Ana Sayfa Hakkımızda Foto Galeri Video Galeri Z.Defteri İletişim
TOBB’lu öğrencilerden Başkan Ertürk’e ziyaret
Yerel yönetimler alanında yaptığı çalışmalarla Türkiye’ye örnek olan Kazan Belediyesi, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi öğrencilerini ağırladı.
18-10-2016 16:29
Öğrenciler, Avrupa Yerel Demokrasi Haftası kapsamında gerçekleştirilen ziyarette öğrenciler, Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk’le “Yerel Yönetimler ve Halkla İşbirliği” konulu bir toplantı gerçekleştirdi.
 
Avrupa Konseyi Yerel Ve Bölgesel Yönetimler Kongresi’nce, “Avrupa Yerel Demokrasi Haftası” kapsamında verilen “12 Yıldız Şehri” unvanına talip olan Kazan Belediyesi etkinliklerini sürdürüyor. Avrupa Yerel Yönetimler Haftası dolayısıyla düzenlenen etkinlikler kapsamında Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi öğrencileri ie bir araya geldi. Başkan Ertürk makamında ağırladığı öğrencilerle “Yerel Yönetimler ve Halkla İşbirliği” konulu bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda Türkiye’de yerel yönetimler ve yerel yönetimlerin hakla olan ilişkileri masaya yatırıldı. Öğrenciler yerel yönetimlerin halkla olan ilişkileri ve işbirliği konularında Başkan Ertürk’e çeşitli sorular yöneltti. Öğrenciler ve Ertürk, yerel yönetimlerin halkla olan ilişkileri konusunda neler yapılabileceğine ilişkin yeni projeler üzerinde görüş alışverişinde bulundular. Öğrenciler ayrıca, Başkan Ertürk’e Soma’da 301 madencinin hayatını kaybettiği faciada yardımlarından dolayı Başkan Ertürk’e ayrıca teşekkürlerini iletti.
 
Halkla birlikteyiz
 
Başkan Ertürk, toplantıda yaptığı konuşmada, belediye başkanı olduğu 2004’ten bu yana Kazan’da gerçekleştirdikleri ve gerçekleştirmeyi hedefledikleri projeler konusunda bilgi verdi. Kazan’da 2004’ten bu yana yaşanan değişim konusunda açıklamalarda bulunan Ertürk, ilçede yapılan tüm projelerde STK’ların ve ilçe halkının fikirlerinin alındığını belirterek, “Kazanımızı birlikte yönetiyoruz ve yönetmeye devam edeceğiz. Halkımızla sürekli iç içeyiz” dedi. Ertürk, 2023 vizyonu kapsamında Kazan’da yapılması planlanan projelerden de bahsetti. Ertürk, Türkiye’nin en hızlı gelişen ilçeleri arasında yer alan Kazan’ın, başkanlık yaptığı 12 yıl içinde 81 ilden göç sürekli olarak göç aldığını söyledi. İlçede yaşayan insanlarda ortak bir aidiyet duygusu ve “Kazanlılık” bilinci oluştuğunu söyledi. Ertürk, Kazan’ın demografik yapısı, ilçede var olan sosyal barış ve adli olayların yok denecek kadar az olmasının da ilçeye özel bir önem kattığını belirtti. Ertürk, Kazan’ın “12 Yıldız Şehri” unvanı için güçlü bir aday olduğunu vurguladı.
988 defa okunmuştur.
Etiketler : -
Yorumlar..
Henüz Yorum Yapılmamış
 
Mehmet Akyol

CUMHURBAŞKANIMIZA ETRAFI İLE İLGİLİ TAVSİYEM
CEVDET SEZGİN

PKK BELASINDAN KURTULMANIN ÇARESİ VARDIR
Gürhan GÜRSES

GECENİN SÜTÜNÜ RUHUN AVLUSUNA SAĞMAK "DEF"
NURETTİN DOĞAN

AH ŞU PARTİCİLİK VE MEZHEPÇİLİK!
NEVİN BALTA

Orta Doğu’nun Türkçesi
REŞİT YILMAZ

Türkçe giderse ne Türkiye kalır, ne Türk kalır
ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HER MAĞDURUN ÇAR
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, " DİK DURMAYA DEVAM ED
KADINLAR KARMA SERGİSİNE ÜÇ ESERLE KATILAN ME
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kan bağışçılarına z
KARS VE ARDAHANLILARIN BÜYÜK BULUŞMASI
KÖYÜN VE KÖYLÜNÜN KIYMETİNİ BİLDİLER VE NİHAY
1453 DERNEĞİ VE DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ
KADIN MUHTARLAR BAŞKENT’TE BÜYÜK SÜKSE YAPTI
Çınkırı / Kalfatlılar Büyükelçiyi ağırladı
DAĞLARDA TOPLADIKLARI OTLAR VE ÇİÇEKLERDEN BÜ
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, " DİK DURMAYA DEVAM ED
ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HER MAĞDURUN ÇAR
ANKARA
Yazılım : Networkbil.net
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim
 
Tüm hakları saklıdır 2012 ® www.turkiye anadoluhaberleri.com