Ana Sayfa Hakkımızda Foto Galeri Video Galeri Z.Defteri İletişim
ÇALIŞARAK, ÖĞRENEREK GELECEKLERİNİ TEMİNAT ALTINA ALIYORLAR
• Çalışmak ibadettir, sanat ve meslek sahibi olmak ise kutsaldır.
18-12-2018 17:05
 Son yıllarda toplumumuzun miskinlik-tembellik hastalığına yakalandığını düşünecek olursak fotoğrafta gördüğünüz insanların ne kadar makbul ve muteber kişiler olduğunu daha iyi fark etmiş oluruz.
 
      Bir tamirci dükkanı… Mustafa İn ustabaşı. Yasin Arkan kalfalık dönemini yaşıyor. Yakışıklılığı ile mağruf Rıdvan Ferdi Bulutlu patronun oğlu. Süleyman Felah ise Iraklı ve sanat öğreniyor. 
Patron temsilcisi Mustafa İn hızlı bir adam. İşinin erbabı olduğu kadar işini seven ve de oldukça çalışkan. Kırşehirli Yasin Erkan ise sanatının zirvesine adım adım ilerliyor. Yaptığı işi eksiksiz yapıyor. Hani bazı terziler vardır, berberler vardır ya… özenerek mesleklerini icra ederler.. İşte Yasin de öyle. İmrenmemek-takdir etmemek mümkün değil Yasin’in yaptığı işe.. Belki daha çok öğreneceği var ama yaptığı işi tam anlamı ile özenerek ve beğendirerek yapıyor. 
Patronun oğlu Rıdvan Ferdi Bulutlu üniversiteyi bitirmiş. Başka bir iş düşünse de böyle bir zamanda bulmak kolay değil. Fakat onun için sorun yok; çünkü babasının dükkanı var. Bu işi de seviyor. Zaten dükkana girdiğimizde ilk dikkatimizi çeken o oldu. Çünkü havalı duruşları vardı.. Ben “ Yakışıklılığına mı güveniyorsun “ deyip espri yaptığımda çok hoşuna gitti. Gerek Yasin ve gerekse Rıdvan otomobilimin küçük arızasını büyük bir emek vererek itina ile yaptılar. Hatta dikkatimi çekti, Yasin iş yaptığı yerleri elleri ile okşayarak nasıl itinalı icraat yaptığının ve de sanatına ne kadar önem verdiğinin göstergesini sergiliyordu. 
Mustafa Usta ilk bakışta biraz da ( işlerinin çokluğundan mıdır nedir ?) benimle ilgilenmedi, yüzüme de bakmadı ama daha sonra onunla da dost olduk. Belli ki işini-mesleğini seven bir zanaatkar. 
Ben onları çok sevdim, sanırım onlarda benimle tanışmaktan mutlu olmuşlardır. 
Bütün bu olup bitenler yaşanırken patron dükkanda yoktu. Tam da ben aracımı teslim ödememi yaptıktan sonra girdi içeri. Dostluklarımızı bir fotoğrafla pekiştirdiğimiz Mustafa, Yasin, Rıdvan ve Sülayman’la vedalaşırken beni takdim etmek istediler patrona. Yüzüme yan gözle bakıp geçti gitti odasına… Hoşgeldiniz bile demedi. Sanırım gözünü doldurmamıştım. Hani biz Başkent Ankara ve Anadolu Konfederasyonu ( BAŞKON ) olarak “ Okuma Alışkanlığını Yaygınlaştırma Projesi “ üzerinde çalışma yapıyoruz ya.. Patronun bu halini gördükten sonra bu projenin önemini daha iyi anladım.
Mehmet Akyol
0530 464 63 77 
Ankarameclisihaberleri.com
201 defa okunmuştur.
Etiketler : -
Yorumlar..
Henüz Yorum Yapılmamış
 
Mehmet Akyol

CUMHURBAŞKANIMIZA ETRAFI İLE İLGİLİ TAVSİYEM
CEVDET SEZGİN

PKK BELASINDAN KURTULMANIN ÇARESİ VARDIR
Gürhan GÜRSES

GECENİN SÜTÜNÜ RUHUN AVLUSUNA SAĞMAK "DEF"
NURETTİN DOĞAN

AH ŞU PARTİCİLİK VE MEZHEPÇİLİK!
NEVİN BALTA

Orta Doğu’nun Türkçesi
REŞİT YILMAZ

Türkçe giderse ne Türkiye kalır, ne Türk kalır
MİLLİ EMLAK NE YAPAR, DEVLETE VE MİLLETE NASI
MİLLİ EMLAK YÖNETİCİLERİNİN MİLLETE KARŞI OLA
İMAMOĞLU KAZANIRSA DÜNYAYA DEMOKRASİ MESAJI V
AK Partililerin taban teşkilatları toplantısı
Selçuk Solmaz: Arılar yok olursa, dünya üzeri
EY SİYASETÇİLER, BİLMİŞ OLUN Kİ BARIŞ VE HUZU
BAŞKON'DAN OLAĞANÜSTÜ KONGREYE DAVET
EL ELE VERİP MEHMET ÖZHASEKİ'YE KAYBETTİRDİLE
AKYOL'A TÜRK KÜLTÜRÜNE VERDİĞİ HİZMETLER, OKU
MANSUR YAVAŞ: NE HARAM YERİM, NE DE HARAM YED
ANKARA
Yazılım : Networkbil.net
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim
 
Tüm hakları saklıdır 2012 ® Başkent Ankara ve Anadolu Konfederasyonu ( BAŞKON )