Ana Sayfa Hakkımızda Foto Galeri Video Galeri Z.Defteri İletişim
ABD’de protesto gösterileri: 5 polis memuru öldürüldü
ABD'nin Dallas şehrinde siyahi Amerikalılar Philando Castile ve Alton Sterling'in polis tarafından öldürülmesinin protesto edildiği gösteride polislerin üzerine ateş açıldı.
08-07-2016 10:14
 5 polis memurunun hayatını kaybettiği olayla ilgili iki kişi yakalanırken, bir şüpheli müzakereci polislerle görüşmeyi sürdürüyor. Söz konusu şüpheli, Dallas'ın merkezine bombalar yerleştirildiğini söyledi. Kentte tüm otobüs ve tren seferleri durduruldu.
 
 
ABD’de protesto gösterileri: 5 polis memuru öldürüldü
Dallas Polis Departmanı, keskin nişancı ateşiyle vurulan 11 polis memurundan 5’inin öldüğünü açıkladı. Yaralılar arasında bir de sivil bulunuyor.
Şüphelilerden birinin özel tim ekipleriyle çıkan çatışma sonrası yakalandığı, diğerinin ise polise teslim olduğu açıklandı.
Polis, gözaltında bulunan şüpheli sayısını 3 olarak verdi.
360F31E000000578-3680097-image-a-119_1467945955599
Dallas Polis Şefi David Brown, şehir merkezindeki otoparkta polis ile bir şüpheli arasında müzakerelerin sürdüğünü duyurdu. Polisin 45 dakika boyunca şüpheliyle çatıştığı da gelen bilgiler arasında…
Brown, şüphelinin müzakereci polislere “sonun geldiğini” söyleyerek, otoparktaki ve şehir merkezindeki bombaları patlatmakla tehdit ettiğini aktardı.
 
GÖRGÜ TANIKLARI ANLATTI
 
Görgü tanıkları, göstericilerin barışçıl bir şekilde yürüdüğü esnada silah seslerinin duyulduğu ve akabinde büyük bir panik yaşandığını anlattı.
CNN’den Don Lemon’a konuşan Michael Jackson adlı bir kişi, “(Gösterinin) ortasında silah atılmaya başladı. Hemen karşı yöne doğru koşmaya başladım” dedi.
Dallas polisi, kalabalığın arasında tüfekle gezen şüphelilerden birinin fotoğrafını yayınladı.
Dallas polisi, kalabalığın arasında tüfekle gezen şüphelilerden birinin fotoğrafını yayınladı. Ancak gösteriyi organize eden Cory Hughes’un kardeşi olduğu anlaşılan Mark Hughes, daha sonra serbest bırakıldı.
Polis Şefi Brown, 11 polis memurunun pusu tarzı keskin nişancılar tarafından vurulduğunu; 3 polisin öldüğünü, 4’üncü polisin ise daha sonra hayatını kaybettiğini aktardı.
Brown, “Bu şüphelilerin polisleri üçgene almak için daha önce konumlandığını ve yapabildikleri kadar polisi öldürmeyi ve yaralamayı tasarladıklarını düşünüyoruz” şeklinde konuştu.
360F31DC00000578-3680097-image-a-128_1467946063372
Gösteriyi organize edenlerden Rahip Jeff Hood, silah sesleri duyulurken, insanların saklanmak için kaçıştığını belirtti.
Dallas Morning News’e konuşan Hood, “İnsanları sokaklardan uzaklaştırmaya çalışarak kurşunlardan kaçtım. Vurulup vurulmadığını kontrol ettim” dedi.
G. J. McCarthy adlı bir başka tanık ise, seslerin başta havaifişeklerden kaynaklandığını sandığını fakat sonra seslerin arttığını ve göstericilerin silah ateşi olduğunu fark ettiğini söyledi.
“Seslerin bir süre devam ettiğini” anlatan McCarthy, kalabalıkların bir otoparka girdiğini ve yakınlarda bir keskin nişancı olduğu bilgisinin yayılması üzerine dağıldığını aktardı.
Dallas’ta tüm otobüs ve tren seferleri durdurulurken, ABD Federal Havacılık Kurulu, kent üzerindeki uçuşlara sınırlama getirdi.
içeri2
 
OBAMA’DAN ÇAĞRI: HERKES KAYGILANMALI
 
ABD’nin Louisiana eyaletine bağlı Baton Rouge’da Salı günü Alton Sterling adlı bir siyahi polis tarafından vurularak öldürülmüştü.
Sterling’in ölümünden bir gün sonra Minnesota eyaletine bağlı St. Paul’de yine başka bir siyahi Philando Castile trafik ışıklarında arabanın içindeyken polisin dışarıdan ateş etmesi sonucu öldü.
ABD Başkanı Barack Obama, iki siyahın polis tarafından öldürülmesiyle ilgili ‘tüm Amerikalıların kaygılanması gerektiğini’ söyledi.
1148 defa okunmuştur.
Etiketler : -
Yorumlar..
Henüz Yorum Yapılmamış
 
Mehmet Akyol

CUMHURBAŞKANIMIZA ETRAFI İLE İLGİLİ TAVSİYEM
CEVDET SEZGİN

PKK BELASINDAN KURTULMANIN ÇARESİ VARDIR
Gürhan GÜRSES

GECENİN SÜTÜNÜ RUHUN AVLUSUNA SAĞMAK "DEF"
NURETTİN DOĞAN

AH ŞU PARTİCİLİK VE MEZHEPÇİLİK!
NEVİN BALTA

Orta Doğu’nun Türkçesi
REŞİT YILMAZ

Türkçe giderse ne Türkiye kalır, ne Türk kalır
CHP GRUP BAŞKAN VEKİLİNDEN AK PARTİLİ BAŞÖRTÜ
ÜRETİM VE VERİMLİLİĞİ ARTIRMA VE ŞEHİRDEN KÖY
KÖYÜNE DÖNMEK VE KENDİNE YENİ BİR HAYAT KURMA
Ankara Kulübü, Kırgızistan'da Dans ve Müzik Y
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN; HARF DEVRİMİ İLE HER Ş
ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HER MAĞDURUN ÇAR
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, " DİK DURMAYA DEVAM ED
KADINLAR KARMA SERGİSİNE ÜÇ ESERLE KATILAN ME
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kan bağışçılarına z
KARS VE ARDAHANLILARIN BÜYÜK BULUŞMASI
ÜRETİM VE VERİMLİLİĞİ ARTIRMA VE ŞEHİRDEN KÖY
Ankara Kulübü, Kırgızistan'da Dans ve Müzik Y
KÖYÜNE DÖNMEK VE KENDİNE YENİ BİR HAYAT KURMA
CHP GRUP BAŞKAN VEKİLİNDEN AK PARTİLİ BAŞÖRTÜ
ANKARA
Yazılım : Networkbil.net
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim
 
Tüm hakları saklıdır 2012 ® www.turkiye anadoluhaberleri.com