Ana Sayfa Hakkımızda Foto Galeri Video Galeri Z.Defteri İletişim
BAŞKON'UN DÜZENLEDİĞİ TOPLANTIDA ANKARA'NIN ZİRVE İSİMLERİ HİLTON'DA BULUŞTU
MANSUR YAVAŞ: " ANKARALI HEMŞERİLERİM SABRETSİN 1 NİSAN İTİBARI İLE HER ŞEY DAHA GÜZEL OLACAK " * Bir süre önce AK Parti Ankara adayı Mehmet Özhaseki ile toplantı yapan BAŞKON yöneticileri, bir toplantı da Millet İttifakının Ankara adayı Mansur Yavaş'la bir araya geldiler. Mansur Yavaş buluşmasına 248 zirve isim katıldı .
31-01-2019 21:00

*   MANSUR YAVAŞ:  KÖYLERİN ÖZÜ KAYBOLDU “ KÖY ADI BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİDİR, KÖYLÜLER İSTERLERSE KÖYLERİNİN ÜNVANINI MAHALLE OLMAKTAN ÇIKARIP YENİDEN KÖY YAPACAĞIZ, AYRICA İSTEYEN HER ANKARALI KÖYLERİNE EVLERİNİ YAPABİLEC EK, BİZ DE HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERECEĞİZ " DEDİ.

      Millet İttifakı’nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, 8 federasyon, 120 dernek, 2 dernekler platformu, bir vakfın bir araya gelmesiyle oluşan Başkent Ankara ve Anadolu Konfederasyonu (BAŞKON)'un idari birimleri, Yüksek İstişare Kurlu Başkan ve üyeleri ile bir araya gelen Yavaş, görüşmede sorunların çözümünde ortak akıl yöntemine başvuracaklarını vurgularken, Ankara’nın bekçisi olacaklarının altını çizdi.  

Hilton otelde yapılan yemekli toplantıda divan başkanlığını Gazeteci-Yazar (BAŞKON Genel Başkanı ) Mehmet Akyol yaptı. Genel Başkan Vekili Nurettin Doğan, Genel Başkan Yardımcıları Elif Şebnem Türe ile Mine Kanat da divanda yer aldılar.

     Toplantının açış konuşmasını yapan Mehmet Akyol önce BAŞKON’un projelerini anlattı daha sonra da Ankara’nın sorunlarını dile getirdi. Başkent Ankara ve Anadolu Konfederasyonu ( BAŞKON) un önemli projelerinin olduğunu söyleyen Akyol, özellikle Okumayı Yaygınlaştırma , Üretim ve Verimliliği Artırma projelerinin büyük öneme haiz olduğunu söyledi. Akyol şunları söyledi: “ Okuyarak aydınlanan bir nesil meydana gelsin istiyoruz, insanoğlu ne kadar okursa kültürü o kadar artar ve toplumda o kadar itibar görür. İşte biz bu bilinçle hareket ederek önemli çalışmalar yapıyoruz. Ankara Milli Eğitim müdürlüğü ve haymana Belediyesi ile birlikte yürüttüğümüz bu projenin halk nezdinde itibar görebilmesi için her yer ve her kesimde etkinliğimizi sürdüreceğiz. “

   ÜRETİMSİZLİK TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK SORUNU OLDU

    Üretiminde okumak kadar önem ihtiva ettiğini söyleyen Akyol bu konuda da şunları söyledi:  “ Yanlış politikalar yüzünden üretimimiz bitme noktasına geldi. Özellikle köylerimizde çitçimiz büyük sıkıntılarla karşı karşıya. Köylülerimiz toprağa, toprakta çiftçimize küstü. Ot kuruyor yiyecek hayvan yok. Hayvancılığımız bazı şirketlerin inisiyatifine kaldı. İthalat doruk noktasına ulaştı. Tarım ve hayvancılık ülkesi olarak bilinen Türkiye , sapı-samanı, patatesi-soğanı, kurufasulyeyi, mercimeği, buğdayı, eti (vs) ithal ediyorsak acınacak haldeyiz demektir.“ dedi.

             ANKARA SAHİPSİZ KALDI VE HAK ETTİĞİ HİZMETLERDEN NASİBİNİ ALAMADI

      Başkentimiz olmasına rağmen Ankara’nın yeterli hizmetlerden nasibini alamadığını ve bir nevi üvey evlat muamelesi gördüğünü söyleyen Akyol bu konuda da şunları söyledi: “ Üzülerek ifade ediyorum ki Ankara hak ettiği hizmetlerden nasibini alamadı; çünkü sahip çıkan olmadı. Özellikle son 20 yılı verimsizlik ve aldatmalarla geçti. Bir kıyaslama yapacak olursak, İstanbul’a yerin altından-üstünden, denizin altından-üstünde nice çılgın projeler hayata geçirilirken Ankara’ya bu manada tek bir proje uygulanmadı. Hep aldattılar, seçimden seçime yaptıkları vaatlerin hiçbirisini hayata geçirmediler.  Bir kıyaslama yapacak olursak Ankara’da 24 yıldır Milli Futbol Müsabakası yapılmadı çünkü UEFA –FİFA kurallarına uygun stadımız yok. Ancak İstanbul’da  bu kurallara uygun tam 6 stat var. Bu haksızlığı düşünmek bile insanı rahatsız ediyor.  Bu da gösteriyor ki Başkentliler-Ankaralı kandırıldı, sahipsiz kaldı. Hele hele belediyecilik hizmetlerinde maalesef yaya kaldı.  Büyükşehir Belediyesi gerekli performansı gösteremedi ve 24 yılımız heba oldu.

     Zaten Büyükşehir Belediyesi Kanununun hayata geçirilmesi bir felaket oldu. Belediye istenilen hizmeti veremediği gibi üretim ve verimlilik alanında yapılması gereken hizmetlerin hiçbiri hayat bulmadı. Köylerin adı değiştirilip mahalle yapıldı. Köy odaları, köy konakları, köy tüzel kişiliğine ait bağlara-bahçelere, meralara, göletlere, sulara el konuldu. Köylerin kendi suları para ile kendilerine satılır hali geldi. Köylerine ev yapmak isteyenlerden yüklü meblağlardan para almaya başladılar, şehirden köyüne dönmek isteyen vatandaşlara bin-bir türlü zorluklar çıkardılar, özellikle köyüne dönmek isteyen emekliler devlet imkanlarından yararlandırılmayarak küstürüldü. Hülasa her şey kötüye gitti ve nihayetinde şimdi zora düştük. Her şey pahalı çünkü üretim yok, ithalata dayalı bir politika izliyoruz. Cenab-ı Hakk ülkemizin de halkımızın da yar ve yardımcısı olsun.“ 

MANSUR YAVAŞ: KÖYE DÖNÜŞ PROJESİ: KÖY ŞEHRİN HAFIZASIDIR

Mehmet Akyol’un konuşmasından sonra Eski Bayındırlık Bakanlarından (BAŞKON Yüksek İstişare kurulu Başkanı ) Cengiz Altınkaya ile BAŞKON Onur Kurulu Başkanı ve Yüksek İstişare Kurulu Üyesi  E.Vali Abdulkadir Sarı birer konuşma yaptılar. Daha sonra kürsüye gelen Millet İttifakının Ankara Büyükşehir belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş şunları söyledi:

“ Büyük şehir yasası ile köyleri büyükşehir yapacağız derken köylerin özü kayboldu. Meralar, köy orta malları hep gitti elinden köylünün. Hatta köyün ismi de gitti. Köylerin yaşatılması için, bir karar alacağız ve mesela isteyen olursa ismini ‘Hırkatepe Köyü Mahallesi’ diye değiştireceğiz. Çünkü, köy şehrin bir hafızasıdır. Ortadan kalkmasına müsaade etmeyeceğiz. Ayrıca, köylerden alınan atık su bedelini de düşüreceğiz.”

MANSUR YAVAŞ: “ANKARA’NIN BEKÇİSİ OLACAĞIM”

* Bir süre önce AK Parti genel merkezinde Cumhur İttifakının Ankara Belediye Başkanı ile toplantı yapan Başkent Ankara ve Anadolu Konfederasyonu ( BAŞKON ) lular, bu gün de Millet İttifakının Ankara Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş'la bir araya geldi.

 “İMAR RANTI SOSYAL KONUT OLACAK”

Ankara’da birden bire yüksek binaların dikilmeye başladığını belirterek konuşmasına başlayan Yavaş, “Burada büyük rant var. Sayın Mehmet Özhaseki’nin söylediği gibi imar hırsızlığı var” dedi. İmar rantlarından elde edilen gelirin bundan sonra Büyükşehir Belediyesi’nin kasasına gireceğini aktaran Yavaş, “Parsel bazında değişiklik, kişiye özel düzenlemeler kesinlikle olmayacak. Eğer bir şekilde bir talep gelirse, imar plan ve yönetmeliklerine aykırı olmadığı sürece imar rantından elde edilen gelir belediyeye aktarılacak. Bu para da Ankara’da yaşayan yoksul vatandaşların sosyal konut edinmesinde kullanılacak. Ankara’da adalet böyle sağlanır, başka türlü olmaz. Yoksa sadece birilerini zengin etmiş oluruz” diye konuştu.

“ANKARA’NIN BEKÇİSİ OLACAĞIM”

Ankara ve Ankaralı’ya sahip çıkacağını vurgulayan Yavaş, “Hiç kimsenin şüphesi olmasın; Ankara’nın bekçisi olacağım. Ankara’nın hakimi falan olmayacağım, Ankara’nın hizmetkarı, şehrin emini olacağım. Bazıları seçildikten sonra kendisini şehrin sahibi zannediyor. Biz şehrin sahibi değiliz. Bizler sizlerden aldığımız vergilerle, sizlere hizmet etmeyi görev edinen insanlarız” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

    Toplantı toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi. Mansur Yavaş  salonun çıkışında herkesin elini sıktı tebrikleri kabul etti.

 

203 defa okunmuştur.
Etiketler : -
Yorumlar..
Henüz Yorum Yapılmamış
 
Mehmet Akyol

CUMHURBAŞKANIMIZA ETRAFI İLE İLGİLİ TAVSİYEM
CEVDET SEZGİN

PKK BELASINDAN KURTULMANIN ÇARESİ VARDIR
Gürhan GÜRSES

GECENİN SÜTÜNÜ RUHUN AVLUSUNA SAĞMAK "DEF"
NURETTİN DOĞAN

AH ŞU PARTİCİLİK VE MEZHEPÇİLİK!
NEVİN BALTA

Orta Doğu’nun Türkçesi
REŞİT YILMAZ

Türkçe giderse ne Türkiye kalır, ne Türk kalır
MİLLİ EMLAK NE YAPAR, DEVLETE VE MİLLETE NASI
MİLLİ EMLAK YÖNETİCİLERİNİN MİLLETE KARŞI OLA
İMAMOĞLU KAZANIRSA DÜNYAYA DEMOKRASİ MESAJI V
AK Partililerin taban teşkilatları toplantısı
Selçuk Solmaz: Arılar yok olursa, dünya üzeri
EY SİYASETÇİLER, BİLMİŞ OLUN Kİ BARIŞ VE HUZU
BAŞKON'DAN OLAĞANÜSTÜ KONGREYE DAVET
EL ELE VERİP MEHMET ÖZHASEKİ'YE KAYBETTİRDİLE
AKYOL'A TÜRK KÜLTÜRÜNE VERDİĞİ HİZMETLER, OKU
MANSUR YAVAŞ: NE HARAM YERİM, NE DE HARAM YED
ANKARA
Yazılım : Networkbil.net
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim
 
Tüm hakları saklıdır 2012 ® Başkent Ankara ve Anadolu Konfederasyonu ( BAŞKON )