Ana Sayfa Hakkımızda Foto Galeri Video Galeri Z.Defteri İletişim
MİLLİ EGEMENLİK PLATFORMU KURULDU
Bazı vatan severler bir araya gelerek Milli Egemenlik Platformu’nu kurdular. Başkanlığına Dr.Ömer Özdoğan’ın getirildiği Milli Egemenlik Platformu, Kurban Bayramı itibarı ile çalışmalarına başlayacak.
06-09-2016 22:33
 
     İlk toplantısını Dr. Ömer Özdoğan’ın başkanlığında yapan platformun kurucuları öncelikle platformun işlevliği ve hedefleri üzerinde değerlendirmelerde bulundular.
 
   Kurucular kurulu toplantısından sonra bir basın bildirisi yayımlandı. Başkan Dr.Ömer Özdoğan imzası ile yayınlanan basın açıklanmasında, ” Ülkemizin karşılaştığı tüm sorunlar ancak meşru anayasal zeminde, siyasi ve demokratik mücadele yöntemiyle çözülebilir” ifadesine yer verildi.
 
EĞİTİM VE ÖĞRENİME GEREKEN HASSASİYET GÖSTERİLMELİ
 
 Ekonomik güç egemenliğimizin devam etmesinde çok önemli bir yere sahiptir diyen Milli Egemenlik Platformu Başkanı Dr. Ömer Özdoğan açıklamasına şöyle devam etti:                “     Ülkemizin doğal kaynaklarından yeterince faydalanarak, sermaye ve üretim kapasitesini büyüterek egemenliğimizi sağlamlaştırabiliriz. Eğitim ve öğretime gereken hassasiyeti göstererek beyin gücünü iyi kullanan bir Türkiye’yi oluşturabiliriz. Böylelikle kültürel ve teknolojik birikim düzeyimizi arttırıp bilim gücüne sahip olabiliriz. Tüm bunları modern yaşamın ışığında hayatiyete geçirdikten sonra da sosyal ahlak düzeyimizde iyiye ve etik olana doğru bir gelişimi kazanabilir, böylelikle suçun, yasa dışı örgütlenmelerin, terörün, tehlikeli ve sapkın ideolojik akımların, eşitsizliğin, baskı ve sindirmenin, rüşvet ve yolsuzlukların, cehaletin ve fakirliğin, darbe ve diğer tüm ilkel kalkışmaların bu topraklardan sonsuza kadar uzaklaşmasını tedarik edebiliriz. “
 
CUMHURİYETİMİZ MİLLİ EGEMENLİK ŞUURU İLE KURULDU
 
    Milli birlik ve beraberlik içerisinde noksansız demokrasiyi hayata geçirmek üzere çaba sarf etmek her yurttaşın öncelikli görevi olmalıdır diyen Özdoğan basın bildirisinde şunları söyledi:
 
  “ Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir sözünü mutlaka hayatiyet kazandırmamız lazım. İdeolojiler üzerinden devlete şekil vermeye kalkanlara karşı hep birlikte  büyük bir demokrasi mücadele vermemiz gerekir.   Türkiye Cumhuriyeti Anayasası ile tesis edilen parlamenter sisteme, milli egemenlik şuuruyla kurulan Cumhuriyetimize karşı yapılan her türlü girişim bizleri rahatsız ve huzursuz etmektedir. Bu düşünce yapısına sahip olan Kahraman Anadolu insanı 15 Temmuzdaki kalkışmaya baş kaldırarak engellemiştir. Egemenliğine canı pahasına sahip çıkan aziz millet bu vesileyle bir kere daha kendi iradesinin her şeyden daha üstün olduğunu ifade etmiştir.
 
Milli Egemenliği oluşturan temel kaynaklarımız; ülkemizin nüfusu, ekonomik gücü,  beyin gücü, bilim gücü ve sosyal ahlak bilinç düzeyidir.  Milleti oluşturan tüm unsurlar ve diğer tüm inanç ve etnik gurupları birlik ve beraberlik içerisinde, eşit yurttaşlık haklarına sahip olarak iradelerini tecelli ettirebilirler.”          
 
Milli Egemenlik Platformu Başkanı Ömer Özdoğan açıklamasını şöyle tamamladı:          “   Bir millet ekonomik, kültürel, bilimsel, askeri bakımdan ne kadar güçlü ise, Millî Egemenlik düzeyi de o kadar güçlü olur. Bir arada olma iradesiyle birlikte egemenliğine sahip çıkan bir ülkenin bayrağı sonsuza kadar semalarda dalgalanacaktır. Milli Egemenlik düzeyimizin gelişme göstermesine katkı sağlamak üzere böyle bir platforma hayatiyet kazandırdık.  Düz Vatandaş, Sivil Toplum, İş Dünyası, Kültür ve Akademi camiasından insanların bir araya gelen kurduğu Milli Egemenlik Platformu bundan böyle ülkemizin hayrına olacak öneri ve görüşleri, kamuoyunun taleplerini dile getirerek milletin iradesinin güçlü ve kesintisiz şekilde tecelli etmesine katkı sağlayacaktır.” 
2207 defa okunmuştur.
Etiketler : -
Yorumlar..
Henüz Yorum Yapılmamış
 
İSMAİL UÇAKÇI

Oğuz Türkmen Şehri Çorum İlinin adının menşei ve kısa tarihçesi
Prf. Dr.Turan Uslu

KIYI KUMULLARA SALDIRI
CEVDET SEZGİN

BİR YOL HİKAYESİ 2.
Gürhan GÜRSES

NAKKAŞIM RABBİMDİR
İSTENİŞ HAKAN TÜPLEK

BİZİM PATAGONYA
HÜSNÜ EKİZCELİ

PANDEMİ DÖNEMİNDE SOSYAL DEVLETİ ARAYANLAR
HASAN KAYA

KÖYSEL DÖNÜŞÜM / TERSİNE GÖÇ
HATİCE KÜBRA BİLİŞ ( Yazar )

ATAM İZİNDEYİZ!
KAMİLE ÖZDEMİR

Yaşama kaynağımız olan suyun ve toprağın kıymetini bilelim.
DERYA FİLİZ KORKMAZ

KORANA GÜNLERİNDE MARKALAR NASIL İLETİŞİM KURMALI?
ABDULLAH ŞENOL

ENERJİ VE TÜRKİYE
AYSEL RAİFE AKKANAT

BİZ SENİN YAŞINDAYKEN
YKS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?
İSTANBUL’UN ORTASINDA UTANDIRAN GÖRÜNTÜLER
BAKAN SOYLU CEZASI İPTAL
KUŞADASININ O ESKİ HALİNDEN ESER YOK
TÜTÜN YASASI ÇİFTÇİYİ VURACAK
SEKTÖRLER HAVLU ATTI İSTİHDAM ÇAKILDI
SÜPER BULAŞTIRICILAR VAR EKSTRA ÖNLEM ALINMAL
MECLİS’E YÜRÜYEN BARO BAŞKANLARINA POLİS ENGE
MECLİS’E YÜRÜYEN BARO BAŞKANLARINA POLİS ENGE
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN AÇIKLAMA
TEM’DE YOLCU OTOBÜSÜ DEVRİLDİ! ÇOK SAYIDA YAR
SOFİANE FEGHOULİ TEKME ATTI, CÜNEYT ÇAKIR KIR
ANKARA’DA EZAN OKUMAK VE BİLGİSİZCE BU GÖREVİ
RAKİBİNİN GÖĞÜSÜNE TEKME ATAN FEGHOULİ’NİN C
TFF’DEN 2020-2021 SEZONUNUN BAŞLAMA TARİHİ VE
‘BABACAN TAVIR’ KARARI TEPKİ TOPLAMIŞTI! YARG
METEOROLOJİ’DEN BİRÇOK İLE GÖK GÜRÜLTÜLÜ SAĞA
BABACAN: ÖZGÜRLÜKÇÜ, KATILIMCI VE ÇOĞULCU BİR
MÜJDAT GEZEN VE METİN AKPINAR’A ‘CUMHURBAŞKAN
FABRİKA SAHİBİ KONUŞTU, BELEDİYE ‘KÜLLİYEN YA
ANKARA
Yazılım : Networkbil.net
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim
 
Tüm hakları saklıdır 2012 ® www.turkiye anadoluhaberleri.com