Ana Sayfa Hakkımızda Foto Galeri Video Galeri Z.Defteri İletişim
KAZANLILAR İKİNCİ DESTANI HAMDİ ERİŞ HASTANESİNDE YAZDI
15 Temmuz gecesi, Ankara’yı bombalayan F-16’ların kalkışını engellemek isterken 4. Ana Jet Üs Komutanlığı nizamiyesi önünde bulunan.....
12-08-2016 23:14
----- ve açılan ateş sonucu 9 kişinin şehit olduğu, 100’e yakın vatandaşın yaralandığı olay sonrası Hamdi Eriş'in Kazan'a kazandırdığı Hamdi Eriş Hastanesinde yaşananlar ayrıca bir kahramanlık destanı olduğu ortaya çıktı.  Hastane bir anda mahşeri bir kalabalığa sahne olurken hiçbir kargaşanın yaşanmaması dikkat çekti. 
 
    Ankara’nın Kazan İlçesi’nde bulunan Akıncı 4. Ana Jet Üs Komutanlığı’ndan 15 Temmuz darbe gecesinde havalanarak TBMM, Genelkurmay Başkanlığı, Özel Harekât Merkezi ile sivilleri bombalayan F-16 savaş uçaklarının kalkışını engellemek için 4. Ana Jet Üs Komutanlığı nizamiyesi önünde toplanan vatandaşlara açılan ateş sonucu 9 kişi şehit düşmüş, 100’e yakın kişi de yaralanmıştı. 60 yatak kapasiteli devlet hastanesine bir anda şehit cenazelerinin ve 100’e yakın yaralının hastaneye sevk edilmesiyle hastane içerisi ve bahçesinde adım atılacak yer kalmadı. Kazan Hamdi Eriş Devlet Hastanesi’nin tarihinde gördüğü en kalabalık gece olmasına rağmen hiçbir taşkınlık ve kargaşanın yaşanmaması o geceyi yaşayan doktorların gözünden ayrıca bir kahramanlık destanı yazıldığını ortaya çıktı. Hastane koridorlarında yatan hastalar üzerinden atlayarak diğer yaralılara müdahale edildiği karanlık gecede herhangi bir kargaşalık yaşanmadan acil durumuna göre tüm yaralılara sağlıklı bir şekilde müdahale edildiği öğrenildi.
 
 
"HASTANE ÖNLEMİNİ ALDI"
 
Darbe kalkışmasının haber alınmasının ardından Başhekim Opr. Dr. Uğur Yıldız tüm çalışanları haberdar ederek en kısa sürede hastanede olmalarını söyledi. Başhekim Yıldız’ın bu önleminin şehit sayısının artmasına engel olduğu belirtildi. 60 yataklı devlet hastanesinin acil servisinde diğer gecelerde görevli bir doktor bulundurulurken darbe gecesi tüm doktorlar en hızlı bir şekilde yaralılardan önce hastanede hazır bekledi.
 
 
İKİNCİ BİR DESTAN YAZILDI
 
Yaralının bir anda gelmeye başladığı hastane, mahşeri bir kalabalığa sahne oldu. Koridorlarda adım atılacak yer olmazken hiçbir kargaşalığın yaşanmaması ve vatandaşların sakin bir şekilde görevlilerin yönlendirmesine uyması kargaşalığın önüne geçti. Hastane yönetiminin verdiği bilgiye göre, hastaneye getirilen tüm yaralılar sessizce sıralarını bekledi. Kendini iyi hisseden yaralılar, “Ben yaralıyım, benim durumum daha acil bana bakın" diyen olmadığı gibi hatta doktorları durumu daha ağır olan hastalara yönlendirdiler. Ambulansla hastaneye sevk edilmesi düşünülen yaralılarda durumu daha acil olan hastalar için ambulans yerine kendi araçlarıyla gitmeyi tercih etti. Ayrıca bazı yaralılar hastanenin çok yoğun olmasından dolayı yarasını gizleyerek iki gün sonra hastaneye geldiği öğrenildi.
 
 
Hastane Başhekimi Opr. Dr. Uğur Yıldız “Darbe kalkışmasını haberini öğrenince tüm arkadaşları haberdar edip hastanede görevi başında olmalarını istedim. Vatandaşlara silahla ateş açıldığını ve çok sayıda yaralı olduğu haberi alınca tüm ekiplerimiz seferber oldu. Hastanede adım atılacak yer kalmamışken doktorların o kadar rahat çalışması görülmüş bir şey değildi. Hiçbir yaralıda, ne bir inleme ne de bir bağırma çağırma olmadı. Tüm yaralılar çok vakur durdu. Dışarıda bekleyen vatandaşlarda aynı şekilde çalışmamıza fırsat verip sırayla bizim çalışmalarımıza yardımcı oldu. Hatta müdahale ettiğimiz bazı yaralılar benim durumum iyi, ben idare ederim diğer yaralı arkadaşlara bakın dediğine şahit olduk” dedi.  
1644 defa okunmuştur.
Etiketler : -
Yorumlar..
Henüz Yorum Yapılmamış
 
İSMAİL UÇAKÇI

Oğuz Türkmen Şehri Çorum İlinin adının menşei ve kısa tarihçesi
İSTENİŞ HAKAN TÜPLEK

LİYAKAT
Gürhan GÜRSES

KALPTEKİ SİYAH LEKE
CEVDET SEZGİN

BİR YOL HİKAYESİ 2.
KAMİLE ÖZDEMİR

Yaşama kaynağımız olan suyun ve toprağın kıymetini bilelim.
HASAN KAYA

KÖYSEL DÖNÜŞÜM / TERSİNE GÖÇ
HATİCE KÜBRA BİLİŞ ( Yazar )

ATAM İZİNDEYİZ!
HÜSNÜ EKİZCELİ

KIZILIRMAK İLÇESİNE SERA KURULUMUNUN TARİHÇESİ
ABDULLAH ŞENOL

ENERJİ VE TÜRKİYE
DERYA FİLİZ KORKMAZ

KORANA GÜNLERİNDE MARKALAR NASIL İLETİŞİM KURMALI?
Avusturyalı şampiyon ve nişanlısı Müslüman o
ANKARA MECLİSİ HEDEF ÇİZGİSİNİ AŞTI
Hafter Türk gemilerine saldırmaları karşılığı
SAĞLIK BAKANI : Ölü sayısı 30, vaka sayısı 11
ŞEREFSİZ 27 MAYIS İHTİLALİ
GÖRENLER HAYRETLER İÇİNDE KALDI.. !.
SPOR CAMİASINDA HER KAFADAN BİRSES ÇIKIYOR
MİLLİ ELEKTRİKLİ TREN RAYLARA İNİYOR
ANKARA MECLİSİ BAYRAM MESAJI
Fahrettin Altun, ABD’ye Türkiye’nin başarı s
Hafter Türk gemilerine saldırmaları karşılığı
SPOR CAMİASINDA HER KAFADAN BİRSES ÇIKIYOR
SAĞLIK BAKANI : Ölü sayısı 30, vaka sayısı 11
GÖRENLER HAYRETLER İÇİNDE KALDI.. !.
ANKARA MECLİSİ HEDEF ÇİZGİSİNİ AŞTI
ŞEREFSİZ 27 MAYIS İHTİLALİ
Avusturyalı şampiyon ve nişanlısı Müslüman o
ANKARA
Yazılım : Networkbil.net
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim
 
Tüm hakları saklıdır 2012 ® www.turkiye anadoluhaberleri.com