Ana Sayfa Hakkımızda Foto Galeri Video Galeri Z.Defteri İletişim
MİLLİ EGEMENLİK PLATFORMU KURULDU
Bazı vatan severler bir araya gelerek Milli Egemenlik Platformu’nu kurdular. Başkanlığına Dr.Ömer Özdoğan’ın getirildiği Milli Egemenlik Platformu, Kurban Bayramı itibarı ile çalışmalarına başlayacak.
06-09-2016 22:33
 
     İlk toplantısını Dr. Ömer Özdoğan’ın başkanlığında yapan platformun kurucuları öncelikle platformun işlevliği ve hedefleri üzerinde değerlendirmelerde bulundular.
 
   Kurucular kurulu toplantısından sonra bir basın bildirisi yayımlandı. Başkan Dr.Ömer Özdoğan imzası ile yayınlanan basın açıklanmasında, ” Ülkemizin karşılaştığı tüm sorunlar ancak meşru anayasal zeminde, siyasi ve demokratik mücadele yöntemiyle çözülebilir” ifadesine yer verildi.
 
EĞİTİM VE ÖĞRENİME GEREKEN HASSASİYET GÖSTERİLMELİ
 
 Ekonomik güç egemenliğimizin devam etmesinde çok önemli bir yere sahiptir diyen Milli Egemenlik Platformu Başkanı Dr. Ömer Özdoğan açıklamasına şöyle devam etti:                “     Ülkemizin doğal kaynaklarından yeterince faydalanarak, sermaye ve üretim kapasitesini büyüterek egemenliğimizi sağlamlaştırabiliriz. Eğitim ve öğretime gereken hassasiyeti göstererek beyin gücünü iyi kullanan bir Türkiye’yi oluşturabiliriz. Böylelikle kültürel ve teknolojik birikim düzeyimizi arttırıp bilim gücüne sahip olabiliriz. Tüm bunları modern yaşamın ışığında hayatiyete geçirdikten sonra da sosyal ahlak düzeyimizde iyiye ve etik olana doğru bir gelişimi kazanabilir, böylelikle suçun, yasa dışı örgütlenmelerin, terörün, tehlikeli ve sapkın ideolojik akımların, eşitsizliğin, baskı ve sindirmenin, rüşvet ve yolsuzlukların, cehaletin ve fakirliğin, darbe ve diğer tüm ilkel kalkışmaların bu topraklardan sonsuza kadar uzaklaşmasını tedarik edebiliriz. “
 
CUMHURİYETİMİZ MİLLİ EGEMENLİK ŞUURU İLE KURULDU
 
    Milli birlik ve beraberlik içerisinde noksansız demokrasiyi hayata geçirmek üzere çaba sarf etmek her yurttaşın öncelikli görevi olmalıdır diyen Özdoğan basın bildirisinde şunları söyledi:
 
  “ Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir sözünü mutlaka hayatiyet kazandırmamız lazım. İdeolojiler üzerinden devlete şekil vermeye kalkanlara karşı hep birlikte  büyük bir demokrasi mücadele vermemiz gerekir.   Türkiye Cumhuriyeti Anayasası ile tesis edilen parlamenter sisteme, milli egemenlik şuuruyla kurulan Cumhuriyetimize karşı yapılan her türlü girişim bizleri rahatsız ve huzursuz etmektedir. Bu düşünce yapısına sahip olan Kahraman Anadolu insanı 15 Temmuzdaki kalkışmaya baş kaldırarak engellemiştir. Egemenliğine canı pahasına sahip çıkan aziz millet bu vesileyle bir kere daha kendi iradesinin her şeyden daha üstün olduğunu ifade etmiştir.
 
Milli Egemenliği oluşturan temel kaynaklarımız; ülkemizin nüfusu, ekonomik gücü,  beyin gücü, bilim gücü ve sosyal ahlak bilinç düzeyidir.  Milleti oluşturan tüm unsurlar ve diğer tüm inanç ve etnik gurupları birlik ve beraberlik içerisinde, eşit yurttaşlık haklarına sahip olarak iradelerini tecelli ettirebilirler.”          
 
Milli Egemenlik Platformu Başkanı Ömer Özdoğan açıklamasını şöyle tamamladı:          “   Bir millet ekonomik, kültürel, bilimsel, askeri bakımdan ne kadar güçlü ise, Millî Egemenlik düzeyi de o kadar güçlü olur. Bir arada olma iradesiyle birlikte egemenliğine sahip çıkan bir ülkenin bayrağı sonsuza kadar semalarda dalgalanacaktır. Milli Egemenlik düzeyimizin gelişme göstermesine katkı sağlamak üzere böyle bir platforma hayatiyet kazandırdık.  Düz Vatandaş, Sivil Toplum, İş Dünyası, Kültür ve Akademi camiasından insanların bir araya gelen kurduğu Milli Egemenlik Platformu bundan böyle ülkemizin hayrına olacak öneri ve görüşleri, kamuoyunun taleplerini dile getirerek milletin iradesinin güçlü ve kesintisiz şekilde tecelli etmesine katkı sağlayacaktır.” 
2005 defa okunmuştur.
Etiketler : -
Yorumlar..
Henüz Yorum Yapılmamış
 
Mehmet Akyol

CUMHURBAŞKANIMIZA ETRAFI İLE İLGİLİ TAVSİYEM
CEVDET SEZGİN

PKK BELASINDAN KURTULMANIN ÇARESİ VARDIR
Gürhan GÜRSES

GECENİN SÜTÜNÜ RUHUN AVLUSUNA SAĞMAK "DEF"
NURETTİN DOĞAN

AH ŞU PARTİCİLİK VE MEZHEPÇİLİK!
NEVİN BALTA

Orta Doğu’nun Türkçesi
REŞİT YILMAZ

Türkçe giderse ne Türkiye kalır, ne Türk kalır
CHP GRUP BAŞKAN VEKİLİNDEN AK PARTİLİ BAŞÖRTÜ
ÜRETİM VE VERİMLİLİĞİ ARTIRMA VE ŞEHİRDEN KÖY
KÖYÜNE DÖNMEK VE KENDİNE YENİ BİR HAYAT KURMA
Ankara Kulübü, Kırgızistan'da Dans ve Müzik Y
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN; HARF DEVRİMİ İLE HER Ş
ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HER MAĞDURUN ÇAR
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, " DİK DURMAYA DEVAM ED
KADINLAR KARMA SERGİSİNE ÜÇ ESERLE KATILAN ME
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kan bağışçılarına z
KARS VE ARDAHANLILARIN BÜYÜK BULUŞMASI
ÜRETİM VE VERİMLİLİĞİ ARTIRMA VE ŞEHİRDEN KÖY
Ankara Kulübü, Kırgızistan'da Dans ve Müzik Y
KÖYÜNE DÖNMEK VE KENDİNE YENİ BİR HAYAT KURMA
CHP GRUP BAŞKAN VEKİLİNDEN AK PARTİLİ BAŞÖRTÜ
ANKARA
Yazılım : Networkbil.net
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim
 
Tüm hakları saklıdır 2012 ® www.turkiye anadoluhaberleri.com