamaları neye dayanarak, nasıl yapıyorsunuz? Dolayısıyla siyasi ahlak ve etiğe sığmayan davranışlar” dedi.
170 defa okunmuştur.
Etiketler : -
Yorumlar..
Henüz Yorum Yapılmamış
 
Mehmet Akyol

CUMHURBAŞKANIMIZA ETRAFI İLE İLGİLİ TAVSİYEM
CEVDET SEZGİN

PKK BELASINDAN KURTULMANIN ÇARESİ VARDIR
Gürhan GÜRSES

GECENİN SÜTÜNÜ RUHUN AVLUSUNA SAĞMAK "DEF"
NURETTİN DOĞAN

AH ŞU PARTİCİLİK VE MEZHEPÇİLİK!
NEVİN BALTA

Orta Doğu’nun Türkçesi
REŞİT YILMAZ

Türkçe giderse ne Türkiye kalır, ne Türk kalır
MİLLİ EMLAK NE YAPAR, DEVLETE VE MİLLETE NASI
MİLLİ EMLAK YÖNETİCİLERİNİN MİLLETE KARŞI OLA
İMAMOĞLU KAZANIRSA DÜNYAYA DEMOKRASİ MESAJI V
AK Partililerin taban teşkilatları toplantısı
Selçuk Solmaz: Arılar yok olursa, dünya üzeri
EY SİYASETÇİLER, BİLMİŞ OLUN Kİ BARIŞ VE HUZU
BAŞKON'DAN OLAĞANÜSTÜ KONGREYE DAVET
EL ELE VERİP MEHMET ÖZHASEKİ'YE KAYBETTİRDİLE
AKYOL'A TÜRK KÜLTÜRÜNE VERDİĞİ HİZMETLER, OKU
MANSUR YAVAŞ: NE HARAM YERİM, NE DE HARAM YED
ANKARA
Yazılım : Networkbil.net
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim
 
Tüm hakları saklıdır 2012 ® Başkent Ankara ve Anadolu Konfederasyonu ( BAŞKON )