Ana Sayfa Hakkımızda Foto Galeri Video Galeri Z.Defteri İletişim
ALAGÖZ Mobilya'nın sponsorluğunda
Hayat İçin Su Derneği (HAYSU) ile Uluslararası Girişimciler İş Adamları ve Sanayiciler Derneği (UGİSAD) tarafından "Su ve Çevre Ödülleri" verildi.
24-02-2016 21:56
ALAGÖZ Mobilya'nın sponsorluğunu yaptığı "Su ve Çevre Ödülleri sahiplerini buldu;

24-02-2016
Hayat İçin Su Derneği (HAYSU) ile Uluslararası Girişimciler İş Adamları ve Sanayiciler Derneği (UGİSAD) tarafından "Su ve Çevre Ödülleri" verildi.

 
 
Hayat İçin Su Derneği (HAYSU) ile Uluslararası Girişimciler İş Adamları ve Sanayiciler Derneği (UGİSAD) tarafından "Su ve Çevre Ödülleri" verildi.
 
Ankara'da bir otelde düzenlenen törende, yerel yönetimlerin su ile çevre alanlarındaki yatırımları ve büyükşehir, il, ilçe belediyeleri ile su idarelerinin ayrı ayrı kategorilerde değerlendirildiği "Su ve Çevre Ödülleri" sahiplerini buldu.
 
HAYSU Yönetim Kurulu Başkanı Melih Furkan Yapalak, yaptığı konuşmada, suyun verimli kullanılması, kaynakların korunması, yönetilmesi ve bu konuda stratejiler geliştirilmesinin ülke için vazgeçilmez olduğunu söyledi.
 
Sınırlı kaynakları verimli kullanmak ve bunlardan tüm canlıların faydalanabilmesini sağlamak noktasında kendilerine önemli görevler düştüğüne işaret eden Yapalak, HAYSU'nun tabiatın korunması ve farkındalığın güçlendirilmesi, yaşam kalitesinin artırılması, her türlü öğrenme, gelişme sürecinin desteklenmesi için eğitimler, etkinlikler düzenlediğini, görsel, işitsel ve yazılı yayınlar hazırladığını belirtti.
 
     Türkiye'nin su zengini olmadığına dikkati çeken Yapalak, "Suyun verimli kullanılması, yönetilmesi ve bilincin sağlanması için kuraklığı, kötü senaryoları beklemeyeceğiz. Bu ödüllerle, yerel yönetimlerin suyu verimli kullanması, sağlıklı dağıtımı ve su farkındalığının kazandırılması noktasında çalışmaları izlemeyi, teşvik etmeyi hedefliyoruz. Bu çalışmaların geliştirilmesine, uygulanmasına, sürdürülmesine ve su kültürünün oluşturulmasına destek oluyoruz" diye konuştu.
 
    UGİSAD Başkanı Demirhan Daştan ise Orman ve Su İşleri ile Çevre ve Şehircilik bakanlıkları, ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile belediyeler ve sular idarelerinin yaptığı yatırımları, üniversitelerin Ar-Ge çalışmalarını daha ileriye taşımayı hedeflediklerini kaydetti.
 
Önemli yaşam kaynaklarının temiz ve verimli kullanılması, bilimsel araştırmalar ile teknolojiden faydalanılarak yenilenebilir ve sürdürülebilir çalışmalar gerçekleştirilmesiyle gelecek nesillere daha kaliteli ve yaşanılabilir ülke bırakılabileceğini vurgulayan Daştan, "Yeni Türkiye'de suya, çevreye, doğaya, tabiatın korunmasına yönelik yapılan yatırımlarla beraber ekonomik, sosyal, sağlık ve bilim alanlarında birçok gelişmeler yaşanıyor. Sosyal donatı alanları yeterli olan sürdürülebilir şehirler oluşturmak, gelecek nesillere karşı en büyük sorumluluğumuzdur" ifadelerini kullandı.
 
 
HAYSU tanıtım filmi gösteriminin ardından, ödül alan kurum ve kuruluşlar açıklandı.
 
Törende, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı "Çevre Verimliliği Yönetimi", Orman ve Su İşleri Bakanlığı ise "Su Kaynakları Yönetimi" ödülüne layık görüldü.
    "En Çok Altyapı Yapan Büyükşehir Belediyesi" ödülü Manisa Büyükşehir Belediyesinin oldu.
 
     "En İyi Su Kaynakları Islahı" ödülü Eskişehir, "En İyi Atık Yönetimi" ödülü Gaziantep, "Çevreye En Çok Yatırım Yapan Belediye" ödülü Kocaeli, "En İyi Geri Dönüşüm Yönetimine Sahip Belediye" ödülü Ordu, "En İyi Çevre Kaynakları Yönetimi" ödülü İstanbul Büyükşehir belediyelerine verildi.
 
      "En Çok Arıtma Tesisi Yapan İdare" ödülüne Manisa, "En Hızlı Gelişen Sular İdaresi" ödülüne Malatya, "En İyi Su Yönetimine Sahip İdare" ödülüne Bursa, "En İyi Atık Yönetimine Sahip İdare" ödülüne İzmir, "En İyi Bilişim Altyapısına Sahip İdare" ödülüne de Ankara Büyükşehir belediyeleri su ve kanalizasyon idareleri layık görüldü.
 
Ödüle hak kazanan il belediyeleri Çankırı, Kırşehir ve Rize, ilçe belediyeleri ise Şanlıurfa Eyyübiye, Karabük Safranbolu ile Ankara Pursaklar oldu.
 
 
 

1495 defa okunmuştur.
Etiketler : -
Yorumlar..
Henüz Yorum Yapılmamış
 
MEHMET AKYOL

LİBYA’YA ASKER GÖNDERİLMESİNİ DESTEKLİYORUM
CEVDET SEZGİN

PKK BELASINDAN KURTULMANIN ÇARESİ VARDIR
Gürhan GÜRSES

GECENİN SÜTÜNÜ RUHUN AVLUSUNA SAĞMAK "DEF"
NURETTİN DOĞAN

AH ŞU PARTİCİLİK VE MEZHEPÇİLİK!
NEVİN BALTA

Orta Doğu’nun Türkçesi
REŞİT YILMAZ

Türkçe giderse ne Türkiye kalır, ne Türk kalır
ADALET ESKİ BAKANI OLTAN SUNGURLU: TÜRKİYE’DE
KORKMAZCAN: AMERAKA GİZLİ ÖRGÜTLERİN YÖNETTİ
BAYINDIRLIK ESKİ BAKANLARINDAN CENGİZ ALT
RAHMETLİ ÖZAL'IN DANIŞMANINDAN MESAJ VAR!...
ESKİ CEZAEVİ KÜLTÜR MERKEZİNDE DÜZENLENEN MUH
MHP ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ GRUP B
BİR TOPLANTI DAHA İCRA EDİLDİ VE MUHTEŞEM ORG
DEPREM BÖLGELERİNE YARDIM YAĞIYOR
DEVLET YÖNETİMİNDE İDARECİNİN ROLÜ TARTIŞMAYA
SOHBET ÖZLEMİMİZİ DEREBAĞ KÖYLÜLERİ İLE GİDER
ANKARA
Yazılım : Networkbil.net
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim
 
Tüm hakları saklıdır 2012 ® www.turkiye anadoluhaberleri.com