Ana Sayfa Hakkımızda Foto Galeri Video Galeri Z.Defteri İletişim
HAYVAN DIŞKISI BEREKETTİR DÜZCELİLER BOŞUNA ÜZÜLMESİNLER
Düzcelileri iyi tanırım. Arada bir o cenaha gider hocalarımı, arkadaş ve dostlarımı ziyaret ederim. Düzceliler iyi insanlardır.
01-07-2017 12:22
 
.
 
     Aslında iyi bir mozaik oluşturmuşlardır. Her çeşit insan vardır. Birçok yörenin insanı gelip Düzce ve civarına yerleşmişler, aile efratlarının mutluluğu için gece gündüz demeden çalışmışlar ve hala bu anlayış içinde inançlarını muhafaza etmektedirler.
     İnançlı ve imanlı bir yapıya sahiptirler. Devletlerine sadâkatla bağlı, çoğunlukla aşırılığa kaçmama gibi bir özellikleri vardır. Bilirler ki en doğru olan orta yoldur. Ancak her milletin ve her topluluğun içinden münferit olarak müfritler çıkabilir. Düzceliler arasından da çıkmıştır. Mesela ADALET yürüyüşü yapan CHP’lilerin dinlenme alanına hayvan dışkısı ( gübre ) döken dangalak adam gibi. 
     O gübreyi döken serseri bilmez ki hem Düzcelilere, hem mensup olduğu siyasi kuruluşa zarar verdi !.. 
    Ben de bir AK Partili olarak öyle bir hareketi yapan, gübreleri oraya döken serseri adamdan da, onu tasvip eder mahiyette mesaj yapan ve açıklamalarda bulunan insanlardan da doğrusu hicap duydum. 
    Onlar ne düşünürse düşünsünler; şayet oradan geçen veya kamp yapan bir Yahudi, bir Ermeni, bir Rum veya her hangi bir gayri müslim olsa dahi  yine de o terbiyesizliği yapmaz ve yapanları tasvip etmezdim. 
   Aslında bu olayı bir başka boyuttan değerlendirmeye alırsak biraz rahatlarız. Bilindiği gibi Anadolu'da gübre (hayvan dışkısı ) bağlara, bahçelere dökülür ve o ekilip biçilen yerlerde yetişen ürünün hem kalitesi üstün, hem de lezzeti fazla olur. Bereketi ise bir başka boyutta. Bu günlerde hayvan gübresi yetersizliğinden sunni gübre kullandığımız için hormonlu ürünlerin vücudumuza verdiği zarar hissedilir hale geldi. 
 
 SİYASETİ BU HALE GETİRENLER UTANSIN 
 
Biliyorum ki o gübreyi döken mahluk ( adam )  bir siyasi partiye mensup ve bir düşüncenin adamı. O zavallı bir adam şüphesiz. Kültür seviyesi gelişmemiş ve tam anlamı ile bir cahil. Zaten cahiliye dönemini yaşamamış olsa hiç böyle bir dangalaklığı yapar mıydı?... 
    Fakat benim üzerinde hassasiyet gösterdiğim husus şu; maalesef oy alma uğruna siyasi partililerin mensupları insanlarımızı bu hale soktular. Şırıngaladılar-uyuşturdular. Serseri mayın haline getirdiler. Din, ahlak ve inanç kavramını bu hale getirdiler. Siyaseti dini inançlarının önüne geçirdiler. Dindarlığı ( Müslümanlık ) sanki kendi tekellerindeymiş gibi kendi siyasi amaçları doğrultusunda kullandılar. Haramı, yalanı, talanı meşrulaştırıp mubahlaştırarak menfaat temin ettiler. Kin, garez, hırs, intikam duyguları kabardı, düşmanlık sınırsızlaştı, hoşgörü ortamı ortadan kalktı.
    Ve hülasa biz siyaset uğruna , politikacıların hırsları ve vijdansızlıkları yüzünden ne hale geldik düşünebiliyor musunuz?. 
    Bu zamanda doğruyu söylemek, Hakk’tan ve halktan yana, halklıdan yana olmak ne kadar da zorlaştı !...
    Ahlak bozuldu, hırsızlık yapan, rüşvet yiyen, namus kavramını hiçe sayanların sayısı çoğaldı. Umursamazlık, vurdum duymazlık aldı başını gidiyor. Gerçekten biz nasıl bir toplum olduk ?... 
    Mevla’ya şükürler olsun bazı babayiğitler çıkıyor da, haklıyı söyleyip hakkı savunuyor da bizi rahatlatıyor. Aynen bir Düzceli Semih Kıbrıs gibi.  Ankara’da yaşayan, işinin gücünün Ankara’da olduğunu bildiğimiz, hak ve adaletin yanında yer alan, siyaseti hizmet için yapan ve bu yolda büyük adımlar atma hazırlığı içinde olan  sayın Semih Kıbrıs bakınız Adalet yürüyüşü yapanların kamp yerine gübre dökme olayını nasıl değerlendiriyor; lütfen Semih Beyin aşağıdaki değerlendirmesini okuyup rahatlayın.   
                                                                             Mehmet Akyol 
    
 
 
 
KANUN NAMINA DEĞİL, İNSANÎYET NAMINA...!
Kanunlar çerçevesinde herkes sahip olduğu Demokratik hakkını kullanabilir.Bir başkasının hak ve hürriyet sınırlarını ihlal etmeden. Bu manada ADALET yürüyüşüne karşı olabiliriz.Tasvip etmeyebiliriz,yasalara uygun şekilde protesto da edebiliriz.Ancak bu protesto saygı/sevgi/yasa/hukuk sınırlarını aşmadan İNSANÎ olmalıdır.Yanlışa yanlışla gidilmez.Devletimizin polisi,jandarması var,vuku bulan olumsuz bir durum varsa zaten emniyet güçleri gereğini yapıyor,yapmaya da devam ediyor...Adalet yürüyüşü konvoyuna 78 plakalı Düzcemize ait olmayan araçla ferdî hareketle nahoş bir olay sergilendi.Bu konvoyda muhtemelen  Düzceliler de vardı. Bu olumsuz olay bizleri derinden üzmüştür.Hiç zaman geçirmeden STK BAŞKANİ olarak sayın Kılıçdaroğlu ve konvoydakilerden özür diledim.Ve hatta bu nahoş olayın ferdi olduğunu biz Düzcelilerin MİSAFİRPERVER olduğunu bunu da göstermek adına derhal bir demet çicek/bir el arabası çiçek/bir traktör çicek/yada o günkü benzeri damperli bir kamyonla çiçek dökülmesi gerektiğini dile getirdim.Bazı kişi/kişiler neredeyse beni "katli vâciptir ilan ettiler.Uzak tarih Osmanlı'yı,yakın tarih Atatürk'ü bu gün yaşadığımız Recep Tayyip Erdoğan C.Başkanımız/reisimizi bilenler/Özümseyenler ve en basitinden İNSAN olanlar "taş atana,çiçek atmak bile değil ÇİÇEK İKRAM ETMEK " gerektiğini bilirler.Erdemli olmak bunu gerektirir.Bu manada ben özür dilerken,Yollarına Çiçek dökelim derken DÜZCEMİZİN Ulusalda,Dünyada daha iyi anılması ve tanınmasını amaçladım. Bizler yıllardır iğneyle kuyu kazıyor ilmek ilmek Düzcemizi anlatıyor Düzce’mizi tanıtmaya çalışıyoruz. Kimsenin, makamı, mevkisi ne olursa olsun/Milletvekili/Belediye Başkanı/sıradan vatandaş  Düzcemizi yanlış tanıtmaya hakkı yoktur.Tekraren ben dün yaşanan NAHOŞ olaydan dolayı kanun namına değil "İNSANÎYET NAMINA ÖZÜR DİLİYORUM." 
DÜZCEMİZ MİSAFİRPERVERDIR,DÜZCELİLER MERTDİR,DEVLET/BAYRAK/VATANSEVERDİR.Herkesi cennet  DÜZCEMİZİ gezmeye, yakından görmeye davet ediyorum. 
                                                Semih Kıbrıs
1049 defa okunmuştur.
Etiketler : -
Yorumlar..
Henüz Yorum Yapılmamış
 
MEHMET AKYOL

SİYASİ İSRAF VE KAMUOYUNDA GARNİTÜR OLARAK DEĞERLENDİRİLEN PARTİLER
Prf. Dr.TURAN USLU

KIYI KUMULLARI VE KORUNMASI ( 6 )
İSMAİL UÇAKÇI

YESEVİ, BEKTAŞ-İ OĞUZ OCAKLARI AÇILMIŞ…!!!"
Prof.Dr.HAYRETTİN İVGİN

EN İYİSİ DEMOKRASİ VE PARLAMENTER SİSTEMDİR
Gürhan GÜRSES

NAKKAŞIM RABBİMDİR
CEVDET SEZGİN

BİR YOL HİKAYESİ 2.
HASAN KAYA

KÖYSEL DÖNÜŞÜM / TERSİNE GÖÇ
Prof.Dr. ANIL ÇEÇEN

DAĞ BAŞI TOPLANTISINDA KONUŞAN Prof.Dr. ANIL ÇEÇEN ÖNEMLİ MESAJLAR VERDİ . ÇEÇEN ŞUNLARI SÖYLEDİ:
KAMİLE ÖZDEMİR

BELEDİYELERİN İŞ İSTİHDAMI
DERYA FİLİZ KORKMAZ

KORANA GÜNLERİNDE MARKALAR NASIL İLETİŞİM KURMALI?
YASEMİN AKYOL

TEK GERÇEK HAZİNE: AİLE
SAİME HALAÇ

ÖLDÜREN SEVGİYİ KADINLAR OLARAK ASLA İSTEMİYORUZ
AYSEL RAİFE AKKANAT

BİZ SENİN YAŞINDAYKEN
BU DA PROMOSYONLU BARO: İŞ VAADİYLE ÜYE TOPLU
CORONA BULAŞTIRMADA YENİ TREND: YUMRUK TOKUŞT
BİNGÖL’DE 4.1 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM
TURİZM GELİRLERİ YÜZDE 71 AZALDI
MESUT YILMAZ HAYATINI KAYBETTİ
MERKEZ PARTİ’DEN CUMHURİYET’İN 97.YIL KUTLAM
SİYASET KULVARINDA MEMLEKET VE MİLLET SORUNLA
İSKENDERUN’DAKİ YANGIN FARKLI NOKTALARDAN ÇIK
ERZİNCAN’DA 4.3 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM
İMAMOĞLU’NA HAKARET EDEN İKİ ÜNLÜ İSME CEZA
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN ‘100’ÜNCÜ YIL’ GENE
VAKA SAYILARI ARTTI, PANDEMİ HASTANESİNDE YOĞ
İÇİŞLERİ ESKİ BAKANI MEHMET GAZİOĞLU : SON S
BAĞCILAR’DA BAŞINDAN VURULMUŞ ERKEK CESEDİ BU
PANDEMİ SEBEBİYLE CEZAEVİNDEN ÇIKTILAR, SİLAH
MERKEZ PARTİ’DEN CUMHURİYET’İN 97.YIL KUTLAM
OTOBÜS SAPIĞINI ŞOFÖR YAKALAYIP POLİSE TESLİM
İSTANBUL’DA PATİNAJLI VE MAKASLI DÜĞÜN KONVOY
SİYASET KULVARINDA MEMLEKET VE MİLLET SORUNLA
MECİDİYEKÖY-MAHMUTBEY METROSU AÇILIYOR
ANKARA
Yazılım : Networkbil.net
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim
 
Tüm hakları saklıdır 2012 ® www.turkiyeanadoluhaberleri.com