Ana Sayfa Hakkımızda Foto Galeri Video Galeri Z.Defteri İletişim
BAŞKON’UN ÖRNEK ÇALIŞMASI SİYASİ PARTİLERİN YETKİLİLERİ İLE PAYLAŞILDI
TBMM’de yapmak istediler ama olmadı. Yapamadılar, anlaşamadılar...
07-04-2016 19:01
       Memleket ve millet yararına olan her açığı kapatmak veya katkı sağlamak gibi bir misyon üstlenen Başkent Ankara ve Anadolu Konfederasyonu (BAŞKON ) Anayasa Değişikliği ile ilgili olarak bir komisyon kurdu ve çalışmalarını ikmal ederek Anayasa Değişikliği çalışmalarını gerekli yerlere teslim etti. 
   Cumhurbaşkanlığı danışmanlarının BAŞKON’a gelerek Anayasa Değişikliği ile ilgili birlikte çalışma yapmak veya BAŞKON tarafından bir hazırlık yapılması teklifinden sonra BAŞKON bu manada bir komisyon kurarak Anayasa Değişikliği ile ilgili çalışmalarını ikmal etti. Daha sonra halkın görüş ve düşüncelerini almak üzere bir toplantı yapan BAŞKON’lular bu toplantıdan alınan değerlendirmeleri de göz önünde bulundurarak çalışmalarına son noktayı koydular. 
    Daha sonra bir rapor hazırlayarak TBMM’deki siyasi partilerin Grup Başkan Vekillerine hazırlık çalışmalarını takdim ettiler. 
  BAŞKON’ dan bir heyet TBMM’ne giderek,  AK Parti’den Grup Başkan Vekili Naci Bostan, CHP’den Grup Başkan vekili Levent Gök ve MHP’den Grup Başkan Vekili Oktay Vural’a takdim ettiler. 
KONU İLE İLGİLİ OLARAK BAŞKON GENEL BAŞKAN VEKİLİ Av.Nazım ORHAN tarafından aşağıdaki haber metni hazırlanıp sosyal medyada paylaşıldı.
BAŞKON Anayasa değişikliği çalışma komisyonunca hazırlanan ve dosya haline getirilen çalışma raporu ve değişiklik teklifleri, BAŞKON'un 6 kişilk ekibiyle CHP grup başkan vekili sayın Levent Gök'e takdim edildi. de arzedilerek Başkon Anayasa değişikliği çalışma komisyonunun görevi sona ermiştir.
Kabulde CHP grup başkan vekili ve Ankara milletvekili sayın Levent Gök'e, BAŞKON hakkında bilgi verilirken sayın Gök "ben BAŞKON'u tanıyorum ve yakından büyük bir zevkle takip ediyorum, bütün çalışmalarınızdan da bundan sonra haberdar olmak isterim, elimden ne destek gelirse de yapmaya hazırım" diyerek bizleri gururlandırmıştır.
          Görüşmede BAŞKON başkan vekili Av. Nazım Orhan, "büyük ve güçlü bir sivil toplum örgütü olmak yolunda her geçen gün büyük merhaleler kateden BAŞKON'un şu an yaptığı bu hizmet ile temsil ettiği dokuz federasyon ve altmışaltı derneğiyle birlikte halkın da artık siyaset kurumunun her türlü siyasi çalışmalarında ses ve söz sahibi olacağının ve bütün siyasi partilerin bu ses ve sözlere dikkatle kulak vermesinin ve önemsemesi gerektiğinin" altını çizdikten sonra "siyasi partilerinde bu Anayasa değişikliği sürecinde kendi önerilerini hazırlayarak önce kamuoyuna sunmaları ve kamuoyunda yeterince tartışıldıktan sonra elde edecekleri verilerle kanun teklifi haline getirip ondan sonra meclise sunmaları gerektiğini" vurguladı.
Sayın Levent Gök de, CHP olarak kendilerinin de bir Anayasa Değişikliği paketi hazırladıklarını ve bunu kamuoyunun görüşüne yakında açıklayacaklarını belirtti. 
Görüşmede Başkon Anayasa değişikliği çalışma komisyonu üyesi sayın Av. Sevilay Aslan Dirliktutan da sayın Gök'e "Anayasa değişikliğinin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğine" dair görüşlerini sorması üzerine verdiği cevapta sayın Gök, "bu değişikliğin gerçekleşmesinin pek ihtimal dahilinde olmadığını zira siyasi partilerin bu konuda uzlaşabilecekleri ortak bir zemin oluşturamadıklarını" söyledi. 
Görüşemeden sonra TBMM genel kurul salonu ziyaret edilerek hatıra fotoğrafı çekilmiştir.
1102 defa okunmuştur.
Etiketler : -
Yorumlar..
Henüz Yorum Yapılmamış
 
Mehmet Akyol

CUMHURBAŞKANIMIZA ETRAFI İLE İLGİLİ TAVSİYEM
CEVDET SEZGİN

PKK BELASINDAN KURTULMANIN ÇARESİ VARDIR
Gürhan GÜRSES

GECENİN SÜTÜNÜ RUHUN AVLUSUNA SAĞMAK "DEF"
NURETTİN DOĞAN

AH ŞU PARTİCİLİK VE MEZHEPÇİLİK!
NEVİN BALTA

Orta Doğu’nun Türkçesi
REŞİT YILMAZ

Türkçe giderse ne Türkiye kalır, ne Türk kalır
CHP GRUP BAŞKAN VEKİLİNDEN AK PARTİLİ BAŞÖRTÜ
ÜRETİM VE VERİMLİLİĞİ ARTIRMA VE ŞEHİRDEN KÖY
KÖYÜNE DÖNMEK VE KENDİNE YENİ BİR HAYAT KURMA
Ankara Kulübü, Kırgızistan'da Dans ve Müzik Y
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN; HARF DEVRİMİ İLE HER Ş
ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HER MAĞDURUN ÇAR
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, " DİK DURMAYA DEVAM ED
KADINLAR KARMA SERGİSİNE ÜÇ ESERLE KATILAN ME
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kan bağışçılarına z
KARS VE ARDAHANLILARIN BÜYÜK BULUŞMASI
ÜRETİM VE VERİMLİLİĞİ ARTIRMA VE ŞEHİRDEN KÖY
Ankara Kulübü, Kırgızistan'da Dans ve Müzik Y
KÖYÜNE DÖNMEK VE KENDİNE YENİ BİR HAYAT KURMA
CHP GRUP BAŞKAN VEKİLİNDEN AK PARTİLİ BAŞÖRTÜ
ANKARA
Yazılım : Networkbil.net
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim
 
Tüm hakları saklıdır 2012 ® www.turkiye anadoluhaberleri.com