Ana Sayfa Hakkımızda Foto Galeri Video Galeri Z.Defteri İletişim
HAYVAN DIŞKISI BEREKETTİR DÜZCELİLER BOŞUNA ÜZÜLMESİNLER
Düzcelileri iyi tanırım. Arada bir o cenaha gider hocalarımı, arkadaş ve dostlarımı ziyaret ederim. Düzceliler iyi insanlardır.
01-07-2017 12:22
 
.
 
     Aslında iyi bir mozaik oluşturmuşlardır. Her çeşit insan vardır. Birçok yörenin insanı gelip Düzce ve civarına yerleşmişler, aile efratlarının mutluluğu için gece gündüz demeden çalışmışlar ve hala bu anlayış içinde inançlarını muhafaza etmektedirler.
     İnançlı ve imanlı bir yapıya sahiptirler. Devletlerine sadâkatla bağlı, çoğunlukla aşırılığa kaçmama gibi bir özellikleri vardır. Bilirler ki en doğru olan orta yoldur. Ancak her milletin ve her topluluğun içinden münferit olarak müfritler çıkabilir. Düzceliler arasından da çıkmıştır. Mesela ADALET yürüyüşü yapan CHP’lilerin dinlenme alanına hayvan dışkısı ( gübre ) döken dangalak adam gibi. 
     O gübreyi döken serseri bilmez ki hem Düzcelilere, hem mensup olduğu siyasi kuruluşa zarar verdi !.. 
    Ben de bir AK Partili olarak öyle bir hareketi yapan, gübreleri oraya döken serseri adamdan da, onu tasvip eder mahiyette mesaj yapan ve açıklamalarda bulunan insanlardan da doğrusu hicap duydum. 
    Onlar ne düşünürse düşünsünler; şayet oradan geçen veya kamp yapan bir Yahudi, bir Ermeni, bir Rum veya her hangi bir gayri müslim olsa dahi  yine de o terbiyesizliği yapmaz ve yapanları tasvip etmezdim. 
   Aslında bu olayı bir başka boyuttan değerlendirmeye alırsak biraz rahatlarız. Bilindiği gibi Anadolu'da gübre (hayvan dışkısı ) bağlara, bahçelere dökülür ve o ekilip biçilen yerlerde yetişen ürünün hem kalitesi üstün, hem de lezzeti fazla olur. Bereketi ise bir başka boyutta. Bu günlerde hayvan gübresi yetersizliğinden sunni gübre kullandığımız için hormonlu ürünlerin vücudumuza verdiği zarar hissedilir hale geldi. 
 
 SİYASETİ BU HALE GETİRENLER UTANSIN 
 
Biliyorum ki o gübreyi döken mahluk ( adam )  bir siyasi partiye mensup ve bir düşüncenin adamı. O zavallı bir adam şüphesiz. Kültür seviyesi gelişmemiş ve tam anlamı ile bir cahil. Zaten cahiliye dönemini yaşamamış olsa hiç böyle bir dangalaklığı yapar mıydı?... 
    Fakat benim üzerinde hassasiyet gösterdiğim husus şu; maalesef oy alma uğruna siyasi partililerin mensupları insanlarımızı bu hale soktular. Şırıngaladılar-uyuşturdular. Serseri mayın haline getirdiler. Din, ahlak ve inanç kavramını bu hale getirdiler. Siyaseti dini inançlarının önüne geçirdiler. Dindarlığı ( Müslümanlık ) sanki kendi tekellerindeymiş gibi kendi siyasi amaçları doğrultusunda kullandılar. Haramı, yalanı, talanı meşrulaştırıp mubahlaştırarak menfaat temin ettiler. Kin, garez, hırs, intikam duyguları kabardı, düşmanlık sınırsızlaştı, hoşgörü ortamı ortadan kalktı.
    Ve hülasa biz siyaset uğruna , politikacıların hırsları ve vijdansızlıkları yüzünden ne hale geldik düşünebiliyor musunuz?. 
    Bu zamanda doğruyu söylemek, Hakk’tan ve halktan yana, halklıdan yana olmak ne kadar da zorlaştı !...
    Ahlak bozuldu, hırsızlık yapan, rüşvet yiyen, namus kavramını hiçe sayanların sayısı çoğaldı. Umursamazlık, vurdum duymazlık aldı başını gidiyor. Gerçekten biz nasıl bir toplum olduk ?... 
    Mevla’ya şükürler olsun bazı babayiğitler çıkıyor da, haklıyı söyleyip hakkı savunuyor da bizi rahatlatıyor. Aynen bir Düzceli Semih Kıbrıs gibi.  Ankara’da yaşayan, işinin gücünün Ankara’da olduğunu bildiğimiz, hak ve adaletin yanında yer alan, siyaseti hizmet için yapan ve bu yolda büyük adımlar atma hazırlığı içinde olan  sayın Semih Kıbrıs bakınız Adalet yürüyüşü yapanların kamp yerine gübre dökme olayını nasıl değerlendiriyor; lütfen Semih Beyin aşağıdaki değerlendirmesini okuyup rahatlayın.   
                                                                             Mehmet Akyol 
    
 
 
 
KANUN NAMINA DEĞİL, İNSANÎYET NAMINA...!
Kanunlar çerçevesinde herkes sahip olduğu Demokratik hakkını kullanabilir.Bir başkasının hak ve hürriyet sınırlarını ihlal etmeden. Bu manada ADALET yürüyüşüne karşı olabiliriz.Tasvip etmeyebiliriz,yasalara uygun şekilde protesto da edebiliriz.Ancak bu protesto saygı/sevgi/yasa/hukuk sınırlarını aşmadan İNSANÎ olmalıdır.Yanlışa yanlışla gidilmez.Devletimizin polisi,jandarması var,vuku bulan olumsuz bir durum varsa zaten emniyet güçleri gereğini yapıyor,yapmaya da devam ediyor...Adalet yürüyüşü konvoyuna 78 plakalı Düzcemize ait olmayan araçla ferdî hareketle nahoş bir olay sergilendi.Bu konvoyda muhtemelen  Düzceliler de vardı. Bu olumsuz olay bizleri derinden üzmüştür.Hiç zaman geçirmeden STK BAŞKANİ olarak sayın Kılıçdaroğlu ve konvoydakilerden özür diledim.Ve hatta bu nahoş olayın ferdi olduğunu biz Düzcelilerin MİSAFİRPERVER olduğunu bunu da göstermek adına derhal bir demet çicek/bir el arabası çiçek/bir traktör çicek/yada o günkü benzeri damperli bir kamyonla çiçek dökülmesi gerektiğini dile getirdim.Bazı kişi/kişiler neredeyse beni "katli vâciptir ilan ettiler.Uzak tarih Osmanlı'yı,yakın tarih Atatürk'ü bu gün yaşadığımız Recep Tayyip Erdoğan C.Başkanımız/reisimizi bilenler/Özümseyenler ve en basitinden İNSAN olanlar "taş atana,çiçek atmak bile değil ÇİÇEK İKRAM ETMEK " gerektiğini bilirler.Erdemli olmak bunu gerektirir.Bu manada ben özür dilerken,Yollarına Çiçek dökelim derken DÜZCEMİZİN Ulusalda,Dünyada daha iyi anılması ve tanınmasını amaçladım. Bizler yıllardır iğneyle kuyu kazıyor ilmek ilmek Düzcemizi anlatıyor Düzce’mizi tanıtmaya çalışıyoruz. Kimsenin, makamı, mevkisi ne olursa olsun/Milletvekili/Belediye Başkanı/sıradan vatandaş  Düzcemizi yanlış tanıtmaya hakkı yoktur.Tekraren ben dün yaşanan NAHOŞ olaydan dolayı kanun namına değil "İNSANÎYET NAMINA ÖZÜR DİLİYORUM." 
DÜZCEMİZ MİSAFİRPERVERDIR,DÜZCELİLER MERTDİR,DEVLET/BAYRAK/VATANSEVERDİR.Herkesi cennet  DÜZCEMİZİ gezmeye, yakından görmeye davet ediyorum. 
                                                Semih Kıbrıs
595 defa okunmuştur.
Etiketler : -
Yorumlar..
Henüz Yorum Yapılmamış
 
Mehmet Akyol

CUMHURBAŞKANIMIZA ETRAFI İLE İLGİLİ TAVSİYEM
CEVDET SEZGİN

PKK BELASINDAN KURTULMANIN ÇARESİ VARDIR
Gürhan GÜRSES

GECENİN SÜTÜNÜ RUHUN AVLUSUNA SAĞMAK "DEF"
NURETTİN DOĞAN

AH ŞU PARTİCİLİK VE MEZHEPÇİLİK!
NEVİN BALTA

Orta Doğu’nun Türkçesi
REŞİT YILMAZ

Türkçe giderse ne Türkiye kalır, ne Türk kalır
CHP GRUP BAŞKAN VEKİLİNDEN AK PARTİLİ BAŞÖRTÜ
ÜRETİM VE VERİMLİLİĞİ ARTIRMA VE ŞEHİRDEN KÖY
KÖYÜNE DÖNMEK VE KENDİNE YENİ BİR HAYAT KURMA
Ankara Kulübü, Kırgızistan'da Dans ve Müzik Y
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN; HARF DEVRİMİ İLE HER Ş
ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HER MAĞDURUN ÇAR
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, " DİK DURMAYA DEVAM ED
KADINLAR KARMA SERGİSİNE ÜÇ ESERLE KATILAN ME
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kan bağışçılarına z
KARS VE ARDAHANLILARIN BÜYÜK BULUŞMASI
ÜRETİM VE VERİMLİLİĞİ ARTIRMA VE ŞEHİRDEN KÖY
Ankara Kulübü, Kırgızistan'da Dans ve Müzik Y
KÖYÜNE DÖNMEK VE KENDİNE YENİ BİR HAYAT KURMA
CHP GRUP BAŞKAN VEKİLİNDEN AK PARTİLİ BAŞÖRTÜ
ANKARA
Yazılım : Networkbil.net
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim
 
Tüm hakları saklıdır 2012 ® www.turkiye anadoluhaberleri.com