Ana Sayfa Hakkımızda Foto Galeri Video Galeri Z.Defteri İletişim
BAŞKON ' da durmak yok, çalışmalar hızla devam ediyor
Ankara'nın ve Anadolu'nun en popüler Konfederasyonu olan Başkent Ankara ve Anadolu Konfederasyonu'un yöneticileri yeni yerinde cumartesi günü toplanıyor.
02-09-2015 12:55
      BAŞKON'da tatil yok; geçen hafta genişletilmiş icra kurulu toplantısını ASO salonunda yapan BAŞKON'lular 4 Eylül cumartesi günü de Küçük Esat Reşit Galip Caddesi No  62 / 6 daki yeni yerlerinde saat 14.oo'de bir araya gelecekler.
     Cumartesi günü yapılacak toplantıda daha ziyade, 13 Eylül Pazar günü Kazan'da yapılacak toplantı ile ilgili durum değerlendirmesi yapacaklar. Konu ile ilgili olarak haber merkezimize bir açıklama yapan Genel Merkez Baş Danışmanı Emine Gümüş şunları söyledi: " Bizim için 13 Eylül toplantısı büyük ehemmiyet arz ediyor. ASO ' da yaptığımız toplantıda görev taksimatı yapıldı, ancak şimdiye kadar kim ne yaptı gözden geçireceğiz. Özellikle basın ve protokol konusunda hassasiyet göstermemiz lazım. Ankra'dan gelecek misafirlerimiz için otobüsler tahsis ettik. Otobüsler saat 10.oo da hareket edecek. Buluşma yari olarak Ulus'tan kalkacak otobüsler Eski Meclis'in önenden, Yenimahalle Belediyesi'nin önünden ve Etimesgut'tan kalkacak. Bu konuda Genel koordinatörümüz İsmet Taş yetkilidir ve her hangi bir durum karşısında telefonundan aranabilir. Tel: 0532 744 49 44 
 
     İştirak edecek tüm davetlilerimize toplantı arasında yemek ikram edilecektir.  Böylesine büyük önem ihtiva eden toplantımıza tüm arkadaşların katkı sağlaması, davetiyelerin yerli yerince dağıtılması, afişlerin asılması, herkesin mutlaka çevresinden saygın insanları toplantımıza davet etmeleri büyük önem taşımaktadır. Bizim için bu toplantı bir sınav olacaktır. Birlik-beraberliğin sembolü haline gelen BAŞKON yönetici arkadaşlarımın bu sınavdan yüzlerinin akı ile geçmeleri en büyük temennimizdir. Bu vesile ile tüm BAŞKON'lu arkadaşlarım ve davetimize katılacak tüm vatandaşlarımıza saygı ve selamlarımı snuyorum. "
 
 

30-08-2015
(Nurettin Doğan 'ın haberi-Fotoğraflar: Mehmet Baki ve Faysal Alp ) Başkent Ankara ve Anadolu Konfederasyonu çıktığı yolda, emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor. STK’ların hiçbir toplantı bile yapamadığı yaz aylarında; BAŞKON toplantı üzerine toplantı yapıyor.

     
 

          Başkent Ankara ve Anadolu Konfederasyonu çıktığı yolda, emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor. STK’ların hiçbir toplantı bile yapamadığı yaz aylarında; BAŞKON toplantı üzerine toplantı yapıyor. 

      “ Başkent Ankara’dan Doğan Güneş Anadolu’yu Aydınlatacaktır” sloganıyla yola çıkan, Başkent Ankara ve Anadolu’nun Sivil Toplum Kuruluşu olarak bir ilki gerçekleştiren BAŞKON, 13 Eylül’de Kazan’da yapılacak toplantının alt yapı çalışmalarını yapmak üzere genişletilmiş Divan Kurulunu topladı. Ankara Sanayi Odasının (ASO) Kavaklıdere’deki merkezinde yapılan toplantıya bazı misafirler de katılarak kısa birer konuşma yaptılar.

 “Okumak-Çalışmak-Üretmek ve Verimliliği Arttırmak” hedefi ile yola çıkan BAŞKON böylece çok kısa sürede önemli bir icra kurulu toplantısını daha gerçekleştirmiş oldu.

      Toplantının açılış konuşmasını yapan Genel Başkan Vekili Av. Nazım Orhan aynı zamanda toplantının gündemini okuyup divanın oluşumunu sağladı.

    Toplantının açılışı ile birlikte Konfederasyon Genel Başkanı Mehmet Akyol her zamanki gibi uzun uzadıya konuşma yapmadan konuya girdi ve gündemdeki konuları tartışmaya açtı. Bu arada Kazan Belediyesi, Türk Dünyası Kültür ve Sanat Platformu ile ortaklaşa 13 Eylül’de yapılacak  “Türk Dünyası Kültür ve Sanat Buluşması” ile ilgili olarak bilgi veren Akyol, “ Bu toplantı bizim için büyük önem ihtiva etmektedir, herkes tatil yaparken görüldüğü gibi biz gece-gündüz demeden çalışıyoruz. Bu gayretler BAŞKON’un özellik ve güzelliklerini yansıtmaktadır. Allah nasip eder de biz de böylesine çalışmalarımızın hızını kesmezsek, Başkent Ankara ve Anadolu’nun en önemli kuruluşu oluruz” dedi.       

     Başkent Ankara ve Anadolu Konfederasyonu’nun memleketimize, milletimize, hasletlerimize ve kültürümüze sahip çıkmak için kurulmuştur diyen Akyol daha sonra şunları söyledi:  “ Okumak, Çalışmak, Üretmek ve verimliliği arttırmak önemli hedeflerimiz arasındadır. Bu kuruluş Anadolu ve Ankara’ya gönül veren, halkımızın içinden süzülerek ve seçilerek bir araya gelmiş, alanlarında ve sektörlerinde itibarlı kişilerce kurulmuş yegâne sivil toplum kuruluşudur. Değerli arkadaşlar; önümüzde önemli bir buluşma günümüz var. Bu  arada Kazan Belediyesi ve  Türk Dünyası Kültür- Sanat Platformu ile ortaklaşa 13 Eylül’de yapılacağımız “Türk Dünyası Kültür ve Sanat Buluşması”  ile ilgili olarak çalışmalarımızın önemli bir bölümünü tamamladık. Zaten bir komisyon kurulmuştu bildiğiniz gibi. Bu koalisyonda yer alan arkadaşlarımız hemen hemen çalışmalarını ikmal ettiler. Ancak bizim de katkı sağlamamız gerekiyor. Bu gün burada iş bölümü yaparak 13 Eylüle hazır hale geldik. Şimdi bizlere o komisyonda görev alan arkadaşlar son durum ile ilgili bilgilendirme yapacaklar.”

     Komisyonda yer alan İcra Kurulu üyelerinden Türk Dünyası Kültür ve Sanat Platformu Başkanı ve Kerkük Kültür Derneği ve Dünya İletişimciler Derneği Başkan Dr. Şemsettin Küzeci söz alarak şunları söyledi:  “ Bu tür organizasyonları yapmak kolay değildir. Ayrıca Başkent Ankara’mız ve Anadolu’muza yönelik plan ve projeler hazırlayıp hayata geçirmek hizmetlerin en önemlisidir. Bizler Türk Dünyası olarak daima yanınızda olacağız bunu özellikle belirtmek istiyorum. Biz komisyon olarak verimli bir çalışma yaptık, bazı eksiklerimiz olabilir, onları da önümüzdeki günlerde arkadaşlarla bir araya gelerek ikmal edeceğiz. “

    Genel koordinatör İsmet Taş ise, program ile ilgili ayrıntılı açıklamalarda bulundu ve böyle bir programı başarı ile yapmamız BAŞKON’un geleceği açısından çok önemli, bu nedenle bir nevi seferberlik ilan etmek ve yüzümüzün akı ile üstesinden gelmemiz gerekmektedir dedi.Taş daha sonra şunları söyledi: 

" Program düzenlenmesi yapılması, 5 kişi görevlendirilip Belediye personeliyle irtibat halinde olmalıdır. Kazan Belediyesinde davet ilanı yayınlaması nedeniyle katılım çok olacaktır. Pankart asılımı, protokol karşılaması, sunum,takdim masa düzeni, sanatçılarla kulis hazırlanması, yaka kartlarının hazırlanması, ulaşım sorununun halledilmesi, en azından 10 otobüs tahsis edilmeli, bu konuyla görevli arkadaşlar sayısının arttırılmasını gerekir.Video ve kamera çekimi, ses düzeni, foto çekimleri ile ilgili görevlendirme yapılmalı. Bu çalışmalar için 40 kişilik bir ekip olması gerekmektedir. Kazan'daki çıkışımız çok önemlidir." 

   Daha sonra kürsüye gelen Başkon Basın ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Komisyon üyesi Nurettin Doğan, çalışmalarda gelinen noktaları, basın ve medya ile çalışma konularını ve Türk Dünyas Kültür ve Sanat Buluşmasının önemini ve yüklendiği misyon hakkında açıklamalarda bulundu.

     23 Eylül toplantısı ile ilgili olarak komisyonlara takviye yapıldı, ulaşım sağlanması ve toplantının yapılacağı gün saat 10.oo’da otobüslerin Ulus’taki eski Meclisin önünden, Yenimahalle Belediyesi’nin önünden ve Etimesgut’tan yapılması kararlaştırıldı.  

Daha sonra toplantıya katılan her yönetici ile başkanlar görüş ve önerilerini açıkladılar.

Ardından toplantıya katılan misafirlerin görüş ve önerileri yanında Başkon ile ilgili bakış açıları dinlendi.

       Misafirler arasında yer alan Anadolu Ajansından Bekir Nazım Ada ve TRT emekli spikerlerinden ve güzel Türkçe ve konuşma üstadı Cahit Maaç’ın konuşmaları dikkat çekti.

     Daha sonraki konuşmacılar da; Başkon’un çok büyük bir misyon üstlendiğini, büyük bir ihtiyaçtan doğduğunu ve mutlaka çok güzel çalışmalara imza atacaklarını dile getirerek, başarı dileklerinde bulundular.

      Toplantının ardından yönetim kurulu üyeleri misafirlerle birlikte toplu fotoğraf çektirdiler. Toplantı da böylece son bulmuş oldu.

 

1312 defa okunmuştur.
Etiketler : -
Yorumlar..
Henüz Yorum Yapılmamış
 
Mehmet Akyol

CUMHURBAŞKANIMIZA ETRAFI İLE İLGİLİ TAVSİYEM
CEVDET SEZGİN

PKK BELASINDAN KURTULMANIN ÇARESİ VARDIR
Gürhan GÜRSES

GECENİN SÜTÜNÜ RUHUN AVLUSUNA SAĞMAK "DEF"
NURETTİN DOĞAN

AH ŞU PARTİCİLİK VE MEZHEPÇİLİK!
NEVİN BALTA

Orta Doğu’nun Türkçesi
REŞİT YILMAZ

Türkçe giderse ne Türkiye kalır, ne Türk kalır
CHP GRUP BAŞKAN VEKİLİNDEN AK PARTİLİ BAŞÖRTÜ
ÜRETİM VE VERİMLİLİĞİ ARTIRMA VE ŞEHİRDEN KÖY
KÖYÜNE DÖNMEK VE KENDİNE YENİ BİR HAYAT KURMA
Ankara Kulübü, Kırgızistan'da Dans ve Müzik Y
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN; HARF DEVRİMİ İLE HER Ş
ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HER MAĞDURUN ÇAR
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, " DİK DURMAYA DEVAM ED
KADINLAR KARMA SERGİSİNE ÜÇ ESERLE KATILAN ME
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kan bağışçılarına z
KARS VE ARDAHANLILARIN BÜYÜK BULUŞMASI
ÜRETİM VE VERİMLİLİĞİ ARTIRMA VE ŞEHİRDEN KÖY
Ankara Kulübü, Kırgızistan'da Dans ve Müzik Y
KÖYÜNE DÖNMEK VE KENDİNE YENİ BİR HAYAT KURMA
CHP GRUP BAŞKAN VEKİLİNDEN AK PARTİLİ BAŞÖRTÜ
ANKARA
Yazılım : Networkbil.net
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim
 
Tüm hakları saklıdır 2012 ® www.turkiye anadoluhaberleri.com