Ana Sayfa Hakkımızda Foto Galeri Video Galeri Z.Defteri İletişim
KAZANLILAR İKİNCİ DESTANI HAMDİ ERİŞ HASTANESİNDE YAZDI
15 Temmuz gecesi, Ankara’yı bombalayan F-16’ların kalkışını engellemek isterken 4. Ana Jet Üs Komutanlığı nizamiyesi önünde bulunan.....
12-08-2016 23:14
----- ve açılan ateş sonucu 9 kişinin şehit olduğu, 100’e yakın vatandaşın yaralandığı olay sonrası Hamdi Eriş'in Kazan'a kazandırdığı Hamdi Eriş Hastanesinde yaşananlar ayrıca bir kahramanlık destanı olduğu ortaya çıktı.  Hastane bir anda mahşeri bir kalabalığa sahne olurken hiçbir kargaşanın yaşanmaması dikkat çekti. 
 
    Ankara’nın Kazan İlçesi’nde bulunan Akıncı 4. Ana Jet Üs Komutanlığı’ndan 15 Temmuz darbe gecesinde havalanarak TBMM, Genelkurmay Başkanlığı, Özel Harekât Merkezi ile sivilleri bombalayan F-16 savaş uçaklarının kalkışını engellemek için 4. Ana Jet Üs Komutanlığı nizamiyesi önünde toplanan vatandaşlara açılan ateş sonucu 9 kişi şehit düşmüş, 100’e yakın kişi de yaralanmıştı. 60 yatak kapasiteli devlet hastanesine bir anda şehit cenazelerinin ve 100’e yakın yaralının hastaneye sevk edilmesiyle hastane içerisi ve bahçesinde adım atılacak yer kalmadı. Kazan Hamdi Eriş Devlet Hastanesi’nin tarihinde gördüğü en kalabalık gece olmasına rağmen hiçbir taşkınlık ve kargaşanın yaşanmaması o geceyi yaşayan doktorların gözünden ayrıca bir kahramanlık destanı yazıldığını ortaya çıktı. Hastane koridorlarında yatan hastalar üzerinden atlayarak diğer yaralılara müdahale edildiği karanlık gecede herhangi bir kargaşalık yaşanmadan acil durumuna göre tüm yaralılara sağlıklı bir şekilde müdahale edildiği öğrenildi.
 
 
"HASTANE ÖNLEMİNİ ALDI"
 
Darbe kalkışmasının haber alınmasının ardından Başhekim Opr. Dr. Uğur Yıldız tüm çalışanları haberdar ederek en kısa sürede hastanede olmalarını söyledi. Başhekim Yıldız’ın bu önleminin şehit sayısının artmasına engel olduğu belirtildi. 60 yataklı devlet hastanesinin acil servisinde diğer gecelerde görevli bir doktor bulundurulurken darbe gecesi tüm doktorlar en hızlı bir şekilde yaralılardan önce hastanede hazır bekledi.
 
 
İKİNCİ BİR DESTAN YAZILDI
 
Yaralının bir anda gelmeye başladığı hastane, mahşeri bir kalabalığa sahne oldu. Koridorlarda adım atılacak yer olmazken hiçbir kargaşalığın yaşanmaması ve vatandaşların sakin bir şekilde görevlilerin yönlendirmesine uyması kargaşalığın önüne geçti. Hastane yönetiminin verdiği bilgiye göre, hastaneye getirilen tüm yaralılar sessizce sıralarını bekledi. Kendini iyi hisseden yaralılar, “Ben yaralıyım, benim durumum daha acil bana bakın" diyen olmadığı gibi hatta doktorları durumu daha ağır olan hastalara yönlendirdiler. Ambulansla hastaneye sevk edilmesi düşünülen yaralılarda durumu daha acil olan hastalar için ambulans yerine kendi araçlarıyla gitmeyi tercih etti. Ayrıca bazı yaralılar hastanenin çok yoğun olmasından dolayı yarasını gizleyerek iki gün sonra hastaneye geldiği öğrenildi.
 
 
Hastane Başhekimi Opr. Dr. Uğur Yıldız “Darbe kalkışmasını haberini öğrenince tüm arkadaşları haberdar edip hastanede görevi başında olmalarını istedim. Vatandaşlara silahla ateş açıldığını ve çok sayıda yaralı olduğu haberi alınca tüm ekiplerimiz seferber oldu. Hastanede adım atılacak yer kalmamışken doktorların o kadar rahat çalışması görülmüş bir şey değildi. Hiçbir yaralıda, ne bir inleme ne de bir bağırma çağırma olmadı. Tüm yaralılar çok vakur durdu. Dışarıda bekleyen vatandaşlarda aynı şekilde çalışmamıza fırsat verip sırayla bizim çalışmalarımıza yardımcı oldu. Hatta müdahale ettiğimiz bazı yaralılar benim durumum iyi, ben idare ederim diğer yaralı arkadaşlara bakın dediğine şahit olduk” dedi.  
1288 defa okunmuştur.
Etiketler : -
Yorumlar..
Henüz Yorum Yapılmamış
 
Mehmet Akyol

CUMHURBAŞKANIMIZA ETRAFI İLE İLGİLİ TAVSİYEM
CEVDET SEZGİN

PKK BELASINDAN KURTULMANIN ÇARESİ VARDIR
Gürhan GÜRSES

GECENİN SÜTÜNÜ RUHUN AVLUSUNA SAĞMAK "DEF"
NURETTİN DOĞAN

AH ŞU PARTİCİLİK VE MEZHEPÇİLİK!
NEVİN BALTA

Orta Doğu’nun Türkçesi
REŞİT YILMAZ

Türkçe giderse ne Türkiye kalır, ne Türk kalır
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN; HARF DEVRİMİ İLE HER Ş
ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HER MAĞDURUN ÇAR
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, " DİK DURMAYA DEVAM ED
KADINLAR KARMA SERGİSİNE ÜÇ ESERLE KATILAN ME
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kan bağışçılarına z
KARS VE ARDAHANLILARIN BÜYÜK BULUŞMASI
KÖYÜN VE KÖYLÜNÜN KIYMETİNİ BİLDİLER VE NİHAY
1453 DERNEĞİ VE DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ
KADIN MUHTARLAR BAŞKENT’TE BÜYÜK SÜKSE YAPTI
Çınkırı / Kalfatlılar Büyükelçiyi ağırladı
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, " DİK DURMAYA DEVAM ED
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN; HARF DEVRİMİ İLE HER Ş
ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HER MAĞDURUN ÇAR
ANKARA
Yazılım : Networkbil.net
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim
 
Tüm hakları saklıdır 2012 ® www.turkiye anadoluhaberleri.com