Ana Sayfa Hakkımızda Foto Galeri Video Galeri Z.Defteri İletişim
ERDOĞAN ABD KONUŞMASINDA YİNE SUÇLAMALARDA BULUNDU
Erdoğan’dan ABD’de kritik açıklamalar...ABD'de ziyarette bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Brooking Enstitüsü'nde konuşma yaptı.
31-03-2016 23:18
     Zeynep GÜRCANLI- AJANSLAR
 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dört günlük Washington ziyaretinde kamuoyu önüne çıkıp soruları yanıtlayacağı Brookings Enstitüsü konuşması “olaylı” geçti. Daha önce Ekvador ziyaretinde, protestocu kadınlara saldıran Erdoğan’ın korumaları, Washington’da da Türk ve Amerikalı gazetecileri tekmeledi, kadın gazeteciye hakaret etti. Amerikalı polisler, gazetecileri ve protestocuları Erdoğan’ın korumalarından korumakiçin adeta “etten duvar” ördü. Küfreden Türk korumalara, Amerikalı polislerin zaman zaman “act like an adult-yetişkin gibi davranın” dediği duyuldu.Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyarbakır’daki terör saldırısıyla ilgili konuştu ve terörü sert bir şekilde lanetledi. Erdoğan ayrıca, Belçika’ya da sert bir eleştiride bulundu ve Özdemir Sabancı’nın katil zanlısı Fehriye Erdal’ın Türkiye’ye iade edilmemesini yorumladı. 
 
 
 
ERDOĞAN, İSRAİL HARİÇ HERKESE ÇATTI
 
Erdoğan ise konuşmasında ABD’den yunanistan’a, Esad’dan ABD’ye, Avrupa’dan Rusya’ya kadar her kesime çattı. Tek bir ülke hariç; Erdoğan, sadece İsrail’den son derece dikkatli ifadelerle bahsetti, uzun uzun Türkiye-İsrail ilişkilerinin “ne kadar iyiye gittiğini” anlattı. Erdoğan’ın konuşmasının satır başları şöyle;
 
TÜRKİYE, HAK VE ÖZGÜRLÜKLERDE “EN İLERİ”YMİŞ
 
Türkiye’nin birden çok terör örgütüyle mücadele ettiğini anlatan Erdoğan, “Türkiye, şu anda en eli kanlı örgütlerin ortak hedefidir. Buna rağmen, demokrasiden, özgürlüklerden, hukuk devletinden taviz vermeden mücadelemizi yürütüyoruz. Terörle mücadele ederken, hak ve özgürlükler bakımından Türkiye’den daha ileri bir ülke yoktur” dedi.
 
“YPG TERÖR ÖRGÜTÜ”
 
Konuşmasında pekçok kez YPG-PYD’nin PKK’nın uzantısı olduğunu tekrarlayan Erdoğan, YPG’nin IŞİD’le mücadele etmesinin bunu değiştirmeyeceğini söyledi. Erdoğan, “El Nusra bir terör örgütü değil mi? IŞİD’e karşı savaşıyor. O zaman Nusra da iyi bir örgüt.Böyle mi bakacağız olaylara” dedi.
 
ÖNCE “PKK-PYD IŞİD’LE SAVAŞIYOR” DEDİ, ARDINDAN DA “IŞİD, PKK-PYD’NİN DESTEĞİYLE TÜRKİYE’DE SALDIRI DÜZENLİYOR” DİYE KONUŞTU
 
Erdoğan konuşmasının başında, PYD’nin IŞİD’e karşı savaşsa bile “terör örgütü sayılması gerektiğini” uzun uzun anlattı. Ancak konuşmasının ilerleyen bölümlerinde , “IŞİD’e karşı savaşıyor” dediği PYD-YPG ve PKK’nın, IŞİD’le işbirliği içinde Türkiye’ye bombalı saldırılar düzenlediklerini iddia etti.
 
“TUTUKLU GAZETECİ DEĞİL, CEZASI KESİNLEŞMİŞ MAHKUM ONLAR”
 
Erdoğan’ın bir başka dikkat çekici çıkışı ise, kendisine Türkiye’deki tutuklu gazeteciler sorulduğunda geldi. Erdoğan şöyle konuştu; “tutuklu gazeteci olduğu iddia edilen 52 isim, başta terör suçları olmak üzere birçok suçtan temyiz aşamları da tamamlanmak suretiyle cezası kesinleşen isimlerdir. Bunlar mahkumdur. 4 isim ise cezası yerel mahkemeler tarafından verilen, temyiz süreci devam edilen isimledir. Tutuklu gazeteci olduğu iddia edilen sadece 7 isim vardır. Sadece 2’sinin sarı basın kartı vardır. Bunlar da bizi aldatmasın. 7 isimden 4’ü PKK terör örgütüne üye olmak, 3’ü ise FETÖ terör örgütüne üye olmaktan yargılanmaya devam ediyor.”
 
BROOKİNGS KAPISINDAKİ GÖSTERİCİLERE DE ÇATTI “SEÇİLMİŞ CUMHURBAŞKANINI PROTESTO ETMEK İLLEGALDİR” MESAJI VERDİ
 
Erdoğan, konuşma yaptığı enstitünün kapısında kendisini protesto edenlere de çattı: “İçeri girerken bağıran çağıranları gördüm. Bu işi bildikleri için bağırıp çağırmıyorlar. Türkiye ilk defa yapılmış bir cumhurbaşkanlığı seçiminde, yüzde 52 ile Cumhurbaşkanı seçilmiş olan Erdoğan’a karşı burada illegal bir görüntü sergiliyorlar.”
 
“ELEŞTİRİLMEK KONUSUNDA SIKINTISI YOK”MUŞ
 
Erdoğan, “sizi eleştiren gazetecilerle sorun yaşıyor musunuz?” sorusuna ise, “Eleştiri noktasında hiçbir sıkıntımız yok ama hakaret noktasında sıkıntımız var. Eleştirene teşekkür ederim ama hakaret edene de hemen avukatlarım mutlaka yargıya giderler” yanıtını verdi.
 
“GÜÇLÜ BİR İŞ ADAMIMIZI ÖLDÜREN TERÖRİST, BRÜKSEL’DE ELİNİ KOLUNU SALLAYA SALLAYA DOLAŞIYOR”
 
Erdoğan, “Güçlü bir iş adamımızı öldüren bir terörist, şu anda Brüksel’de elini kolunu sallaya sallaya dolaşıyor. On yıl oldu, biz kendisini istedik ve bu isim hala bize teslim edilmedi, teslim edilmiyor. Bunu, kendileriyle bir araya geldiğimizde söylediğimizde aldığımız cevap şu; ‘Biz, özgürlüklerden yanayız’. Bu nasıl özgürlük? Teröriste özgürlük olur mu? O, öldürülen insanın hakkını kim alacak, kim savunacak? Nasıl bir özgürlük bu? Bunu, düşünce özgürlüğü olarak bize tanımlıyorlar. Çalıştığınız bir kurumda, size iş vereni öldürüyorsunuz. Bu anlayışın hep birlikte karşısında durmamız şart. İlkeli, samimi bir duruş istiyoruz o kadar ” diye konuştu.
 
1458 defa okunmuştur.
Etiketler : -
Yorumlar..
Henüz Yorum Yapılmamış
 
İSMAİL UÇAKÇI

Oğuz Türkmen Şehri Çorum İlinin adının menşei ve kısa tarihçesi
Prf. Dr.Turan Uslu

KIYI KUMULLARA SALDIRI
CEVDET SEZGİN

BİR YOL HİKAYESİ 2.
Gürhan GÜRSES

NAKKAŞIM RABBİMDİR
İSTENİŞ HAKAN TÜPLEK

BİZİM PATAGONYA
HÜSNÜ EKİZCELİ

PANDEMİ DÖNEMİNDE SOSYAL DEVLETİ ARAYANLAR
HASAN KAYA

KÖYSEL DÖNÜŞÜM / TERSİNE GÖÇ
HATİCE KÜBRA BİLİŞ ( Yazar )

ATAM İZİNDEYİZ!
KAMİLE ÖZDEMİR

Yaşama kaynağımız olan suyun ve toprağın kıymetini bilelim.
DERYA FİLİZ KORKMAZ

KORANA GÜNLERİNDE MARKALAR NASIL İLETİŞİM KURMALI?
ABDULLAH ŞENOL

ENERJİ VE TÜRKİYE
AYSEL RAİFE AKKANAT

BİZ SENİN YAŞINDAYKEN
YKS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?
İSTANBUL’UN ORTASINDA UTANDIRAN GÖRÜNTÜLER
BAKAN SOYLU CEZASI İPTAL
KUŞADASININ O ESKİ HALİNDEN ESER YOK
TÜTÜN YASASI ÇİFTÇİYİ VURACAK
SEKTÖRLER HAVLU ATTI İSTİHDAM ÇAKILDI
SÜPER BULAŞTIRICILAR VAR EKSTRA ÖNLEM ALINMAL
MECLİS’E YÜRÜYEN BARO BAŞKANLARINA POLİS ENGE
MECLİS’E YÜRÜYEN BARO BAŞKANLARINA POLİS ENGE
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN AÇIKLAMA
TEM’DE YOLCU OTOBÜSÜ DEVRİLDİ! ÇOK SAYIDA YAR
SOFİANE FEGHOULİ TEKME ATTI, CÜNEYT ÇAKIR KIR
ANKARA’DA EZAN OKUMAK VE BİLGİSİZCE BU GÖREVİ
RAKİBİNİN GÖĞÜSÜNE TEKME ATAN FEGHOULİ’NİN C
TFF’DEN 2020-2021 SEZONUNUN BAŞLAMA TARİHİ VE
‘BABACAN TAVIR’ KARARI TEPKİ TOPLAMIŞTI! YARG
METEOROLOJİ’DEN BİRÇOK İLE GÖK GÜRÜLTÜLÜ SAĞA
BABACAN: ÖZGÜRLÜKÇÜ, KATILIMCI VE ÇOĞULCU BİR
FABRİKA SAHİBİ KONUŞTU, BELEDİYE ‘KÜLLİYEN YA
METEOROLOJİ’DEN YAĞIŞ VE MARMARA İÇİN KUVVETL
ANKARA
Yazılım : Networkbil.net
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim
 
Tüm hakları saklıdır 2012 ® www.turkiye anadoluhaberleri.com