Ana Sayfa Hakkımızda Foto Galeri Video Galeri Z.Defteri İletişim
KAZANLILAR İKİNCİ DESTANI HAMDİ ERİŞ HASTANESİNDE YAZDI
15 Temmuz gecesi, Ankara’yı bombalayan F-16’ların kalkışını engellemek isterken 4. Ana Jet Üs Komutanlığı nizamiyesi önünde bulunan.....
12-08-2016 23:14
----- ve açılan ateş sonucu 9 kişinin şehit olduğu, 100’e yakın vatandaşın yaralandığı olay sonrası Hamdi Eriş'in Kazan'a kazandırdığı Hamdi Eriş Hastanesinde yaşananlar ayrıca bir kahramanlık destanı olduğu ortaya çıktı.  Hastane bir anda mahşeri bir kalabalığa sahne olurken hiçbir kargaşanın yaşanmaması dikkat çekti. 
 
    Ankara’nın Kazan İlçesi’nde bulunan Akıncı 4. Ana Jet Üs Komutanlığı’ndan 15 Temmuz darbe gecesinde havalanarak TBMM, Genelkurmay Başkanlığı, Özel Harekât Merkezi ile sivilleri bombalayan F-16 savaş uçaklarının kalkışını engellemek için 4. Ana Jet Üs Komutanlığı nizamiyesi önünde toplanan vatandaşlara açılan ateş sonucu 9 kişi şehit düşmüş, 100’e yakın kişi de yaralanmıştı. 60 yatak kapasiteli devlet hastanesine bir anda şehit cenazelerinin ve 100’e yakın yaralının hastaneye sevk edilmesiyle hastane içerisi ve bahçesinde adım atılacak yer kalmadı. Kazan Hamdi Eriş Devlet Hastanesi’nin tarihinde gördüğü en kalabalık gece olmasına rağmen hiçbir taşkınlık ve kargaşanın yaşanmaması o geceyi yaşayan doktorların gözünden ayrıca bir kahramanlık destanı yazıldığını ortaya çıktı. Hastane koridorlarında yatan hastalar üzerinden atlayarak diğer yaralılara müdahale edildiği karanlık gecede herhangi bir kargaşalık yaşanmadan acil durumuna göre tüm yaralılara sağlıklı bir şekilde müdahale edildiği öğrenildi.
 
 
"HASTANE ÖNLEMİNİ ALDI"
 
Darbe kalkışmasının haber alınmasının ardından Başhekim Opr. Dr. Uğur Yıldız tüm çalışanları haberdar ederek en kısa sürede hastanede olmalarını söyledi. Başhekim Yıldız’ın bu önleminin şehit sayısının artmasına engel olduğu belirtildi. 60 yataklı devlet hastanesinin acil servisinde diğer gecelerde görevli bir doktor bulundurulurken darbe gecesi tüm doktorlar en hızlı bir şekilde yaralılardan önce hastanede hazır bekledi.
 
 
İKİNCİ BİR DESTAN YAZILDI
 
Yaralının bir anda gelmeye başladığı hastane, mahşeri bir kalabalığa sahne oldu. Koridorlarda adım atılacak yer olmazken hiçbir kargaşalığın yaşanmaması ve vatandaşların sakin bir şekilde görevlilerin yönlendirmesine uyması kargaşalığın önüne geçti. Hastane yönetiminin verdiği bilgiye göre, hastaneye getirilen tüm yaralılar sessizce sıralarını bekledi. Kendini iyi hisseden yaralılar, “Ben yaralıyım, benim durumum daha acil bana bakın" diyen olmadığı gibi hatta doktorları durumu daha ağır olan hastalara yönlendirdiler. Ambulansla hastaneye sevk edilmesi düşünülen yaralılarda durumu daha acil olan hastalar için ambulans yerine kendi araçlarıyla gitmeyi tercih etti. Ayrıca bazı yaralılar hastanenin çok yoğun olmasından dolayı yarasını gizleyerek iki gün sonra hastaneye geldiği öğrenildi.
 
 
Hastane Başhekimi Opr. Dr. Uğur Yıldız “Darbe kalkışmasını haberini öğrenince tüm arkadaşları haberdar edip hastanede görevi başında olmalarını istedim. Vatandaşlara silahla ateş açıldığını ve çok sayıda yaralı olduğu haberi alınca tüm ekiplerimiz seferber oldu. Hastanede adım atılacak yer kalmamışken doktorların o kadar rahat çalışması görülmüş bir şey değildi. Hiçbir yaralıda, ne bir inleme ne de bir bağırma çağırma olmadı. Tüm yaralılar çok vakur durdu. Dışarıda bekleyen vatandaşlarda aynı şekilde çalışmamıza fırsat verip sırayla bizim çalışmalarımıza yardımcı oldu. Hatta müdahale ettiğimiz bazı yaralılar benim durumum iyi, ben idare ederim diğer yaralı arkadaşlara bakın dediğine şahit olduk” dedi.  
1945 defa okunmuştur.
Etiketler : -
Yorumlar..
Henüz Yorum Yapılmamış
 
MEHMET AKYOL

SİYASİ İSRAF VE KAMUOYUNDA GARNİTÜR OLARAK DEĞERLENDİRİLEN PARTİLER
Prf. Dr.TURAN USLU

KIYI KUMULLARI VE KORUNMASI ( 6 )
İSMAİL UÇAKÇI

YESEVİ, BEKTAŞ-İ OĞUZ OCAKLARI AÇILMIŞ…!!!"
Prof.Dr.HAYRETTİN İVGİN

EN İYİSİ DEMOKRASİ VE PARLAMENTER SİSTEMDİR
Gürhan GÜRSES

NAKKAŞIM RABBİMDİR
CEVDET SEZGİN

BİR YOL HİKAYESİ 2.
HASAN KAYA

KÖYSEL DÖNÜŞÜM / TERSİNE GÖÇ
Prof.Dr. ANIL ÇEÇEN

DAĞ BAŞI TOPLANTISINDA KONUŞAN Prof.Dr. ANIL ÇEÇEN ÖNEMLİ MESAJLAR VERDİ . ÇEÇEN ŞUNLARI SÖYLEDİ:
KAMİLE ÖZDEMİR

BELEDİYELERİN İŞ İSTİHDAMI
DERYA FİLİZ KORKMAZ

KORANA GÜNLERİNDE MARKALAR NASIL İLETİŞİM KURMALI?
YASEMİN AKYOL

TEK GERÇEK HAZİNE: AİLE
SAİME HALAÇ

ÖLDÜREN SEVGİYİ KADINLAR OLARAK ASLA İSTEMİYORUZ
AYSEL RAİFE AKKANAT

BİZ SENİN YAŞINDAYKEN
BU DA PROMOSYONLU BARO: İŞ VAADİYLE ÜYE TOPLU
CORONA BULAŞTIRMADA YENİ TREND: YUMRUK TOKUŞT
BİNGÖL’DE 4.1 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM
TURİZM GELİRLERİ YÜZDE 71 AZALDI
MESUT YILMAZ HAYATINI KAYBETTİ
MERKEZ PARTİ’DEN CUMHURİYET’İN 97.YIL KUTLAM
SİYASET KULVARINDA MEMLEKET VE MİLLET SORUNLA
İSKENDERUN’DAKİ YANGIN FARKLI NOKTALARDAN ÇIK
ERZİNCAN’DA 4.3 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM
İMAMOĞLU’NA HAKARET EDEN İKİ ÜNLÜ İSME CEZA
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN ‘100’ÜNCÜ YIL’ GENE
VAKA SAYILARI ARTTI, PANDEMİ HASTANESİNDE YOĞ
İÇİŞLERİ ESKİ BAKANI MEHMET GAZİOĞLU : SON S
BAĞCILAR’DA BAŞINDAN VURULMUŞ ERKEK CESEDİ BU
PANDEMİ SEBEBİYLE CEZAEVİNDEN ÇIKTILAR, SİLAH
MERKEZ PARTİ’DEN CUMHURİYET’İN 97.YIL KUTLAM
OTOBÜS SAPIĞINI ŞOFÖR YAKALAYIP POLİSE TESLİM
İSTANBUL’DA PATİNAJLI VE MAKASLI DÜĞÜN KONVOY
SİYASET KULVARINDA MEMLEKET VE MİLLET SORUNLA
MECİDİYEKÖY-MAHMUTBEY METROSU AÇILIYOR
ANKARA
Yazılım : Networkbil.net
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim
 
Tüm hakları saklıdır 2012 ® www.turkiyeanadoluhaberleri.com