Ana Sayfa Hakkımızda Foto Galeri Video Galeri Z.Defteri İletişim
ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINI O HAK EDİYOR
Başkent Ankara ve Anadolu Konferadasyonu BAŞKON olarak 16 Mart 2018 tarihinde Ankara Kahraman Kazan Belediye Başkanımız sayın Lokman ERTÜRK beyin konuğu olduk.( YAZAN: REŞİT YILMAZ BAŞKON Yönetim Kurulu Üyesi )
20-03-2018 00:53
        BAŞKON Genel Başkanı Gazeteci-Yazar Mehmet AKYOL bu defa ( çok güzel ve çok yerinde bir tercihle) lokomotifi Ankara Kahramankazan’a sürdü. Burada Ankara’mızın çok değerli genç, dinamik, güler yüzlü, tevazu, ehli Yunus gönüllü Belediye Başkanı sayın Lokman Ertürk’le buluşturdu bizi.
          Başkon Genel Başkanımız Gazeteci -Yazar ve Siyaset adamı Mehmet AKYOL Ankara, Türkiye ve özellikle Anadolu siyasetinin yapılanmasında -oluşmasında önemli yer edinmiş İl Genel Meclisleri Birliği Genel Başkanlığı yapmış olmasının yanında, gazeteci-yazar olması ve en önemlisi de BAŞKON ailesinin lokomotifi olarak bizleri siyasetin, hizmetin, üretimin ve verimliliğin arttırılması, okumanın yaygınlaştırılması, hizmetlerin geliştirilmesi hususlarında deneyim paylaşımı anlamında başarılı bulduğu kurum, kuruluş, genel ve yerel yönetim başkanları ile buluşturuyor, bizleri bu alanda bilgilendirip, sivil toplum kuruluşu temsilcileri olarak bizim düşüncelerimizi ilgili makamlarla paylaşma imkanını sağlamaktadır.
Sayın Mehmet AKYOL bizi bu defa çok güzel ve çok yerinde bir tercihle, lokomotifi Ankara Kahramankazan’a sürdü. Burada Ankara’mızın çok değerli genç, dinamik, güler yüzlü, tevazu, ehli Yunus gönüllü Belediye Başkanı sayın Lokman Ertürk’le bizi buluşturdu.
Türkiye’miz sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde 2003 yılından beri ekonomik, sosyal, siyasi, altyapı, şehirleşme, siyaset düsturu anlamında çok hızlı bir büyüme, gelişme, kalkınma değişim konularında önemli bir süreç yaşamaktadır..
Sayın Cumhurbaşkanımız Kahramankazan’a Lokman ETÜRKÜ hediye ve emanet etmiştir. Üç dönemdir Belediye Başkanlığını başarıyla yürüten başkanın seçiminin ne kadar isabetli bir seçim olduğunu gözlerimizle gördük.
Başkanı dinlerken neleri gördüğümüzü paylaşmak isterim, zira marifet iltifata tabidir. Sayın Başkanın dilinden yakalayabildiklerimi aktarmak isterim:
Bir defa başkan göreve geldiğinde Kazan bir nevi köy konumunda bir kasabaydı. Kenarda köşede kalmış kimsenin pek kaale almadığı bir yerleşim merkezi bir ilçeydi. 
Ancak Yunus gönüllü, genç, dinamik , tevazu ehli Başkan Lokman Ertürk, sayın Cumhurbaşkanımızdan aldığı rüzgarla Kazan köyünü Kahramankazan şehrine tahvil etmiştir. Nufusu 2003 yıllarında on binlerle ifade edilirken bugün 300 binlere dayanmıştır, yakın gelecekte 400 bin olacaktır. Kazan imar, altyapı, şehirleşme alanında büyük bir gelişme sağlamıştır. Sanayi siteleri, Anadolu’nun yurt dışına ihracat merkezi olarak kurulan lojistik merkezi Türkiye’de tektir ve en önde gelenidir. Bunun ekonomimize, ülkemize katkılarını anlatmak buraya sığmaz. Kahranamankazan Uzay Sanayii, Uçak Sanayii’nin Anadolu’muzdaki merkez üssü olmuştur. En son olarak, Kahraman Kazan Anadolu’muzun en büyük termal tesislerinin merkezi olacaktır. Bunun anlamı 60 bin kişiye ilave istihdam alanı açılacaktır.
Daha önemli bir konu da Kahramankazan 15 Temmuz Demokrasi gazasının başlangıcı olmuştur. Bu anlamda Kahramanlık unvanını haketmiştir. Bunları anlatırken, yüreğim heyecandan titriyor bir anlamda. Ankara’mız adına hayıflanıyorum. Neden mi ?. Bu kadar kapasite yaratan genç Lokman ERTÜRK’ü Ankara Büyükşehir Belediyemizin başkanı olarak görmek arzumuzdur.
Sayın Başkan tevazu göstermesin, zira bu kendisinin karne notudur. Başarı derecelendirme yükseltisidir. Başkan 1970 doğumludur, inanıyorum ki sayın Lokman ERTÜRK Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olursa Türkiye, Türk-İslam alemine örnek, lider- devasa Başkenti olacaktır. Anakara buna layıktır, umarız ki karar verici makamlar bizleri bundan mahrum etmezler. Türkiye ve Ankara’nın buna çok ihtiyacı var. Sevgi saygı ve dua ile kalın aziz okuyucularım. 
Sevgili Mehmet AKYOL Başkanım, bizlere bu fırsatı verdiğiniz için teşekkür ederiz. 
Bu arada Yeniden Doğuş Partisi’nden dava arkadaşım olan Devlet adamı, düşünür, Demokrat Partili bir ailenin çocuğu, fazilet mücadelesinin unutulmaz temsilcisi Hasan Celal Güzel beyfendinin vefatını öğrenmiş bulunuyoruz. Kendisine Allah’tan rahmet diliyor, mekanı cennet olsun diyorum. Diliyorum ki ülkemiz değerlerimizi kaybetmeden, onların kıymetini bilelim. 
Sevgi ve saygılarımla.
 
447 defa okunmuştur.
Etiketler : -
Yorumlar..
Henüz Yorum Yapılmamış
 
Mehmet Akyol

CUMHURBAŞKANIMIZA ETRAFI İLE İLGİLİ TAVSİYEM
CEVDET SEZGİN

PKK BELASINDAN KURTULMANIN ÇARESİ VARDIR
Gürhan GÜRSES

GECENİN SÜTÜNÜ RUHUN AVLUSUNA SAĞMAK "DEF"
NURETTİN DOĞAN

AH ŞU PARTİCİLİK VE MEZHEPÇİLİK!
NEVİN BALTA

Orta Doğu’nun Türkçesi
REŞİT YILMAZ

Türkçe giderse ne Türkiye kalır, ne Türk kalır
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN; HARF DEVRİMİ İLE HER Ş
ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HER MAĞDURUN ÇAR
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, " DİK DURMAYA DEVAM ED
KADINLAR KARMA SERGİSİNE ÜÇ ESERLE KATILAN ME
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kan bağışçılarına z
KARS VE ARDAHANLILARIN BÜYÜK BULUŞMASI
KÖYÜN VE KÖYLÜNÜN KIYMETİNİ BİLDİLER VE NİHAY
1453 DERNEĞİ VE DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ
KADIN MUHTARLAR BAŞKENT’TE BÜYÜK SÜKSE YAPTI
Çınkırı / Kalfatlılar Büyükelçiyi ağırladı
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, " DİK DURMAYA DEVAM ED
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN; HARF DEVRİMİ İLE HER Ş
ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HER MAĞDURUN ÇAR
ANKARA
Yazılım : Networkbil.net
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim
 
Tüm hakları saklıdır 2012 ® www.turkiye anadoluhaberleri.com