Ana Sayfa Hakkımızda Foto Galeri Video Galeri Z.Defteri İletişim
BAŞKON NEDİR VE HEDEFLERİ NELERDİR
BAŞKON ' un açılımı, " Başkent Ankara ve Anadolu Konfederasyonu " dur. Ana hedefleri , OKUMAK VE EĞİTİM, ÇALIŞMAK, ÜRETİM VE VERİMLİLİĞİ ARTIRMAKTIR
14-07-2018 11:19
      Asıl kuruluş amaçlarına göre hizmet etmek, memleket meselelerine sahip çıkan örnek ve gönüllü kuruluşlar olarak halka hizmeti Hakk'a hizmet anlayışı fikrinin zihinlerde yer etmesini sağlamaktır.  
 
    Bu düşünce ile, Anadolu’dan  Ankara şehrine gelip kendisini Başkentli-Ankaralı kabul etmiş, Türk Kültürüne, Başkent Ankara ve Anadolu insanının hasletine, gelenek ve göreneklerine bağlı, birbirlerine inanmış dava adamlarının bir araya gelmesi ile bu kuruluş hayata geçirilmiştir.
     BAŞKON öyle bir sivil toplum kuruluşudur ki ( STK’lar bazında ) Ankara ve Anadolu’da böylesine ikinci bir kuruluş bulunmamaktadır.
    İnsanoğlu için en önemli unsur okumak ve eğitim’ dir; daha sonra çalışmak, üretmek ve verimliliği arttırmak gelir. BAŞKON işte bu düşünceden hareketle, bu dört esas üzerinde çalışmalar yapmak ve projeler üretmek üzere faaliyetlerini sürdürmektedir.        
     Yaptığımız çalışmalarla bazı gerçeklerin değerlendirilmesi en iyi şekilde gündeme alınmaktadır. Mesela tarım ve havyvancılık ülkesi olmamıza rağmen tahıldan, sebze ve meyveye hatta hayvancılığa kadar birçok ürünü ithal etme gibi bir olumsuzluktan kurtulma yolları aranmaktadır. Bu konuda ciddi manada çalışmalar yapılmıştır. 
       BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE YASASI BÜYÜK ZARAR VERMEKTEDİR 
        Bu arada Büyükşehir Belediye Yasası hayata geçirilmesi ile birlikte  30 ilimizin köyleri mahalle yapılmış, senelerdir devam eden, ancak son yıllarda daha da fazlalaşan ‘ köyden şehre göç ‘  ivme kazanmıştır. Kaldı ki bizim ‘ köy ‘ denilince hürriyet aklımıza geliyor. Köylerimizi mahalle yapıp köy odalarını, meraları, göletleri, köy tüzel kişiliğine ait mücavir alanlar kapsamındaki ekilip biçilen yerleri belediyelerin inisiyatifine bırakarak devlet tekeline alınmasını büyük bir haksızlık olarak görüyoruz. 
     Bu bağlamda BAŞKON olarak biz, bırakınız köylerimizi mahalle yapılmasını, orman arazilerimizin ve hatta ormanların bile köylere verilmesinden yanayız.  BAŞKON bu konuda bazı çalışmalar yapmış, hazırlanan projeler hükümete sunulacaktır.
                                     OKUMAK VE EĞİTİM 
       OKUMAK ve EĞİTİM üzerine geliştirdiğimiz projemiz ise tam anlamı ile eğitim, ilim-irfan ve bilim adına insanlık için, nesillerimizi geleceğe hazırlamak bakımından büyük önem ihtiva etmektedir. Milli eğitim ve Kültür Bakanlığı ile birlikte planlanacak bu projenin birinci ayağı deneme mahiyetinde Başkentimiz Ankara’da hayata geçirilecektir; daha sonra ise Türkiye genelinde il il çalışmalar yapılacaktır. Bu proje ilk-orta dereceli okullardan başlayıp, üniversiteler, köylere kadar ve hatta kahvehanelerde boş vakit geçiren emeklilere kadar uzanacaktır.  Yani her kesim bu projeden istifade edecek, milletimizin aydınlanası ve toplumsal manada bilinçli ve dirençli bir millet olmamızla birlikte, birlik ve beraberliğimizin tesisi sağlanmış olacaktır. 
     Bunlar ve benzeri sorunların çözüm yollarını araştırmak ve bu manada çeşitli projeler hazırlayarak başta Odalar, Borsalar, sivil toplum kuruluşları, hükümet yetkilileri ve devlet kademeleri ile işbirliği içerisinde hareket edip sorunları en kötü ihtimalle azaltmak maksadı ile çalışmalar sürdürülmektedir. 
                     ŞEHİRDEN KÖYE DÖNÜŞ 
      Esas olarak başta sanayi ve ticari kuruluşlar  ve öncelikle de üreten kuruluşlarla işbirliği içinde olmak, devletin ve hükümetimizin çeşitli  kademeleri ile, birlikte çalışma doğrultusunda  hareket etmeyi prensip olarak kabul eden BAŞKON yöneticileri, özellikle genç emekliler üzerinde bir proje başlatmış, ‘ şehirden köye dönüş ‘ projesi kapsamında yer alacak olan bu çalışmanın meyvesinin kısa süre zarfında hayata geçirilebileceği tahmin edilmektedir. Bu konuda hükümet yetkilileri ile acilen irtibata geçip projenin hayata geçmesi için gayret gösterilmektedir.
BAŞKON’luların en büyük idealleri “ Hakk için halka hizmet “ tir. 
   ANKARA’DAN DOĞAN GÜNEŞ ANADOLU’YU AYDINLATACAKTIR
NOT: Önümüzdeki günlerde projelerimizi yayına vereceğiz.
 
                                      MEHMET AKYOL 
                                BAŞKON Genel Başkanı 
834 defa okunmuştur.
Etiketler : -
Yorumlar..
Henüz Yorum Yapılmamış
 
MEHMET AKYOL

SİYASİ İSRAF VE KAMUOYUNDA GARNİTÜR OLARAK DEĞERLENDİRİLEN PARTİLER
Prf. Dr.TURAN USLU

KIYI KUMULLARI VE KORUNMASI ( 6 )
İSMAİL UÇAKÇI

YESEVİ, BEKTAŞ-İ OĞUZ OCAKLARI AÇILMIŞ…!!!"
Prof.Dr.HAYRETTİN İVGİN

EN İYİSİ DEMOKRASİ VE PARLAMENTER SİSTEMDİR
Gürhan GÜRSES

NAKKAŞIM RABBİMDİR
CEVDET SEZGİN

BİR YOL HİKAYESİ 2.
HASAN KAYA

KÖYSEL DÖNÜŞÜM / TERSİNE GÖÇ
Prof.Dr. ANIL ÇEÇEN

DAĞ BAŞI TOPLANTISINDA KONUŞAN Prof.Dr. ANIL ÇEÇEN ÖNEMLİ MESAJLAR VERDİ . ÇEÇEN ŞUNLARI SÖYLEDİ:
KAMİLE ÖZDEMİR

BELEDİYELERİN İŞ İSTİHDAMI
DERYA FİLİZ KORKMAZ

KORANA GÜNLERİNDE MARKALAR NASIL İLETİŞİM KURMALI?
YASEMİN AKYOL

TEK GERÇEK HAZİNE: AİLE
SAİME HALAÇ

ÖLDÜREN SEVGİYİ KADINLAR OLARAK ASLA İSTEMİYORUZ
AYSEL RAİFE AKKANAT

BİZ SENİN YAŞINDAYKEN
BU DA PROMOSYONLU BARO: İŞ VAADİYLE ÜYE TOPLU
CORONA BULAŞTIRMADA YENİ TREND: YUMRUK TOKUŞT
BİNGÖL’DE 4.1 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM
TURİZM GELİRLERİ YÜZDE 71 AZALDI
MESUT YILMAZ HAYATINI KAYBETTİ
MERKEZ PARTİ’DEN CUMHURİYET’İN 97.YIL KUTLAM
SİYASET KULVARINDA MEMLEKET VE MİLLET SORUNLA
İSKENDERUN’DAKİ YANGIN FARKLI NOKTALARDAN ÇIK
ERZİNCAN’DA 4.3 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM
İMAMOĞLU’NA HAKARET EDEN İKİ ÜNLÜ İSME CEZA
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN ‘100’ÜNCÜ YIL’ GENE
VAKA SAYILARI ARTTI, PANDEMİ HASTANESİNDE YOĞ
İÇİŞLERİ ESKİ BAKANI MEHMET GAZİOĞLU : SON S
BAĞCILAR’DA BAŞINDAN VURULMUŞ ERKEK CESEDİ BU
PANDEMİ SEBEBİYLE CEZAEVİNDEN ÇIKTILAR, SİLAH
MERKEZ PARTİ’DEN CUMHURİYET’İN 97.YIL KUTLAM
OTOBÜS SAPIĞINI ŞOFÖR YAKALAYIP POLİSE TESLİM
İSTANBUL’DA PATİNAJLI VE MAKASLI DÜĞÜN KONVOY
SİYASET KULVARINDA MEMLEKET VE MİLLET SORUNLA
MECİDİYEKÖY-MAHMUTBEY METROSU AÇILIYOR
ANKARA
Yazılım : Networkbil.net
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim
 
Tüm hakları saklıdır 2012 ® www.turkiyeanadoluhaberleri.com