Ana Sayfa Hakkımızda Foto Galeri Video Galeri Z.Defteri İletişim
BEYPAZARI'NDA MANSUR YAVAŞ RÜZGARI HAVAYI SERİNLETİYOR
AYAŞ, GÜDÜL, BEYPAZARI VE NALLIHAN'DA SEÇİMLERİN BOYUTU BEKLENİLDİĞİNDEN DE ÖTEDE, MANSUR YAVAŞ RÜZGARI TÜM YÖREYİ SARMIŞ DURUMDA
28-02-2019 09:51

* Okurlarımız bize soruyorlar ve diyorlar ki; " Geçen seçimlerde olduğu gibi tahmin ve tahlillerde bulunmuyorsunuz, oysa biz sizden seçimlerde aydınlatıcı bilgiler ve tahminler-tahliller almaya alışmıştık. “

 
* Biz de bunun üzerine çalışmalarımızı başlattık. Ayaş, Güdül, Beypazarı, Güdül ilçelerinde yüzeysel bir araştırma yaptık. Beypazarı'nda AK Parti adayı Mehmet Özhaseki'nin mitingi ardı. O nedenle gezimiz ve yaptığımız araştırmalar o kadar ilginç ve verimli geçti ki anlatılamaz.
 
* Nallıhan'da fevkalade öne çıkan bir gizlilik var. İnsanlar konuşurken korku çemberi ile sarılmış gibiler. Güdül ile Ayaş'ta bile böyle. Ekonomik ve piyasalarla ilgili konuşuyorlar ama iş siyasete gelince çekincelerini hemen ortaya koyuyorlar.
 
* Ancak Beypazarlıların bu seçimlerde dili çözülmüş, Mansur Yavaş diyorlar da başka bir şey demiyorlar.Geçen yerel seçimlerde konuşmaktan imtina ediyorlardı ama bu seçimlere yönelik o kadar cesurane hareket etmeye başlamışlar ki sormayın gitsin.  
 
İsim isim, resim resim ve de telefon numaralarına kadar aldık. Kimsede korku kalmamış. “Geçen seçimlerde hemşerimize oy vermediğimiz için pişmanız, bu seçimlerde borcumuzu ödeyeceğiz “ ifadesini kullanırken gözleri parlıyor.
 
    Bu düşünce yapısı şehir merkezinden Pazar yerine kadar… Hepsi ağız birliği yapmışçasına yüreklice, yiğitçe, seslerinin çıktığı kadar adeta avaz avaz bağırıyorlar Mansur Yavaş diye.
 
   Arkadaşlarımız Hüsamettin Akçapınar ve Hasan Temiz Beypazarlıların hemşerilerine böylesine sahip çıkmaları karşısında cesurane bir şekilde tavır sergilemeleri karşısında “ mest olduk “ ifadesini kullanıyorlar.
 
    Beypazarı esnafı ve pazar satıcılarının tahmini ortalamı  % 65 . Bu durumda  AK Parti adayı Mehmet Özhaseki'nin Beypazarından şansı yok. Nallıhan, Ayaş ve Güdülde ise Mansur Yavaş önde görülüyor. Hatta Ayaşlılar o kadar iddialı konuşuyorlar ki benimle iddiaya girmeye bile kalkıştılar. 
 
    İlçe belediye başkan adayları üzerinde de nabız yokladık. Beypazarında durum  karmakarışık. Mevcut başkan Tncer Kaplan'ı eleştirenlerin sayısı bir hayli fazla.  Etrafı ve yolculuk yaptığı arkadaşları ile bile dargın olduğunu iddia edenler var. Partinin ilçe başkanlığını yapmış isimlerin asla Tuncer Kaplan'a oy vermeyeceklerini birçok kişiden duydukça hayretler içinde kaldık. Bazıları da adli soruşturmasının olduğunu, hırçın ve geçimsiz tavırları ile insanların memnuniyetini kaybettiği iddiasında bulunuyorlar. İyi Parti'nin adayı Veysel Ayık 'ın daha mülayim olduğu, Beypazarı'nda kavga ve çekişmelerden, hatta dedikodulardan bıkıp usanan vatandaşların oylarını İyi Parti'nin adayı Veysel Ayık'a vereceklerini ifade edenler bir hayli fazla. 
     Bir diğer aday İbrahim Demir için ise bir beypazarlı vatandaş " Beypazarı'nın ilk imar ve ihya çalışmalarını yapan İbrahim Demir'dir, Beypazarlıların ona minnet borçları var  " ifadesini kullanırken oyunu vermek için bir nevi İbrahim Demir'i işaret ettiği görülüyor. Ancak İbrahim Demir'in seçilmek için pek fazla şansı yok gibi, yine de ümit kesilmez tabii. 
   ( Haber devam edecek )
 
 
 
440 defa okunmuştur.
Etiketler : -
Yorumlar..
Henüz Yorum Yapılmamış
 
İSMAİL UÇAKÇI

Oğuz Türkmen Şehri Çorum İlinin adının menşei ve kısa tarihçesi
İSTENİŞ HAKAN TÜPLEK

LİYAKAT
Gürhan GÜRSES

KALPTEKİ SİYAH LEKE
CEVDET SEZGİN

BİR YOL HİKAYESİ 2.
KAMİLE ÖZDEMİR

Yaşama kaynağımız olan suyun ve toprağın kıymetini bilelim.
HASAN KAYA

KÖYSEL DÖNÜŞÜM / TERSİNE GÖÇ
HATİCE KÜBRA BİLİŞ ( Yazar )

ATAM İZİNDEYİZ!
HÜSNÜ EKİZCELİ

KIZILIRMAK İLÇESİNE SERA KURULUMUNUN TARİHÇESİ
ABDULLAH ŞENOL

ENERJİ VE TÜRKİYE
DERYA FİLİZ KORKMAZ

KORANA GÜNLERİNDE MARKALAR NASIL İLETİŞİM KURMALI?
Avusturyalı şampiyon ve nişanlısı Müslüman o
ANKARA MECLİSİ HEDEF ÇİZGİSİNİ AŞTI
Hafter Türk gemilerine saldırmaları karşılığı
SAĞLIK BAKANI : Ölü sayısı 30, vaka sayısı 11
ŞEREFSİZ 27 MAYIS İHTİLALİ
GÖRENLER HAYRETLER İÇİNDE KALDI.. !.
SPOR CAMİASINDA HER KAFADAN BİRSES ÇIKIYOR
MİLLİ ELEKTRİKLİ TREN RAYLARA İNİYOR
ANKARA MECLİSİ BAYRAM MESAJI
Fahrettin Altun, ABD’ye Türkiye’nin başarı s
Hafter Türk gemilerine saldırmaları karşılığı
SPOR CAMİASINDA HER KAFADAN BİRSES ÇIKIYOR
MİLLİ ELEKTRİKLİ TREN RAYLARA İNİYOR
SAĞLIK BAKANI : Ölü sayısı 30, vaka sayısı 11
ŞEREFSİZ 27 MAYIS İHTİLALİ
GÖRENLER HAYRETLER İÇİNDE KALDI.. !.
ANKARA MECLİSİ HEDEF ÇİZGİSİNİ AŞTI
Avusturyalı şampiyon ve nişanlısı Müslüman o
ANKARA
Yazılım : Networkbil.net
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim
 
Tüm hakları saklıdır 2012 ® www.turkiye anadoluhaberleri.com