Ana Sayfa Hakkımızda Foto Galeri Video Galeri Z.Defteri İletişim
BEYPAZARI'NDA MANSUR YAVAŞ RÜZGARI HAVAYI SERİNLETİYOR
AYAŞ, GÜDÜL, BEYPAZARI VE NALLIHAN'DA SEÇİMLERİN BOYUTU BEKLENİLDİĞİNDEN DE ÖTEDE, MANSUR YAVAŞ RÜZGARI TÜM YÖREYİ SARMIŞ DURUMDA
28-02-2019 09:51

* Okurlarımız bize soruyorlar ve diyorlar ki; " Geçen seçimlerde olduğu gibi tahmin ve tahlillerde bulunmuyorsunuz, oysa biz sizden seçimlerde aydınlatıcı bilgiler ve tahminler-tahliller almaya alışmıştık. “

 
* Biz de bunun üzerine çalışmalarımızı başlattık. Ayaş, Güdül, Beypazarı, Güdül ilçelerinde yüzeysel bir araştırma yaptık. Beypazarı'nda AK Parti adayı Mehmet Özhaseki'nin mitingi ardı. O nedenle gezimiz ve yaptığımız araştırmalar o kadar ilginç ve verimli geçti ki anlatılamaz.
 
* Nallıhan'da fevkalade öne çıkan bir gizlilik var. İnsanlar konuşurken korku çemberi ile sarılmış gibiler. Güdül ile Ayaş'ta bile böyle. Ekonomik ve piyasalarla ilgili konuşuyorlar ama iş siyasete gelince çekincelerini hemen ortaya koyuyorlar.
 
* Ancak Beypazarlıların bu seçimlerde dili çözülmüş, Mansur Yavaş diyorlar da başka bir şey demiyorlar.Geçen yerel seçimlerde konuşmaktan imtina ediyorlardı ama bu seçimlere yönelik o kadar cesurane hareket etmeye başlamışlar ki sormayın gitsin.  
 
İsim isim, resim resim ve de telefon numaralarına kadar aldık. Kimsede korku kalmamış. “Geçen seçimlerde hemşerimize oy vermediğimiz için pişmanız, bu seçimlerde borcumuzu ödeyeceğiz “ ifadesini kullanırken gözleri parlıyor.
 
    Bu düşünce yapısı şehir merkezinden Pazar yerine kadar… Hepsi ağız birliği yapmışçasına yüreklice, yiğitçe, seslerinin çıktığı kadar adeta avaz avaz bağırıyorlar Mansur Yavaş diye.
 
   Arkadaşlarımız Hüsamettin Akçapınar ve Hasan Temiz Beypazarlıların hemşerilerine böylesine sahip çıkmaları karşısında cesurane bir şekilde tavır sergilemeleri karşısında “ mest olduk “ ifadesini kullanıyorlar.
 
    Beypazarı esnafı ve pazar satıcılarının tahmini ortalamı  % 65 . Bu durumda  AK Parti adayı Mehmet Özhaseki'nin Beypazarından şansı yok. Nallıhan, Ayaş ve Güdülde ise Mansur Yavaş önde görülüyor. Hatta Ayaşlılar o kadar iddialı konuşuyorlar ki benimle iddiaya girmeye bile kalkıştılar. 
 
    İlçe belediye başkan adayları üzerinde de nabız yokladık. Beypazarında durum  karmakarışık. Mevcut başkan Tncer Kaplan'ı eleştirenlerin sayısı bir hayli fazla.  Etrafı ve yolculuk yaptığı arkadaşları ile bile dargın olduğunu iddia edenler var. Partinin ilçe başkanlığını yapmış isimlerin asla Tuncer Kaplan'a oy vermeyeceklerini birçok kişiden duydukça hayretler içinde kaldık. Bazıları da adli soruşturmasının olduğunu, hırçın ve geçimsiz tavırları ile insanların memnuniyetini kaybettiği iddiasında bulunuyorlar. İyi Parti'nin adayı Veysel Ayık 'ın daha mülayim olduğu, Beypazarı'nda kavga ve çekişmelerden, hatta dedikodulardan bıkıp usanan vatandaşların oylarını İyi Parti'nin adayı Veysel Ayık'a vereceklerini ifade edenler bir hayli fazla. 
     Bir diğer aday İbrahim Demir için ise bir beypazarlı vatandaş " Beypazarı'nın ilk imar ve ihya çalışmalarını yapan İbrahim Demir'dir, Beypazarlıların ona minnet borçları var  " ifadesini kullanırken oyunu vermek için bir nevi İbrahim Demir'i işaret ettiği görülüyor. Ancak İbrahim Demir'in seçilmek için pek fazla şansı yok gibi, yine de ümit kesilmez tabii. 
   ( Haber devam edecek )
 
 
 
260 defa okunmuştur.
Etiketler : -
Yorumlar..
Henüz Yorum Yapılmamış
 
Mehmet Akyol

CUMHURBAŞKANIMIZA ETRAFI İLE İLGİLİ TAVSİYEM
CEVDET SEZGİN

PKK BELASINDAN KURTULMANIN ÇARESİ VARDIR
Gürhan GÜRSES

GECENİN SÜTÜNÜ RUHUN AVLUSUNA SAĞMAK "DEF"
NURETTİN DOĞAN

AH ŞU PARTİCİLİK VE MEZHEPÇİLİK!
NEVİN BALTA

Orta Doğu’nun Türkçesi
REŞİT YILMAZ

Türkçe giderse ne Türkiye kalır, ne Türk kalır
EGİAD, Uluslararası İlişkiler Atağında
TABİAT PARKI PROJESİ İLE ÜRETİM VE VERİMLİL
ERDOĞAN, GIDA VE TARIM MİLLİ GÜVENLİK KADAR Ö
CHP GRUP BAŞKAN VEKİLİNDEN AK PARTİLİ BAŞÖRTÜ
KÖYÜNE DÖNMEK VE KENDİNE YENİ BİR HAYAT KURMA
Ankara Kulübü, Kırgızistan'da Dans ve Müzik Y
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN; HARF DEVRİMİ İLE HER Ş
ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HER MAĞDURUN ÇAR
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, " DİK DURMAYA DEVAM ED
KADINLAR KARMA SERGİSİNE ÜÇ ESERLE KATILAN ME
EGİAD, Uluslararası İlişkiler Atağında
ANKARA
Yazılım : Networkbil.net
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim
 
Tüm hakları saklıdır 2012 ® www.turkiye anadoluhaberleri.com