Ana Sayfa Hakkımızda Foto Galeri Video Galeri Z.Defteri İletişim
MİLLİ ATLETLER KAMP İÇİN KIZILCAHAMAM'I TERCİH ETTİLER
İngiltere'de yapılacak Dünya dağ Atletizm şampiyonasına katılacak üçü bayan yedi atletten oluşan milli takımımız Kızılcahamam'daki kampa çalışmalarından memnun kaldılar.
16-09-2015 09:57

      19 Eylül 2015 tarihinde İngiltere’de yapılacak olan Dünya Dağ Atletizm şampiyonasına katılacak milli atletler kamp için Kızılcahamam’ı tercih etti.
    Atletizm Federasyonu Koordinatörü Ahmet Altun’un başkanlığında Patalya Otelde başlayan kampa Bitlis Bölgesi Milli Takım antrenörü Fadıl Kara, Kayseri bölgesi antrenörü Muzaffer Koçyiğit ve  dört erkek, üç bayan atletin katıldığı kamp 15 gün sürdü.
   Atletizm Federasyonu Koordinatörü Ahmet Altun yaptığı açıklamada şunları söyledi:                          

      “ Kızılcahamam kampı çok yararlı oldu. Gerçekten müstesna bir ilçe. Havası, suyu, tabiat güzellikleri ve kamp için yararlı özellikleri ile müstesna bir tabiat varlığı. Tesisler harika. Spor camiası Kızılcahamam’ı daima dikkate almalı ve kamplarını mümkün olduğu kadar burada yapmalıdır. Biz genç bayan ve genç erkekler olmak üzere iki takımla Kızılcahamam’da kampa girdik. Hedefimiz dünya şampiyonu olmaktır. Geçen yıl Ferhat Bozkurt genç erkeklerde dünya üçüncüsü oldu, genç bayanlarda da Burcu Subatan dünya üçüncüsü oldu; takım olarak da  iki takımımız birden dünya birincisi oldu. Bu sene İngiltere’de yapılacak Dünya Dağ Koşuları şampiyonasında erkeklerde ilk üçü bayanlarda ise ilk iki dereceyi almayı hedefliyoruz. Takım olarak da inşallah dünya şampiyonu olmayı hedefliyoruz. Federasyon başkanımız Fatih Çinti milli takım hazırlık kamplarına önem veriyor. Türkiye olarak dünya dağ koşularında balkanlarda, Avrupa’da ve dünyada birinci sırada yer almaktayız.”

BİR DE TARTAN PİSTİ OLSA   

 
 Ahmet Altun daha sonra şunları söyledi:  “ Kızılcahamam kamp için gerçekten çok güzel ve müstesna bir yer. İlk kez burada kamp yapıyoruz, tesis ve antrenman için mükemmel yerler var. Ancak burada tek eksik tartan pisti yok eğer böyle bir pist yapılacak olursa bütün atletizm branşlarındaki kampların Kızılcahamam’da yapılma şartları oluşur. Sanırım ilgililer ve özellikle de sayın kaymakamımız bu konuda hassasiyet gösterirlerse yapılmayacak bir şey değil. Kızılcahamam gibi her bakımdan büyük özelliklere sahip olan bir yöreye ne yapılsa azdır. Ben bir çok ülke gördüm, birçok yerde kamp yaptık, doğrusunu söylemek gerekirse Kızılcahamam gibi harika bir yer görmedim. İnşaallah Kızılcahamam’da yaptığımız bu kamp bize hayırlı ve uğurlu gelir. Atletlerimizin büyük hedefleri var. Ben başırılı olacağımıza kesinlikle inanıyorum. Türk milletinin duası bize yetecektir. Allah’ın izni ile İngiltere’den birinciliklerve madalyalarla döneceğiz. ”

1498 defa okunmuştur.
Etiketler : -
Yorumlar..
Henüz Yorum Yapılmamış
 
Mehmet Akyol

CUMHURBAŞKANIMIZA ETRAFI İLE İLGİLİ TAVSİYEM
CEVDET SEZGİN

PKK BELASINDAN KURTULMANIN ÇARESİ VARDIR
Gürhan GÜRSES

GECENİN SÜTÜNÜ RUHUN AVLUSUNA SAĞMAK "DEF"
NURETTİN DOĞAN

AH ŞU PARTİCİLİK VE MEZHEPÇİLİK!
NEVİN BALTA

Orta Doğu’nun Türkçesi
REŞİT YILMAZ

Türkçe giderse ne Türkiye kalır, ne Türk kalır
MİLLİ EMLAK NE YAPAR, DEVLETE VE MİLLETE NASI
MİLLİ EMLAK YÖNETİCİLERİNİN MİLLETE KARŞI OLA
İMAMOĞLU KAZANIRSA DÜNYAYA DEMOKRASİ MESAJI V
AK Partililerin taban teşkilatları toplantısı
Selçuk Solmaz: Arılar yok olursa, dünya üzeri
EY SİYASETÇİLER, BİLMİŞ OLUN Kİ BARIŞ VE HUZU
BAŞKON'DAN OLAĞANÜSTÜ KONGREYE DAVET
EL ELE VERİP MEHMET ÖZHASEKİ'YE KAYBETTİRDİLE
AKYOL'A TÜRK KÜLTÜRÜNE VERDİĞİ HİZMETLER, OKU
MANSUR YAVAŞ: NE HARAM YERİM, NE DE HARAM YED
MİLLİ EMLAK NE YAPAR, DEVLETE VE MİLLETE NASI
ANKARA
Yazılım : Networkbil.net
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim
 
Tüm hakları saklıdır 2012 ® Başkent Ankara ve Anadolu Konfederasyonu ( BAŞKON )