Ana Sayfa Hakkımızda Foto Galeri Video Galeri Z.Defteri İletişim
IETİMESGUT’TA TÜRK KÜLTÜR VE SANATI SERGİLENDİ
Etimesgut Belediyesi’nin düzenlediği 15. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali, Anadolu ile Türk dünyasının kültür ve sanatlarına ayna tutmaya devam etti. festivalin 5. gününde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Sivas ve Niğde geceleri yaşandı.
05-09-2018 23:26

KIBRIS KÜLTÜRÜ ETİMESGUT’TA

KKTC Büyükelçiliği ve Kıbrıs Türk Derneği programında, önce ritim gösterisi sunuldu. Yöresel kıyafetler giyen gençlerin gösterisi büyük alkış aldı. Daha sonra Kıbrıs halk dansları gösterisi düzenlendi. Yavru vatan Kıbrıs düğünlerinden kesitler sunan gösteri ilgiyle izlendi.  Kıbrıs Türk Kültür Derneği Başkanı Ahmet Zeki Bulunç, Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel’e festival için teşekkür etti.

SİVAS TÜRKÜLERİ YANKILANDI

Sivas gecesinde, yöresel halk oyunları ekibi sahnede Sivas halayı çekti. Geleneksel kıyafetleriyle kültürlerini sergileyen Sivaslılar’a, başkentiler alkışlarla destek verdi. Sivaslı yerel sanatçı Ayaz Aydın, Sivas türkülerini seslendirdi. Sivaslılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Şahin, Başkan Demirel’e el yapımı tarihi kemik tarak, tarihi bakraç ve tespih takımı ile yöresel lezzetlerden takdim etti.

NİĞDE GECESİNE YOĞUN KATILIM

Niğde gecesi programı, cümbüş ekibinin konseriyle başladı. Cümbüş ekibi Niğde yöresine ait türküler okudu. Niğdeli yöresel sanatçı Ömer Yavuz, konseriyle başkentlilere müzik ziyafeti sundu. Sanatçının Naciye türküsüne Niğdeliler sahnede, vatandaşlar yerlerinde eşlik ettiler. Niğde İli ve İlçeleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ömer Kalkan, Başkan Demirel’e yöresel ürünler sepeti ve el dokuması kök boya halı hediye etti. Sahnede ayrıca, Niğde’nin yöresel lezzetlerinden Kuzu Söğürmesi tanıtıldı ve katılımcılara ikram edildi. Niğde programına MHP Niğde İl Başkanı Ali Güngör, ilçe belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri, vakıf ve dernek başkanları da katıldılar.

SERTAP ERENER’E BÜYÜK İLGİ

5. günün finalinde, ünlü müzisyen Sertap Erener konser verdi. Her yaştan Erener hayranları, 100 bin kişilik festival alanını doldurdu. Sesi, yorumu ve sahne performansıyla izleyenleri hayran bırakan Erener, sevilen şarkılarını başkentiler için söyledi. Meydanı dolduran on binlerce izleyici, adeta büyük bir koro oluşturarak sanatçının şarkılarına eşlik etti. Etimesgut Belediye Başkanı Demirel ve eşi İlknur Demirel, sanatçıya plaket ve çiçekle teşekkür ettiler.

303 defa okunmuştur.
Etiketler : -
Yorumlar..
Henüz Yorum Yapılmamış
 
Mehmet Akyol

CUMHURBAŞKANIMIZA ETRAFI İLE İLGİLİ TAVSİYEM
CEVDET SEZGİN

PKK BELASINDAN KURTULMANIN ÇARESİ VARDIR
Gürhan GÜRSES

GECENİN SÜTÜNÜ RUHUN AVLUSUNA SAĞMAK "DEF"
NURETTİN DOĞAN

AH ŞU PARTİCİLİK VE MEZHEPÇİLİK!
NEVİN BALTA

Orta Doğu’nun Türkçesi
REŞİT YILMAZ

Türkçe giderse ne Türkiye kalır, ne Türk kalır
MİLLİ EMLAK NE YAPAR, DEVLETE VE MİLLETE NASI
MİLLİ EMLAK YÖNETİCİLERİNİN MİLLETE KARŞI OLA
İMAMOĞLU KAZANIRSA DÜNYAYA DEMOKRASİ MESAJI V
AK Partililerin taban teşkilatları toplantısı
Selçuk Solmaz: Arılar yok olursa, dünya üzeri
EY SİYASETÇİLER, BİLMİŞ OLUN Kİ BARIŞ VE HUZU
BAŞKON'DAN OLAĞANÜSTÜ KONGREYE DAVET
EL ELE VERİP MEHMET ÖZHASEKİ'YE KAYBETTİRDİLE
AKYOL'A TÜRK KÜLTÜRÜNE VERDİĞİ HİZMETLER, OKU
MANSUR YAVAŞ: NE HARAM YERİM, NE DE HARAM YED
MİLLİ EMLAK NE YAPAR, DEVLETE VE MİLLETE NASI
ANKARA
Yazılım : Networkbil.net
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim
 
Tüm hakları saklıdır 2012 ® Başkent Ankara ve Anadolu Konfederasyonu ( BAŞKON )