Ana Sayfa Hakkımızda Foto Galeri Video Galeri Z.Defteri İletişim
PKK'YA ÇADIR KURMUŞLARDI; BRÜKSELDE PATLAMA ONLARCA ÖLÜ VE YARALI VAR
Belçika'nın başkenti Brüksel Zaventem Havalimanı'nda sabah 08:00'de meydana gelen 2 patlamanın ardından Maelbeek metro istasyonunda 3. bir patlama yaşandı.
22-03-2016 12:18
Belçika’nın başkenti Brüksel’de ardı ardına patlamalar!

Belçika bugün kanlı bir güne uyandı! Belçika’nın başkenti Brüksel’in uluslararası Zaventem Havalimanı’nda ardı ardına iki patlama meydana geldi. Yerel saatle 08:00′de meydana gelen patlamalardan önce silah sesleri duyulduğu belirtildi. Belçika devlet televizyonu VRT’nin aktardığına göre, patlamalardan birinin intihar saldırısı olduğu aktarıldı. Olayın şoku devam ederken bu kez de AB kurumlarına yakın Maelbeek metro istasyonunda üçüncü bir patlama meydana geldi. İlk belirlemelere göre her üç patlamada da toplamda 23 kişi öldü, 50′den fazla kişi yaralandı. Kentteki tüm otobüs, tramvay ve metro seferleri durduruldu. Halka, “Sokağa çıkmayın” çağrısı yapıldı.

 

Patlamanın, Amerikan Havayolları kontuarının yanında apron ve terminal binasında meydana geldiği belirtildi. Saldırının ardından dumanların yükselmeye başladığı havalimanı, hızlı bir şekilde tahliye edildi. İlk belirlemelere göre Zaventem Havalimanı’ndaki saldırılarda en az 13 kişi öldü, 35 kişi de yaralandı. Olayın ardından, havalimanında başka bomba ve patlayıcılar bulunduğu iddia edildi.

‘İNTİHAR SALDIRISI’

Belçika devlet televizyonu VRT, havalimanındaki saldırılardan birinin intihar saldırısı olduğunu aktardı. Yetkililer, halkı sokağa çıkmamaları ve yerinden ayrılmamaları konusunda uyardı. Bununla birlikte kentteki tüm otobüs, tramvay ve metro seferleri durduruldu.

(Fotoğraf twitter’dan alınmıştır) Olayda çok sayıda kişinin yaralandığı bildiriliyor.

A ve B terminallerinin camlarının tamamen parçalandığı, 10 kişinin çoğunun da cam kırıkları yüzünden yaralandığı aktarıldı.

Havalimanının şehrin 10 kilometre dışında olduğu biliniyor.

Brüksel Havalimanı kent merkezine 10 kilometre uzaklıkta bulunuyor.

Havalimanında tüm uçuşların iptal olduğu belirtiliyor. Brüksel Havalimanı’ndaki patlamadan ötürü birçok havayolu şirketi uçaklarını başka havalimanlarına yönlendirmek zorunda kaldı.
Bazı uçaklar ise Brüksel’in üzerinde dolanarak inecek uygun bir havalimanı bekliyor.

PATLAMA ANI BÖYLE GÖRÜNTÜLENDİ

 

THY UÇAĞI BRÜKSEL’E İNEMEDİ

Brüksel seferini yapan THY’nin TK 1937 sefer sayılı uçağı Liege Havalimanı’na yönlendirildi. Uçak saat 08.24′de İstanbul’dan kalkmıştı.

AB KURUMLARINA YAKIN METRO İSTASYONUNDA 3. PATLAMA

Öte yandan, Belçika’nın başkenti Brüksel’de, havalimanındaki çifte patlamanın ardından AB kurumlarına yakın Maelbeek metro istasyonunda bir patlama daha gerçekleşti. AB kurumlarına yaklaşık 100 metre uzaklıktaki metro istasyonunda gerçekleşen patlamada ilk belirlemelere göre 10 kişi öldü, 15 kişi de yaralandı.

“BELÇİKA’DA YAYIN YASAĞI” İDDİALARI YALAN

 

Türkiye’de bazı medya kuruluşları Belçika’daki, patlamaların ardından “yayın yasağı” getirildiği bilgisini aktardı. İddia, sosyal medya kullanıcıları tarafından da tartışıldı. Ancak yaşanan olayların ardından, Türkiye’de olduğu gibi Belçika’da herhangi bir yayın yasağı uygulamaya konmadı.

Belçika’nın başkenti Brüksel, aynı zamanda NATO’nun ve Avrupa Birliği’nin merkezi olması nedeniyle diplomatik ve siyasi anlamda büyük öneme sahip…

Belçika polisi, geçtiğimiz hafta onlarca kişinin öldüğü Paris saldırıları zanlılarından Salah Abdeslam’ı yakalamayı başarmıştı. Abdeslam’ın yakalanması, canlı ele geçirilen ilk intihar bombacısı olması bakımından tüm dünyada büyük yankı uyandırdı.

 

 

2066 defa okunmuştur.
Etiketler : -
Yorumlar..
Henüz Yorum Yapılmamış
 
MEHMET AKYOL

LİBYA’YA ASKER GÖNDERİLMESİNİ DESTEKLİYORUM
CEVDET SEZGİN

PKK BELASINDAN KURTULMANIN ÇARESİ VARDIR
Gürhan GÜRSES

GECENİN SÜTÜNÜ RUHUN AVLUSUNA SAĞMAK "DEF"
NURETTİN DOĞAN

AH ŞU PARTİCİLİK VE MEZHEPÇİLİK!
NEVİN BALTA

Orta Doğu’nun Türkçesi
REŞİT YILMAZ

Türkçe giderse ne Türkiye kalır, ne Türk kalır
ADALET ESKİ BAKANI OLTAN SUNGURLU: TÜRKİYE’DE
KORKMAZCAN: AMERAKA GİZLİ ÖRGÜTLERİN YÖNETTİ
BAYINDIRLIK ESKİ BAKANLARINDAN CENGİZ ALT
RAHMETLİ ÖZAL'IN DANIŞMANINDAN MESAJ VAR!...
ESKİ CEZAEVİ KÜLTÜR MERKEZİNDE DÜZENLENEN MUH
MHP ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ GRUP B
BİR TOPLANTI DAHA İCRA EDİLDİ VE MUHTEŞEM ORG
DEPREM BÖLGELERİNE YARDIM YAĞIYOR
DEVLET YÖNETİMİNDE İDARECİNİN ROLÜ TARTIŞMAYA
SOHBET ÖZLEMİMİZİ DEREBAĞ KÖYLÜLERİ İLE GİDER
ANKARA
Yazılım : Networkbil.net
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim
 
Tüm hakları saklıdır 2012 ® www.turkiye anadoluhaberleri.com