Ana Sayfa Hakkımızda Foto Galeri Video Galeri Z.Defteri İletişim
BAŞKON NEDİR VE HEDEFLERİ NELERDİR
BAŞKON ' un açılımı, " Başkent Ankara ve Anadolu Konfederasyonu " dur. Ana hedefleri , OKUMAK VE EĞİTİM, ÇALIŞMAK, ÜRETİM VE VERİMLİLİĞİ ARTIRMAKTIR
14-07-2018 11:19
      Asıl kuruluş amaçlarına göre hizmet etmek, memleket meselelerine sahip çıkan örnek ve gönüllü kuruluşlar olarak halka hizmeti Hakk'a hizmet anlayışı fikrinin zihinlerde yer etmesini sağlamaktır.  
 
    Bu düşünce ile, Anadolu’dan  Ankara şehrine gelip kendisini Başkentli-Ankaralı kabul etmiş, Türk Kültürüne, Başkent Ankara ve Anadolu insanının hasletine, gelenek ve göreneklerine bağlı, birbirlerine inanmış dava adamlarının bir araya gelmesi ile bu kuruluş hayata geçirilmiştir.
     BAŞKON öyle bir sivil toplum kuruluşudur ki ( STK’lar bazında ) Ankara ve Anadolu’da böylesine ikinci bir kuruluş bulunmamaktadır.
    İnsanoğlu için en önemli unsur okumak ve eğitim’ dir; daha sonra çalışmak, üretmek ve verimliliği arttırmak gelir. BAŞKON işte bu düşünceden hareketle, bu dört esas üzerinde çalışmalar yapmak ve projeler üretmek üzere faaliyetlerini sürdürmektedir.        
     Yaptığımız çalışmalarla bazı gerçeklerin değerlendirilmesi en iyi şekilde gündeme alınmaktadır. Mesela tarım ve havyvancılık ülkesi olmamıza rağmen tahıldan, sebze ve meyveye hatta hayvancılığa kadar birçok ürünü ithal etme gibi bir olumsuzluktan kurtulma yolları aranmaktadır. Bu konuda ciddi manada çalışmalar yapılmıştır. 
       BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE YASASI BÜYÜK ZARAR VERMEKTEDİR 
        Bu arada Büyükşehir Belediye Yasası hayata geçirilmesi ile birlikte  30 ilimizin köyleri mahalle yapılmış, senelerdir devam eden, ancak son yıllarda daha da fazlalaşan ‘ köyden şehre göç ‘  ivme kazanmıştır. Kaldı ki bizim ‘ köy ‘ denilince hürriyet aklımıza geliyor. Köylerimizi mahalle yapıp köy odalarını, meraları, göletleri, köy tüzel kişiliğine ait mücavir alanlar kapsamındaki ekilip biçilen yerleri belediyelerin inisiyatifine bırakarak devlet tekeline alınmasını büyük bir haksızlık olarak görüyoruz. 
     Bu bağlamda BAŞKON olarak biz, bırakınız köylerimizi mahalle yapılmasını, orman arazilerimizin ve hatta ormanların bile köylere verilmesinden yanayız.  BAŞKON bu konuda bazı çalışmalar yapmış, hazırlanan projeler hükümete sunulacaktır.
                                     OKUMAK VE EĞİTİM 
       OKUMAK ve EĞİTİM üzerine geliştirdiğimiz projemiz ise tam anlamı ile eğitim, ilim-irfan ve bilim adına insanlık için, nesillerimizi geleceğe hazırlamak bakımından büyük önem ihtiva etmektedir. Milli eğitim ve Kültür Bakanlığı ile birlikte planlanacak bu projenin birinci ayağı deneme mahiyetinde Başkentimiz Ankara’da hayata geçirilecektir; daha sonra ise Türkiye genelinde il il çalışmalar yapılacaktır. Bu proje ilk-orta dereceli okullardan başlayıp, üniversiteler, köylere kadar ve hatta kahvehanelerde boş vakit geçiren emeklilere kadar uzanacaktır.  Yani her kesim bu projeden istifade edecek, milletimizin aydınlanası ve toplumsal manada bilinçli ve dirençli bir millet olmamızla birlikte, birlik ve beraberliğimizin tesisi sağlanmış olacaktır. 
     Bunlar ve benzeri sorunların çözüm yollarını araştırmak ve bu manada çeşitli projeler hazırlayarak başta Odalar, Borsalar, sivil toplum kuruluşları, hükümet yetkilileri ve devlet kademeleri ile işbirliği içerisinde hareket edip sorunları en kötü ihtimalle azaltmak maksadı ile çalışmalar sürdürülmektedir. 
                     ŞEHİRDEN KÖYE DÖNÜŞ 
      Esas olarak başta sanayi ve ticari kuruluşlar  ve öncelikle de üreten kuruluşlarla işbirliği içinde olmak, devletin ve hükümetimizin çeşitli  kademeleri ile, birlikte çalışma doğrultusunda  hareket etmeyi prensip olarak kabul eden BAŞKON yöneticileri, özellikle genç emekliler üzerinde bir proje başlatmış, ‘ şehirden köye dönüş ‘ projesi kapsamında yer alacak olan bu çalışmanın meyvesinin kısa süre zarfında hayata geçirilebileceği tahmin edilmektedir. Bu konuda hükümet yetkilileri ile acilen irtibata geçip projenin hayata geçmesi için gayret gösterilmektedir.
BAŞKON’luların en büyük idealleri “ Hakk için halka hizmet “ tir. 
   ANKARA’DAN DOĞAN GÜNEŞ ANADOLU’YU AYDINLATACAKTIR
NOT: Önümüzdeki günlerde projelerimizi yayına vereceğiz.
 
                                      MEHMET AKYOL 
                                BAŞKON Genel Başkanı 
343 defa okunmuştur.
Etiketler : -
Yorumlar..
Henüz Yorum Yapılmamış
 
Mehmet Akyol

CUMHURBAŞKANIMIZA ETRAFI İLE İLGİLİ TAVSİYEM
CEVDET SEZGİN

PKK BELASINDAN KURTULMANIN ÇARESİ VARDIR
Gürhan GÜRSES

GECENİN SÜTÜNÜ RUHUN AVLUSUNA SAĞMAK "DEF"
NURETTİN DOĞAN

AH ŞU PARTİCİLİK VE MEZHEPÇİLİK!
NEVİN BALTA

Orta Doğu’nun Türkçesi
REŞİT YILMAZ

Türkçe giderse ne Türkiye kalır, ne Türk kalır
CHP GRUP BAŞKAN VEKİLİNDEN AK PARTİLİ BAŞÖRTÜ
ÜRETİM VE VERİMLİLİĞİ ARTIRMA VE ŞEHİRDEN KÖY
KÖYÜNE DÖNMEK VE KENDİNE YENİ BİR HAYAT KURMA
Ankara Kulübü, Kırgızistan'da Dans ve Müzik Y
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN; HARF DEVRİMİ İLE HER Ş
ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HER MAĞDURUN ÇAR
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, " DİK DURMAYA DEVAM ED
KADINLAR KARMA SERGİSİNE ÜÇ ESERLE KATILAN ME
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kan bağışçılarına z
KARS VE ARDAHANLILARIN BÜYÜK BULUŞMASI
ÜRETİM VE VERİMLİLİĞİ ARTIRMA VE ŞEHİRDEN KÖY
Ankara Kulübü, Kırgızistan'da Dans ve Müzik Y
KÖYÜNE DÖNMEK VE KENDİNE YENİ BİR HAYAT KURMA
CHP GRUP BAŞKAN VEKİLİNDEN AK PARTİLİ BAŞÖRTÜ
ANKARA
Yazılım : Networkbil.net
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim
 
Tüm hakları saklıdır 2012 ® www.turkiye anadoluhaberleri.com