Ana Sayfa Hakkımızda Foto Galeri Video Galeri Z.Defteri İletişim
İŞTE CHP’DEN ANKARA’YA BELEDİYE BAŞKANI ADAYI
Hani derler ya..“ Altının kıymetini sarraflar bilir.” Belki de bu deyim kuyumcular için kullanılıyordur. İnsanın kıymetini de biz biliriz, yani Başkentliler-Ankaralılar bilir.
18-11-2018 21:11

• Siyasi partiler Ankara’da uzun zamandır araştırma yapıyor Ankara’ya belediye başkanı adayı bulmak için. Hiçbir parti adayını açıklayamadı.

• Bu bağlamda AK Parti’yi değerlendirmeye almayacağım çünkü birkaç gündür yazıyorum. CHP ise Ankara’da İYİ Parti ile anlaşıp Mansur Yavaş üzerinde duruyor. Ancak Mansur Yavaş konusunda bazı CHP’liler tereddüt içinde. “ Düşünce farklılığı olmasın “ diyorlar; yani istedikleri sosyal demokrat ve de halkçı bir isim. 

     Ancak bununla birlikte toplumun her kesiminden oy alabilecek bir ismin üzerinde duruyorlar.

    Biz de bunun üzerine Ankara genelinde bir araştırma yaptık, hatta bazı CHP’li yöneticilerle görüştüğümüz bile oldu.

    Kim olabilir üzerinde dururken beş isim belirledik ve bu isimlerin arasında CHP’den Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için hangi isim çıktı biliyor musunuz, Zeki Sezer…  

     Zeki Sezer denilince hemen aklıma hoşgörü geliyor, okuma geliyor, kültür ve sanat geliyor. Güzel konuşma geliyor, Nezaket ve duruluk-naiflik geliyor aklıma.. Tabii en önemlisi de millet geliyor, devlet geliyor, hak ve adalet geliyor.

   Sayın Zeki Sezer’le bir dağın başında tanışmıştık; Ankara’nın en son köylerinin birinde yapılan bir festivalde… Daha sonra DSP’nin kongresinde bir araya geldik. O zamanın şartlarında partinin genel başkanlığını bırakıp siyasi mülahazalardan uzak kalmayı tercih etmişti.

   O gün bu gündür bir daha siyaset güzergahına yolunu uğratmadı sayın Sezer. Hep seyretti. Başından elem verici bir olay geçti hatırlatmak istemediğim.. Kendisini sanata verdi. Amatör olarak yaptığı, ancak çok ressema taş çıkartacak  tabloları ile gönlünü hoş tutmaya çalıştı. 

    Bazı zamanlarda da sosyal aktivitelerin içinde bulundu. Ancak hep seçici davrandı. Mesela eğitim ve kültür ağırlıklı organizasyonların müdavimleri arasında yer aldı. O biliyordu ki, bu toplumun okumaya ihtiyacı var... Okumamazlık, çalışmamazlık, üretmemezlik ülkemizin en büyük sorunudur... Cehaletin, okuyan insan sayısının artması, okuma alışkanlığının yaygınlaştırılması ile bertaraf edilebileceğine inanıyordu. Böyle de yapması gerekiyordu çünkü o bir yurt sever, o farklı bir düşünce yapısına sahip ve gerçekçi bir TC vatandaşıydı..  

     Yıllar öncesinden tanıdığım bu müstesna insanın aynı zamanda  “ pırlanta kalpli bir adam “ olduğu hissiyatına vardım. Tanışıp daha sonraları beraber olduğumuz günler ve anlarda bilmeyerek veya telaşımdan hürmette kusur işlemiş  olacağımı düşünmüşümdür çoğu zaman. Hatta uykularımın kaçtığını bile söyleyebilirim. O benim bilmeyerek hata yaptığımı veya eksikliklerimi bilerek yapmayacağımın farkında olduğu için hoş karşılamıştır eminim. 

     Aramakla bulunmaz bir istisnaî özellik vardır onda. Elbette ben hep iyi gözle bakıp seyrettim onu uzaktan uzağa...

    Sayın Zeki Sezer’i anladığım kadarıyla, özenerek ve büyük bir hevesle yazdım bu satırları. Kim bilir,  benim bilmediğim, anlayamadığım, nice özellik ve güzellikleri vardır daha Devlet Eski Bakanı, DSP Eski Genel Başkanı sayın Zeki Sezer’in.

*** 

     Böyle bir pırlanta ismi CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday gösterse kim oy vermez Allah aşkınıza.. 

                             Mehmet Akyol

 

369 defa okunmuştur.
Etiketler : -
Yorumlar..
Henüz Yorum Yapılmamış
 
MEHMET AKYOL

LİBYA’YA ASKER GÖNDERİLMESİNİ DESTEKLİYORUM
CEVDET SEZGİN

PKK BELASINDAN KURTULMANIN ÇARESİ VARDIR
Gürhan GÜRSES

GECENİN SÜTÜNÜ RUHUN AVLUSUNA SAĞMAK "DEF"
NURETTİN DOĞAN

AH ŞU PARTİCİLİK VE MEZHEPÇİLİK!
NEVİN BALTA

Orta Doğu’nun Türkçesi
REŞİT YILMAZ

Türkçe giderse ne Türkiye kalır, ne Türk kalır
İSTANBUL HEGEMANYOSUNU ER GEÇ YIKACAĞIZ
Erdoğan: Libya'da barışa giden yol Türkiye'd
Rusya parlamenter sisteme mi dönüyor ?...
KADIN HAKLARI VE EŞİNDEN AYRILMAK DURUMUNDA
ANADOLU’NUN KÜLTÜR MÜHENDİSİ DURAK TURAN DÜZ
AMERİKA'YA LANET YAĞIYOR..
İDLİP'TE KAN VE GÖZ YAŞI DİNMİYOR
YOZGAT'IN HASBEKLİLER GECESİNDEN HAS GÖRÜNTÜL
SURİYE İLE İŞBİRLİĞİ İŞİMİZİ KOLAYLAŞTIRACAKT
BÖYLE CENAZE MERASİMİ GÖRÜLMEDİ, ONLARCA ÖLÜ
Erdoğan: Libya'da barışa giden yol Türkiye'd
İSTANBUL HEGEMANYOSUNU ER GEÇ YIKACAĞIZ
ANKARA
Yazılım : Networkbil.net
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim
 
Tüm hakları saklıdır 2012 ® www.turkiye anadoluhaberleri.com